Navštivte Veronu, bránu do Itálie a hlavní město milenců

Cestování / 20.6.2014

Poznejte jedno z nejromantičtějších měst světa, do kterého William Shakespeare zasadil děj svého nejslavnějšího díla.

Severoitalské město Verona se nachází v Benátsku v zátočině řeky Adige nedaleko Lago di Garda a spolu se samotnými Benátkami tak má na svědomí největší příliv turistů do této oblasti. Velké množství památek, o které zde budete zakopávat na každém kroku, získalo Veroně místo mezi světovým dědictvím UNESCO.

Zamilované město

Jak již bylo zmíněno, Verona je neodmyslitelně spjata se Shakespearovou tragédií Romeo a Julie, jejíž děj se zde odehrává. Přestože žádná Julie Kapuletová nikdy nežila, všichni turisté míří ke Casa di GiuliettaJuliinu domu. Právě tady mohou spatřit onen balkón, na kterém stála Julie, když si s Romeem vyznávali svoji lásku. Malému dvorku před domem dominuje bronzová socha Julie, jejíž ňadra jsou značně omakaná. Legenda totiž praví, že kdo se ňader dotkne, bude mít celý život štěstí.

Balkón Juliina domu

Balkón Juliina domu byl postaven teprve před sto lety. Zdroj: foter.com, livatlantis

Nedaleko Juliina domu najdeme artefakt římské civilizace. Je jím amfiteátr Opera di Verona, který se pyšní titulem třetí největší stavby tohoto druhu a dodnes se využívá pro různá hudební a herecká vystoupení. Už jen pohled na kolosální stavbu ve vás evokuje pocit dávno zašlých dob, kdy byla aréna svědkem gladiátorských zápasů a všemožných veletrhů.

Amfiteátr ve Veroně

Ve Veroně stojí třetí největší amfiteátr světa. Zdroj: foter.com, kevinpoh

Historie na každém kroku

Při poznávání historického centra na nás ve spleti starých uliček dýchne tisíciletá historie města. Křivolaké stezky vás dovedou až na Piazza delle Erbe, středověké srdce Verony. Zde můžete v nějaké z mnoha kavárniček dobít energii na další poznávání města. Po řádném „prozkoumání“ všech zákoutí Piazza delle Erbe můžete navštívit například baziliku San Zeno Maggiore, Veronský dóm či hrad Castel Vecchio.

Piazza delle Erbe

Na náměstí Piazza delle Erbe to skutečně žije! Zdroj: foter.com, Son of Groucho

Pokud jste již znaveni celodenním couráním po městě a toužíte po chvilce klidu a ticha, ideálním místem pro vás bude park Giardino Giusti, který se, podobně jako většina turisticky atraktivních míst, nachází v samém centru města. Při návštěvě parku člověk jen žasne, jak je možné vykouzlit z několika stromů a keříků doslova umělecké dílo.

Giardino Giusti

Z turisty přecpaného centra můžete uprchnout do parku Giardino Giusti. Zdroj: foter.com, Radomir Cernoch

Bohužel není v našich silách představit vám všechny veronské zajímavosti v jednom článku. To může být ale o důvod víc, proč se do města milenců vypravit a poznat jej na vlastní kůži.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, elevationus

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář