cliff diving, skoky do vody, High Jump, Hříměždice

Desperados High Jump je na spadnutí. Nebo na seskok?

Sport / 8.6.2014

Autor:

Na začátku srpna proběhne v lomu v Hříměždicích u Příbrami už 15. ročník otevřeného mistrovství České republiky v cliffdivingu. Co si na nás v jubilejním ročníku organizátoři připravili?

Desperados High Jump 2014

1. 8.-2. 8. 2014

Lom v Hříměždicích u Příbrami

Vstupenky:

500,- do konce června

700,- do konání akce

800,- v den akce

www.highjump.cz

Adrenalin. Napětí. Show. Letní slunce. Afterparty, na kterou se nezapomíná. To vše je High Jump. Akce, která má v ČR tradici už od roku 1999 a získala si celosvětovou popularitu.

High Jump 2013, Michal Navrátil, cliff diving, skoky do vody

Michal Navrátil při exhibici v roce 2013 jako Superman.

Skoky do vody ve volné přírodě ve světě známé jako cliffdiving patří mezi adrenalinové sporty. Na High Jumpu se pravidelně scházejí světové špičky v této disciplíně, včetně českého mistra, Michala Navrátila. Vzhledem k otevřené účasti se ale může ke skokům přihlásit i ten, kdo se tomuto sportu nevěnuje profesionálně.

Skoky z třiceti metrů

Soutěž samotná je rozdělená do několika kategorií. Můžete se tak těšit na skoky z dvanácti a šestnáctimetrové lávky. V samostatné exhibiční kategorii se pak můžete těšit na ty nejlepší skokany, kteří se vrhnou vstříc hladině z můstku ve výšce dvaceti metrů. Jelikož účast přislíbila světová špička, bude jistě na co koukat. Loňský ročník završila exhibice Michala Navrátila skokem z téměř třiceti metrů. Najde se letos někdo, kdo tuto show překoná?

Další kategorie pak tvoří skoky z pětimetrové houpačky, při nichž jsou vždy k vidění dechberoucí akrobatické kousky. Mezi divácky nejoblíbenější pak patří souboj v „splashdivingu“. Jde o to, aby závodník dostal co nejvíce vody nad hladinu, takže je to, řekněme si to na rovinu, skákání placáků. Jenže není placák jako placák. Ze šestnácti metrů už to chce pevné nervy.

Doprovodný program pro všechny

Nejsou to ale jen ultimátní sportovní výkony, co na High Jump rok co rok láká stále více návštěvníků. Můžete samozřejmě strávit  příjemné odpoledne na sluníčku obdivováním skokanů. Není to ale to jediné. Pokud dostanete chuť, můžete se zapojit do některého z mnoha sportovních workshopů. V nabídce jsou hrazdy, vyzkoušet můžete slack line anebo si jen prostě zařádit na trampolíně. Ta největší z nich prověří i vaše akrobatické schopnosti.

Specialitou tohoto ročníku bude exhibice akrobatického letce Martina Šonky, můžete se tak těšit na nebezpečné průlety letadla přímo nad vašimi hlavami. Pobavit se můžete rovněž u vystoupení skupiny akvabelistů Krasoplavci. K tomu všemu je zajištěno rychlé občerstvení v několika velkokapacitních stáncích a kdykoliv se můžete osvěžit např. pivem Desperados, které letošní ročník zaštiťuje jako hlavní sponzor. Zkrátka a dobře, o váš komfort i zábavu bude dobře postaráno.

Večerní High Jump žije!

Adrenalinovým sportem a odpolední zábavou ale Desperados High Jump nekončí. Večerní program má také co nabídnout. Jako headliner hudební stage se představí anglická sestava Stereo MC’s. Těšit se můžete rovněž na vystoupení legendy českého hip hopu, Indy & Wich, krev vám v žilách rozproudí i francouzští Loo & Placido. Více toho o večerním programu organizátoři neprozradili, ale soudě dle minulých ročníků, bude to rozhodně nabité.

Tak co, už hledáte lístky na nezapomenutelný víkend?

Zdroj fotografií: highjump.cz

Jan Markel

Jan Markel

Chronický ironman s touhou posouvat hranice snění i bdění, fyzických i psychických sil, zarputilý optimista, který věří, že když něco děláte dostatečně dlouho a intenzivně, tak zblbnete, pardon, naučíte se to alespoň na průměrné úrovni. Věří, že lze dokázat cokoliv a s oblibou to dokazuje. Je velmi ješitný, proto často googlí sám sebe. K smrti rád vyplňuje profily nudnými informacemi.

Zanechte komentářVaše názory

  • Jarda

    Zebracka akce zebraku vsude bordel,,smazky, tfuj, nikdy vice