Budějovice a Hradec se vracejí do ligy

Hradec a Budějovice se po roce vracejí do první ligy

Sport / 10.6.2014

Autor:

Poslední kolo druhé nejvyšší české fotbalové soutěže rozhodlo o dvou postupujících mezi elitu, oči pro pláč zbyly Táborsku.

Třicáté kolo Fotbalové národní ligy mělo na programu dva velice zajímavé zápasy, ve kterých byla v sázce první liga. Přímý souboj o postup se odehrál v Sezimově Ústí mezi domácím Táborskem a Českými Budějovicemi, třetí kandidát Hradec Králové zavítal na půdu svého odvěkého rivala do Pardubic.

Karel Poborský

Předseda Dynama Karel Poborský.

Budějovice vypráskaly Táborsko

FC MAS Táborsko, klub, který vznikl v roce 2011 sloučením klubů FK Spartak MAS Sezimovo Ústí a FK Tábor, nevstoupil do zápasu o všechno vůbec dobře a po čtvrt hodině hry prohrával o tři branky. Po přestávce dokonal hattrick levý obránce Budějovic Machovec. Do konce zápasu skončily v brance Táborska ještě dva míče, a tak po šestigólové kanonádě se na první ligu mohli začít těšit po roční odmlce hráči Českých Budějovic a Táborsku zbylo jen doufat, že v souběžně hraném utkání dokáží Pardubice obrat o body Hradec.

Radost z postupu budějovického Dynama měl i jeho šéf Karel Poborský: „Upřímně jsem samozřejmě nečekal, že vyhrajeme tak výrazně. Doufali jsme, že mnohem větší tlak bude ležet na Táborsku, přece jen my takovýchto zápasů měli víc. Řekl bych, že čím víc jsme byli pod tlakem, tím jsme paradoxně hráli líp,“ řekl pro ČTK.

Hradec musel vyhrát

Hradec Králové ztrácel na Táborsko jeden bod, ale kvůli horším vzájemným zápasům potřeboval bodovat naplno. Hradci stále chyběl nejlepší střelec druhé ligy David Vaněček a gól dlouho nepřicházel. Naděje Táborska žily až do 78. minuty, kdy královéhradecký Emir Halilovič vstřelil jedinou branku zápasu a s ní i postup do Synot ligy, což bude po sedmnácti letech nový název nejvyšší české fotbalové soutěže. Hradec se tak dokázal stejně jako Dynamo vrátit mezi elitu hned po roce.

Na opačném pólu tabulky bylo již několik kol jasné, že do ČFL sestupují střížkovští Bohemians a holešovický nováček Loko Vltavín.

Zdroj fotografií: Wikimedia Commons

Jakub Rygel

Jakub Rygel

Filmový fanoušek, seriálový maniak a sportovní nadšenec.

Zanechte komentář