Představujeme 5 nejlepších aquaparků v Česku

Cestování / 22.6.2014

…aneb kde se zchladit v horkých dnech?

Přestože na kalendářní léto si ještě několik dnů musíme počkat, už teď šplhá rtuť teploměrů k třiceti stupňům a mnoho z nás hledá nějaké místo, kde se před tropickými teplotami schovat a zároveň se i pobavit. Obyčejné bazény se skluzavkou jsou už dneska passé a stále větší oblibu si získávají aquaparky. A právě na ty nejlepší a nejoblíbenější u nás se zaměřuje náš článek.

Aquapalace Praha

Aquapalace je unikátní relaxačně-sportovní areál, největší svého druhu ve střední Evropě. Najdeme jej na okraji Prahy v obchodní zóně Průhonice-Čestlice. Jakýmsi centrem celého komplexu je vodní svět, který se člení do tří paláců. Palác dobrodružství je určen pro ty, kteří se do Aquapalace přijeli vydovádět. Najdeme zde několik skluzavek, tobogánů, spacebowl a v neposlední řadě oblíbenou divokou řeku. Dalším palácem je palác pokladů, který je určen především rodinám s malými dětmi. Posledním z paláců je palác relaxu, jehož název mluví za vše. K regeneraci můžete využít i některou ze saun, masáží či fitness centra.

Palác pokladů

Palác pokladů ocení zejména mladší návštěvníci. Zdroj: aquapalace.cz

Pokud vám jeden den v Aquapalace nestačí, využijte služeb místního hotelu, který vám může posloužit i jako výchozí bod k poznávání okolí české metropole.

Babylon Liberec

Centrum Babylon v severočeském Liberci je obrovský zábavní komplex o rozloze přes 3 hektary. Vedle samotného aquaparku zahrnuje množství obchodů, IQ park, kasino nebo třeba čtyřhvězdičkový hotel. Aquapark je stylizovaný do příběhů francouzského autora Julese Verna, kde na vás čeká několik tobogánů, divoká řeka, gejzíry, relaxační jeskyně a v neposlední řadě mořská akvária. Zábavní komplex Babylon poprvé přivítal hosty už v roce 1997 a dodnes je toto liberecké „městečko“ jedním z největších zábavních parků u nás.

Aqualand Moravia

Začátkem srpna minulého roku otevřel své brány nejmodernější aquapark v České republice, který se může stavět na úroveň mnoha špičkových evropských vodních rájů. Nachází se v Pasohlávkách nedaleko Brna a láká návštěvníky na desítky vodních atrakcí, z nichž mnoho nemá v Česku obdoby. Jednou z nich je U-rampa, kterou do loňského léta mohli milovníci vodních radovánek vyzkoušet nejblíže ve slovenské Tatralandii. Součástí Aqualandu je i rozsáhlé wellness centrum Forum Romanum, římské lázně a několik restaurací.

Aquapark Olomouc

Na Moravě se ještě chvilku zdržíme a přesuneme se do hanácké metropole. Olomoucký aquapark je poměrně moderní a může se pyšnit jedním superlativem, který ocení především mladší návštěvníci. Zdejší tobogán je totiž se svou délkou 123 metrů nejdelším tobogánem na Moravě. Vedle atrakcí jako tobogán, divoká řeka, skluzavek a spacebowlu zde můžete relaxovat v několika odpočinkových zónách či si zajít na nějakou masáž.

Aquapark Kladno

Kladenský aquapark nabízí podobné atrakce jako výše zmíněné vodní parky. Těšit se můžete na dva tobogány se světelnými efekty, skluzavky, průplavovou jeskyni a oblíbený spacebowl, na kterém si můžete vyzkoušet účinky odstředivé síly. Starší návštěvníci zajisté ocení řadu vířivek a relaxačních bazénů, saunu a parní kabinu. Aquapark v Kladně má stejně jako ostatní představené aquaparky vnitřní i vnější část, takže pokud toužíte po bronzové pleti, můžete využít sluneční terasu k opalování.

Kladenský aquapark

Kladenský aquapark nabízí řadu adrenalinových atrakcí. Zdroj: aquapark-kladno.cz

Zdroj perexové forografie: aquapalace.cz

Zdroj videa: youtube.com

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář