Kuchařka pro mého muže přiměje vaše protějšky vařit

Na talíři / 8.6.2014

Veronika Zemanová pokřtila svou novou kuchařku a my jsme u toho nemohli chybět.

Titulka_Kucharka pro meho muze_jpeg

Ve středu 4. 6. restaurace U veverky v pražských Dejvicích, kde mimochodem opravdu točí tu nejlepší Plzničku, zažila velkou slávu. Křtila se tu nová kuchařka z dílny nakladatelství Smart Press a hlavně z pera milé a usměvavé autorky Veroniky Zemanové.

Veronika je spisovatelkou a překladatelkou z francouzštiny a angličtiny. Před několika lety s se svým mužem Filipem přestěhovala ze stověžaté Prahy na venkov. A právě tady, ve venkovské kuchyni, se zrodil nápad na kuchařku určenou především mužům. Filip své ženě Veronice nabídl, že jí velmi rád s vařením vypomůže, bohužel všichni brzy přišli na to, že vlastně moc vařit neumí. Kuchařky válející se doma mu, jako naprostému začátečníkovi, nebyly příliš nápomocné. A tak se jeho milující žena rozhodla sepsat všechny pokrmy, které má její muž rád tak, aby receptům snadno porozuměl a zvládl jídlo bez problémů uvařit.

Veronika Zemanová se svými syny a mužem Filipem, který všechny recepty poctivě uvařil. Zdroj: nakladatelství Smart Press

Veronika Zemanová se svými syny a mužem Filipem, který všechny recepty poctivě uvařil.
Zdroj: nakladatelství Smart Press

Vzniklo tak šedesát báječných pokrmů a hlavně kniha obsahující recepty na polévky, hlavní chody i sladká jídla. Kniha, díky níž se žádný muž nebude bát zůstat sám doma, nebo pozvat své přátele na pořádný steak či pomalu pečenou kachnu se šesti.

Báječné recepty podtrhují fotografie známého fotografa Davida Tureckého.  Z knihy Kuchařka pro mého muže

Báječné recepty podtrhují fotografie známého fotografa Davida Tureckého.
Z knihy Kuchařka pro mého muže

Nelze opomenout fakt, že knihu sice napsala žena, ale na jejím vzniku se významnou měrou podíleli opravdoví chlapi, ať už fotograf David Turecký, kuchař a stylista David Skokan, nebo Pavel Hamar, jež se postaral o grafickou podobu knihy. Nutno podotknout, že i oni odvedli skvělou práci.

Více informací o knize vám předložíme v plánované recenci, na kterou se můžete těšit. A že bude na co! Kuchařku nebudeme tentokrát testovat my, ale naši muži.

Knihu vydává nakladatelství Smart Press. V knihkupectví ji můžete pořídit za 499,-Kč, nakladatelství však pro své čtenáře připravilo akci, díky níž můžete knihu koupit s 30% slevou. Stačí jen kliknout na stránky www.smartpress.cz a kuchařku objednat. Akce platí od 7. 5. do 30. 6. 2014 a je pro registrované uživatele.

Zdroj perexové fotografie: Barbora Venháčová, Generace21

Barbora Venháčová

Barbora Venháčová

Obyčejná holka, momentálně máma na plný úvazek a kuchařka tělem, duší a hlavně srdcem. Na vaření nemám papír, ale jídlo, vařečky a plotna jsou mou největší vášní. A největší radostí zase to, když chutná. "Když si člověk počíná pečlivě, když používá správné přísady a všemu dá, co tomu patří, může většinou uvařit něco moc dobrého."

Zanechte komentář