Navždy zůstáváme dětmi svých rodičů

Osobní rozvoj Vztahy / 31.5.2014

V každém z nás zůstává kus dítěte. Nač to skrývat? Oslavme Den dětí po svém.

Lidé si myslí, že slavení Dne dětí je opravdu jen pro naše děti, pro děti našich dětí, ale je tomu opravdu tak? Vždyť v každém z nás zůstává kousek dítěte schován navždy. Tak proč ho neprobudit právě 1. června?

Splňte přání dětem

Nejkrásnějším činem, který můžete právě dnes udělat, je to, že splníte dětem jejich přání. Proč neudělat radost a dobrý skutek někomu z okolí? Upusťte uzdu fantazii – odneste plyšové hračky do dětských domovů, darujte oblečení, finanční částku nebo jen obyčejnou zmrzlinu či lízátko. Dětské oči rády mlsají! Pokud máte možnost, pak třeba uspořádejte dětem i nějaký soukromý Den dětí – třeba dětem souseda, dětem z rodiny. Při této příležitosti se potkáte s rodiči a i vy můžete mít pěkný den.

Udělejte děti šťastnými! Zdroj: foter.com

Udělejte děti šťastnými! Zdroj: foter.com

Splňte sami sobě přání z dětství

Máte nějaký šílený sen, který vám utkvěl v paměti? Co takhle napsat si seznam bezprostředních věcí, které bystě chtěli udělat a pozvat i své přátele? Budete se divit, kolik věcí jste měli jako děti společných! Buďte zase jednou jako děti. Buďte upřímní. Trochu zlobiví. A hlavně si hrajte – protože kdo si hraje, nezlobí.

Udělejte anketu, s čím jste si hráli, když jste byli malí, určitě budete překvapení, že ne každý kluk si hrál s auty a ne každá holčička s panenkami!

Poděkujte rodičům

Možná jsou tady dny otců a maminek na to, abychom jim poděkovali za to, že tady jsou pro nás, ale proč jim nepoděkovat na Den dětí? Zvláště pokud už bydlíte někde se svým partnerem. Pro jednou buďte zase malým dítkem, které se chce tulit se svými rodiči a říkat jim, jak je má rád. Zavzpomínejte na to, jací jste byli zlobiví, jak jste si hráli s autíčky, letadly nebo panenkami. Jak jste plakali pokaždé, co jste spadli venku a rodiče byli ti, kteří vás utěšovali nebo se vás ptali, zda jste chytli zajíce. Užijte si tento den jako dítě s rodičem, nikoli jako dospělý člověk a jeho rodiče.

I v dospělosti jsme stále dětmi. Zdroj: foter.com

I v dospělosti jsme stále dětmi. Zdroj: foter.com

Nebuďte vždy dospělými

Možná jste se už někdy zamysleli, že občas by bylo lepší být malým kloučkem nebo holčičkou. Proč? Protože musíme řešit problémy, nemůžeme si hrát, musíme studovat nebo pracovat, máme hodně starostí a každý den není procházka růžovým sadem. Tak co takhle nasadit si růžové brýle alespoň dnes? Hoďte za hlavu všechny starosti, problémy, práci i studium a udělejte si se svými přáteli hezký den.

Pokud se znáte z dětství, zavzpomínejte, jaké lumpárny jste vymýšleli. Občas se lidé přistihnou, že když už musejí v mnoha věcech jednat jako dospělí, pak jimi jsou stále a nedokáží se odpoutat a bavit se jako malí. Pokud máte někoho takového ve svém okolí, ukažte mu, že se nemusí bát alespoň dnes vyjít ze své životní role a trochu se pobavit. Zasmějete se, odpočinete si a úsměv na tváři bude dnes vaším módním doplňkem všude tam, kam půjdete!

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentářVaše názory

  • Lio

    Myslím, že být tak trochu dítětem je v dnešní bláznivé době potřeba, umět udělat srandu, být spontánní, to jen tak někdo neumí:)

  • Denisa Jelínková

    Děkujeme za odezvu. Ano, máte pravdu. Dnešní doba je sama o sobě plná bláznivých výzev, které jako přísní a komfortní lidé nemůžeme zvládnout bez špetky legrace a smíchu. Proto je důležité, abychom si sami některé situace v životě zlehčili právě tou dětskou rozpustilostí nebo smíchem.