Bylinky pro horké léto: bazalka a máta

Na talíři / 20.6.2014

Do současné kuchyně čerstvé bylinky už tak nějak patří – skvěle vypadají, hezky voní a ještě lépe chutnají. Aby tahle plus nebyla tak úplně zadarmo, jejich pěstování je pro většinu kuchařů hotové peklo.

To, že bez čerstvých bylinek to jednoduše není ono, můžeme vidět a slyšet úplně všude. Proto se jich nebojte a i když působí zrádně, dejte na naše rady a vypěstujte si úchvatnou bylinkové zahrádky přímo u vás doma a zpříjemněte si horské léto mojitem či salátem caprese.

Kde bylinky koupit?

Pokud sháníte bylinky jednorázově a víte, že na vaše kulinářské umění padne celá květinka najednou, stačí si zajít do většího supermarketu, kde jsou běžně k dostání za pohodové ceny – ty ceny jsou tak pohodové hlavně proto, že vám bylinka nevydrží déle než dva či tři týdny, přestože jí věnujete veškerou lásku a péči. Bylinky z těchto obchodů jsou „vyhnané“ podpůrnými prostředky pro růst a určené k rychlé spotřebě, takže s přísadou na celou sezónu rozhodně nepočítejte.

Pro správné sazeničky je nejlepší navštívit nějaké květinářství, nebo lépe, v letní sezoně si v sobotu ráno přivstat na farmářské trhy, kde se dají bylinky sehnat za zhruba stejné ceny se zárukou podstatně lepší kvality. Je důležité, aby byly při koupi dobře zakořeněné. To poznáte podle bílých kořínků, které budou trčet ze spodku plastového kelímku.

Pokud chcete bylinky pokořit se vším všudy, je nejlepší vypěstovat si bylinky vlastní  ze semínek. Jejich kouzlo je v tom, že se vám je podaří tak nějak „načasovat“ na naše klimatické podmínky, a proto budou podstatně odolnější. Na to se delší čekání rozhodně vyplatí.

Bylinky v kuchyni a příliš mnoho lásky

Faktem je, že kuchyňské okno není zrovna nejpřirozenějším prostředím pro pěstování bylinek a to nejen kvůli klimatu, ale i proto, že z nich každou chvíle potřebujete nějaký ten lístek či snítku. Tak jako tak, tyhle dvě věci vaše bylinka ještě překoná, co ale nepřežije je přílišná péče z vaší strany – myšleno časté zalévání. Jsou to povětšinou květiny suchomilné a pokud mají příliš mnoho vláhy, jejich kořeny hodně rychle uhnijí a kytka letí do koše. Zalévejte ji, jen když uvidíte, že je hlína suchá (ovšem ne s odstupem několika dní) a zapomeňte na přímoúměrné „čím více, tím lépe“.

Až jednou uvidíte nějaký pěkný hmoždíř, pořiďte si ho. Určitě se vám bude hodit na usušené bylinky.

Až jednou uvidíte nějaký pěkný hmoždíř, pořiďte si ho. Určitě se vám bude hodit na usušené bylinky.

Bylinky pro horký červen

Bazalka

Bazalka.

Bazalka

Protože všichni milujeme italskou kuchyni a protože je léto, vyhledáváme ji mnohem více pro její lehkost a svěžest a prý je také znamením lásky, zdraví a moudrosti. Sazenička bazalky je dost náročná na živiny a má ráda dlouhé slunečné léto – nejlepší je s ní začít hned v červnu.

Dávejte pozor na to, aby měla dostatek vláhy – ale nepřelévat, je to jedna z nejnáchylnějších bylin a to nejen na vaši péči ale i na vítr a mráz. Je dobré ji ve slunných dnech vyvenčit někde za oknem na sluníčku. Zalévat podle potřeby ráno a večer a dávat pozor, ať nepokropíte lístky, jinak se na nich objeví černé tečky a bazalka uhnije. Nejlepší a nejaromatičtější je bazalka těsně před tím než začne kvést a jakmile se objeví bílé kvítky, je čas na sklizeň. Pokud lístky chytře seříznete a nebudete je vytrhávat, v září se můžete těšit na další úrodu.

Bazalku využijete hlavně v přípravě italské kuchyně.

Bazalku využijete hlavně v přípravě italské kuchyně.

Jak pěstovat?

Bylinkám se příliš nedaří v plastových květináčích – nejen že jsou ošklivé, ale propouští málo vzduchu a bylinky snadněji uhnijí. Nejlepší je pořídit si keramický květináč nebo třeba dřevěný truhlík. Bylinky nemají rády takzvané těžké zeminy, tedy ty které obsahují velké kusy dřeva či kůry. Nejsou tolik silné, aby se z nich úspěšně prodraly na povrch. Pokud nemáte jinou než těžkou zeminu, zkuste do ní namíchat alespoň trochu písku a odlehčete jim. V květinářství nepochybně seženete substrát, který je přímo určený pro pěstování bylinek.

Máta

Máta.

Máta

Mojito, mátová zmrzlina, ozdoba na dezerty, ale i lék na nadýmání a pálení žáhy. To všechno vám přinese voňavá máta peprná. Není radno začínat s pěstováním máty od semínek, protože se jí málokdy se za oknem zadaří. Sazeničku je nejlepší pořizovat na přelomu srpna či září, ale máta není zas tak náchylná, abyste si ji nemohli pořídit už s příchodem léta.

Mátový čaj.

Mátový čaj.

Je choulostivá na chlad a sucho, proto je dobré mít jí chráněnou na balkoně, zahrádce, či doma za oknem. Oproti bazalce je ovšem mnohem odolnější a při správném zalévání, tedy tak akorát, toho vydrží podstatně více než bazalka. Sazeničky máty je potřeba pěstovat s většími odstupy, alespoň 50 x 20 cm – má totiž tendenci utlačovat svoje okolí. Máta se dá skvěle skladovat i sušená, ale je dobré sušit ji dlouho, při nízké teplotě a zpracovat ji dříve než do roka.

 

Užijte si voňavé léto!

Zdroj všech fotografí: freeimages.com

Magdaléna Simonová

Magdaléna Simonová

Jednoduše miluju jídlo - za plotnou i za stolem a chci tyhle požitky sdílet s okolím. Když nejím a nevařím, studuju sociologii na UK, píšu o hudbě a pracuju v mediálním výzkumu.

Zanechte komentář