Jak se vaří kuchařka

Na talíři / 15.6.2014

Navštívili jsme Týden otevřených dveří v nakladatelství Smart Press. Besedovalo se s autorkami, probírali recepty a taky jsme se dozvěděli mnoho zajímavého o jejich vzniku.

Týden otevřených dveří měl za cíl setkat se svými čtenáři a čtenářkami na osobnější půdě, než je veletrh Svět knihy, kde lidé jen tak anonymně procházejí, či se občas zastaví na stánku se zájmem o slevu. Setkání v nakladatelství bylo rozhodně  příjemnější.

Publikum bylo velmi široké. Besedování se účastnili jak  autorky kuchařek, čtenářky, které milují kuchařky, ti kteří jen chtěli využít až 50% slevy nebo jen lidé, kteří nevaří, ale zajímalo je téma, jak vzniká samotná kniha. Vše bylo uzpůsobeno dle zájmu zúčastněných, zodpovězeny všechny zvědavé dotazy a i mnoho dalšího.

 Nakladatelství Smart Press

Účastnila jsem se besedy s autorkou velmi oblíbené Kuchařky pro dceru nebo Hovorů s řezníkem Janou Florentýnou Zatloukalovou. Recenze na ně najdete samozřejmě i na našich stránkách. Setkání bylo asi dvouhodinové a velmi příjemné. Dozvěděli jsme se, jak vznikají její kuchařky, o trampotách při jejich přípravě či dalších plánech.  Prozradím vám, že na podzim se můžete těšit na její novou kuchařku. Její příprava trvá asi rok.

Besedování o tom, jak se vaří kniha se šéfredaktorkou Adélou Hálkovou a autorkou kuchařky Helenou Chvátalovou.

Besedování o tom, jak se vaří kniha se šéfredaktorkou Adélou Hálkovou a autorkou kuchařky Helenou Chvátalovou.

Následně bylo velmi zajímavé setkání s šéfredaktorkou nakladatelství Adélou Hálkovou, která nám vysvětlila Jak se vaří kniha. Dozvěděli jsme se něco o historii, cílech a plánech nakladatelství. Povídání pak bylo doplněno autorkou Kuchařky pro báječné tchyně paní Helenou Chvátalovou, která nám vysvětlila, jak vznikala její kuchařka, proč ten nápad přišel a že to vlastně nebyla žádná rychlokvaška. Recepty zkoušela po celý svůj život, takže dá se říct, že kuchařka vznikala víc jak 30 let.

A o tom jsou kuchařky nakladatelství Smart Press. Mohli by vydávat více kuchařek, ale ztratili by svá srdce. Za každou kuchařkou je příběh a hlavně tvrdá práce. Všechny recepty jsou odzkoušené, vychytané a proto fungují. Do všech svých výtvorů autoři vkládají část sebe. Proto jsou tyto kuchařky tak úspěšné a oblíbené. O tom svědčí i ocenění, které získala kuchařka Láska prochází kuchyní od Denisy Bartošové. Tato kuchařka se může pyšnit titulem Nejkrásnější kuchařka na světě v kategorii Design Gourmand World Cookbook Award, pro které si autorka i zástupci nakladatelství jeli až do dalekého Pekingu. To jen potvrzuje, že knihy jsou tvořeny s láskou.

ocenění, smart press

Šéfredaktorka Adéla Hálková s oceněním pro nejkrásnější knihu na světě.

To se potvrdilo i při osobním setkání. Pro mě to bylo velmi příjemné a inspirativní odpoledne v komorním prostředí nakladatelství. Doufám, že se bude konat i v příštím roce. Také jsem si pořídila několik přírůstků do mé kuchařské knihovničky.

A na co se můžeme těšit v tomto roce? Na pulty knihkupectví se dostane kuchařka oblíbené blogerky Koko, budeme si moct udělat svůj sweet bar, případně si uvařit něco dle receptů z první republiky. Taky se tak těšíte? Já už si dělám místo na poličce.

Zdroj fotografií: Pavla Doležalová, Generace 21

Pavla Doležalová

Pavla Doležalová

Miluji jídlo (www.milujidlo.blogspot.cz), vaření a vše kolem něj...občas také sport (joga, tanec, kolo), knížky a lenošení.

Zanechte komentář