Oslavme Den otců

Osobní rozvoj Vztahy / 15.6.2014

Ačkoliv tatínkové nikdy nerodili, na světě jsme i díky nim. Oslavte dnešní den společně.

Naše maminky si zaslouží úctu, péči a poděkování za to, že jsme díky nim přišli na svět, ale opravdu mají na všem zásluhu samy? Ačkoliv tatínkové nikdy nerodili, na našem narození a výchově mají také obrovskou zásluhu. Den otců se u nás nestal oficiálně uznávaným svátkem, jakým je například Den matek nebo Den dětí, ve světe se ale slaví více než 100 let.

Jak vznikl Den otců?

Víte, jak vznikl Den otců? Zrodil se v USA v rodině Sonory Smart Doddové, která v roce 1910 uspořádala oslavu pro svého ovdovělého otce jako poděkování za to, že se postaral o výchovu šesti dětí. Díky této spontánní rodinné oslavě v městečku Spokane na západní pobřeží USA se postupně stalo poděkování otcům v USA pěknou tradicí. V roce 1966 byl Den otců, jak jej známe dnes, oficiálně uznán.

Zavzpomínejte na dětství s tátou i vy! Zdroj: foter.com

Zavzpomínejte na dětství s tátou i vy! Zdroj: foter.com

Oslavíte to se svým tatínkem?

I přesto, že v našich luzích a hájích se Dni otců dostává zájmu až v posledních letech, není lepší příležitost, jak milým gestem poděkovat tatínkovi za cokoliv. Za výchovu, podporu, za to, že všechny naše prohřešky v mládí galantně přešel, za to, že nám věřil a fandil nám, ať jsme přišli domů s čímkoliv.

Jak překvapit svého tatínka ke Dni otců? Co má rád? Co zajít s tatínkem na pivko, podívat se s ním na fotbal, pomoct mu na zahradě, ráno mu skočit pro noviny, vymyslet výlet nebo společný adrenalinový zážitek?

Posledních pár let se u nás Den otců slaví například pořádáním Tátafestů, který organizuje Liga otevřených mužů. Důležitost dnu vyhrazeného pouze pro muže potvrzuje také PR ředitel Ligy otevřených mužů Martin Jára.

 „Chceme upozornit na to, že otcové jsou důležití pro děti, rodiny i společnost. A že si zaslouží svůj svátek.“

Den otců připadá na třetí neděli v měsíci červnu. Otcové možná nemají ani tušení, že nějaký svátek mají, máte tedy šanci překvapit čímkoliv. Co má zrovna váš tatínek rád?

Zdroj perexové fotografie: pixabay.com

Lucie Hudcovičová

Lucie Hudcovičová

„Člověk musí mít vždycky cíl, ale nemusí se vždycky trefit.“ - Jan Werich. Já pevně věřím, že se trefím. Jsem věčný optimista a tak trochu malý zmatkář, mám ráda smích, dobrou společnost a nové výzvy, což psaní zcela určitě je.

Zanechte komentář