Letní kozačky, ano nebo ne?

Krása a móda / 25.6.2014

I přes nastávající letní počasí se stále drží kozačky v módě. Ovšem z odlehčených materiálů. Nechte se inspirovat i vy.

Každá správná milovnice módy má v šatníku alespoň jeden pár kvalitních kozaček nejlépe z kůže či semiše. Taková obuv hravě doplní každý styl a nyní nejen v zimě. Letní sezóna vřele přivítala kozačky do svých módních řad, což ovlivnilo skoro všechny značky obuvi na trhu a ty teď představují letní kozačky ve všech možných podobách. Zapomeňte na letní sandále a objevte ráj krásných odlehčených vyšších bot.

mustang

Mustang nabízí opravdu krásný a praktický design. Zdroj: www.obuv-mustang.cz

Letní kozačky na přehlídkových molech

Na módních přehlídkách a skoro ve všech kolekcích byly k vidění různorodé válenky, kozačky, polobotky i sandále gladiátorky navržené přímo na léto. Materiály je hlavně kůže a semiš laděné do všech stylů od rockového, sportovního po boho styl či festivalové barevné kombinace.

baťa

Letní kozačky od Bati jsou plné detailů. Zdroj: www.bata.cz

Detaily byly také důležité a to v podobě krajek, výšivek, nýtků, cvočků, třásní, krystalů, kamenů nebo dokonce saténu a ostnů a zahltily tak jinak jednoduchý design. Některé konfekce představily jednoduché styly, ale luxusní materiály, které vám vydrží takřka navždy. K praktičnosti přispívají právě svou odlehčeností a strukturou materiálu. Tyto kozačky se také liší tím, že se pyšní rafinovanými průstřihy, dírkami, větráním a jsou samozřejmě bez podšívky. Termální účinek tu nemá hlavní roli jako v zimě. Prim tu však hraje funkčnost a design spolu s krásnými materiály.

A jaký názor na to máte vy?

deichmann

Nižší verze letních bot s krajkou. Zdroj: deichmann.com

 „Letní večery budou i tak občas chladnější, a proto se tyto boty hodí i na večer“, tvrdí textilní designérka Jana.

Letní kozačky bez podpatku a z přilnavého materiálu jsou samozřejmě také funkční a to nejen módně. Důležité je ale věnovat pozornost svým nohám a opálení, protože nožky dozlatova dokonale doplní tento styl. Krásně ošetřené nohy k těmto botám zkrátka patří.

 Svatební vizážistka a filmová stylistka Marianna se přiklání také k tomuto trendu: „Letní kozačky se mi líbí. Jsou in! Na běžné denní nošení mám ráda krátké bílé anebo béžové k šortkám či k sukni. Na večerní akci uvítám vyšší na podpatku a extravagantnější kousky buď černé, nebo barevné s dírkami či detaily. Upřednostňuji kozačky se zavřenou špičkou a patou.”

 Někomu se však tento trend moc nezamlouvá a přemýšlí spíše o praktičnosti jako umělecká fotografka Markéta: “Nevím, jestli se jedná o hygienickou obuv a tento styl mi navíc připomíná spíše motorkářky.” Jde tedy o osobní pocit a o to, co se komu líbí, ale rozhodně by bylo dobré tento trend vyzkoušet a vytvořit si vlastní názor.

„Mně se tato móda velice líbí, protože mi to připomíná dobu pravěkou, kdy nic jiného nebylo, přičemž teď je to luxusní obuv!“, říká dámská krejčová Soni.

5819-GREY_2

Klasické válenky od Uggs v pletené podobě na léto. Zdroj: www.uggaustralia.eu

Ke krátkým šatům vypadají dírkované kožené či semišové kozačky opravdu sexy a to potvrdí i muži: „Ženy v nich vypadají opravdu kouzelně a připadá mi to i jako obuv, ve které se nohy cítí dobře. Je to přitažlivé.“, přiznal nám bagrista Václav. Při výběru věnujte pozornost materiálům. Záleží, jestli je chcete nosit déle než jen jednu sezónu. Tento trend však zesiluje každým létem, proto investice do kvality je na místě.

Zdroj perexové fotografie: Sonia P.

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentářVaše názory