Napříč republikou: Letní kina

Film Kultura / 23.6.2014

I v létě je třeba se kulturně rozvíjet. A k tomu nám v parných dnech slouží letní kina po celé České republice.

Znáte to. Chcete si zajít do kina, ale v hezkém parném počasí se vám nechce sedět v uzavřené místnosti sálu. Právě v tuhle chvíli přicházejí na řadu letní kina, která se často nachází pod širým nebem, nejen že si užijete film, ale i čerstvý vzduch.

Hradec Králové: Letní kino Širák

Letní kino Širák Hradec Králové

Orlické nábřeží

500 03 Hradec Králové

info@letnikinosirak.cz

www.letnikinosirak.cz

Po rekonstrukci areálu, kde se kino nachází, se změnil vstupní prostor, název a došlo i na lákavější dramaturgii. Kromě letního kina, které navštívilo až 700 diváků (film Kájínek), můžou návštěvníci zavítat i na živé koncerty nebo přímé přenosy fotbalových utkání. Mimo jiné můžete do areálu dojet na kole, s kočárkem a v neposlední řadě vám může dělat společnost i váš psí miláček. A aby toho nebylo málo, můžete si zapůjčit letní dekydeštníky v případě nepříznivého počasí.

Pohled na letní kino v Hradci Králové. Zdroj: letnikinosirak.cz

Pohled na letní kino v Hradci Králové. Zdroj: letnikinosirak.cz

Program

Ačkoli letní kino v Hradci Králové ještě nemá stanovený prázdninový program, nic vám nebrání v tom, abyste navštívili červnová promítání. Těšit se můžete například na Všechny cesty vedou do hrobu (18. červen), Zakázané uvolnění (19. červen), Sviňák (20. červen), Všiváci (21. červen), Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (25. červen), Transformers: Zánik (26. červen), Knězovy děti (27. červen) či Hvězdy nám nepřály (28. červen).

Brno: Letní kino Brno

Starobrno letní kino

Lidická 12, Areál městského divadla Brno

divadlo@brixton.cz

www.letnikinobrno.cz

Letní kino je součástí festivalu Léto na dvoře MdB. Samotné kino startuje projekce už 29. června, přičemž v již zmíněném červnu a červenci začíná projekce ve 21:30 a v srpnu již od 21:00 hodin. Pořadatelé se rozhodli dát na klasikuosvědčené filmy, proto nezavádí do svého programu nějaké extra novinky. Návštěvníci letního kina budou moci na základě filmových snímků porovnávat, zdali je lepší divadelní či filmová verze.

Novinkou bude komerční přestávka, díky které se naskytne prostor pro partnery, díky nimž toto kino funguje. Letos si lze objednat vstupenky i online.

Letní kino Brno s ,,kinorestaurací". Zdroj: Oficiální facebook stránek brněnského kina

Letní kino Brno s „kinorestaurací“. Zdroj: oficiální facebook stránek brněnského kina

Program

Program letošního brněnského letního kina je nesmírně bohatý. My zmíníme filmové perličky červencového promítání, kompletní program naleznete na oficiálních stránkách kina.

 • 30. červen: Méďa
 • 3. červenec: Nějak se to komplikuje
 • 5. červenec: Nespoutaný Django
 • 6. červenec: Křídla Vánoc
 • 9. červenec: Příběh kmotra
 • 12. červenec: 12 let v řetězech
 • 13. červenec: Bídníci
 • 16. červenec: Terapie láskou
 • 18. červenec: Velký Gatsby
 • 24. červenec: Lásky čas
 • 25. červenec: Gravitace
 • 27. červenec: Hunger Games: Vražedná pomsta

Praha: Aperol Spritz letní kino

Podolské nábřeží 3/1184

Praha 4 – Podolí

Letní kino Žluté lázně se nachází v krásném prostředí u řeky Vltavy. Prakticky se sem můžete dostat jakkoli: na kole, autem či tramvají. Pokud zvolíte tu poslední možnost, zvolte „trojku“ nebo „sedmnáctku“, která vás dovede až do zastávky Dvorce.

Promítání začíná vždy po setmění, časově se tedy začátek může posouvat.

Promítání jednoho z filmů v letním kině Žluté lázně. Zdroj: Oficiální facebook letního kina

Promítání jednoho z filmů v letním kině Žluté lázně. Zdroj: oficiální facebook letního kina

Program

Letní kino Žluté lázně se zaměřuje především na italské filmy. A ačkoli není úplně klasickým letním kinem s filmy z americké produkce, můžete se těšit například na filmy jako jsou Nejvyšší nabídka (1. červenec), Nástrahy velkoměsta (8. červenec), Život je krásný (15. červenec), Velká nádhera (22. červenec) a Ginger a Fred (29. červenec). Zkuste něco méně obvyklého a rozšiřte si  prázdninách obzory!

Praha: Výletní kino Smíchov

Výletní kino Smíchov

Hořejší nábřeží 2, 150 00 Praha 5 – Smíchov

klara@vyletnikino.cz

Letní kino Smíchov se řadí mezi mladší letní kina, ale přesto mezi ta oblíbená. Bylo založeno teprve nedávno na samotné řece Vltavě, kde se v současné době setkání všech filmových nadšenců dá mimo jiné nazvat i společenským životem u řeky. Přesněji se kino nachází na náplavce u břehu, přičemž máte výhled na místo slavného Šemíkova skoku. Kromě večerního promítání filmů si můžete užít i bohatou gastronomickou nálož. Ke sledování filmů si můžete na místě vypůjčit pohodlné fatboye. A aby toho nebylo málo, filmy, které jsou zde promítány, má na starosti společnost Aerofilms.

Výletní kino Smíchov nabízí jistou dávku pohodlí. Zdroj: Oficiální facebook letního kina

Výletní kino Smíchov nabízí jistou dávku pohodlí. Zdroj: oficiální facebook letního kina

Program

K vidění budou například filmy jako jsou Love Song (v případě tohoto filmu se jedná o předpremiéru), Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Klub poslední naděje či snímek Ona.

Pardubice: Pardubické letní kino

Pardubické letní kino

Tyršovy sady, 530 02 Pardubice

info@letni-kino.cz, www.letni-kino.cz

Letní kino v Pardubicích vzniklo v roce 2006 a podporuje jej samotné město. Pardubické letní kino se může pyšnit oceněním Největší kulturní projekty ČR.

Program

Samotné kino nabízí více než bohatý program. Návštěvníci se mohou těšit na pestrou směsici filmů ať z české či zahraniční filmové tvorby. Kompletní program najdete na webových stránkách kina, ale určitě jsou do promítání zařazeny filmy jako Gravitace, Hořící keř, Trabantem až na konec světa a v neposlední řadě i úspěšný Velký Gatsby.

Pardubické letní kino nabízí směsici kvalitních filmů. Zdroj: letni-kino.cz

Pardubické letní kino nabízí směsici kvalitních filmů. Zdroj: letni-kino.cz

Žďár nad Sázavou: Kinematograf bratří Čadíků

Letní kino Žďár nad Sázavou

Náměstí republiky

591 01 Žďár nad Sázavou

Kinematograf bratří Čadíků přijíždí do Žďáru tradičně každý rok již několik let – a ani letos tomu není výjimkou. Jedná se o společnost provozující několik mobilních kin, přičemž od roku 2002 působí i v zahraničí; například na Slovensku nebo v západní  i východní Evropě. Klasicky se promítá po setmění na plátně o velikosti 11 x 4,5 metru.

Program

Letní kino ve Žďáře bude probíhat od 29. července do 1. srpna 2014 a v promítacím plánu jsou filmy s názvy Signál (29. červenec), Probudím se včera (30. červenec), Perfect Days (31. červenec) a Okresní přebor (1. srpen). Vstupné dobrovolné.

Jeden ze starších ročníků letního kina ve Žďáře nad Sázavou. Zdroj: Oficiální facebook stránek letního kina v ZR

Jeden ze starších ročníků letního kina ve Žďáře nad Sázavou. Zdroj: oficiální facebook letního kina

Jestliže jste i vy fanoušky a věrnými návštěvníky letních kin, pochlubte se nám, které letní kino je podle vás to nejlepší.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář