Novinky v kinech: Cesta do historie a pár komedií

Film Kultura / 5.6.2014

První letní měsíc s sebou přináší mnohé, mimo jiné jednu westernovou komedii, dva filmy české tvorby a jednu historickou chuťovku.

Boj proti mimozemským chobotničkám

Od 5. června se v našich kinech můžeme těšit na film s názvem Na hraně zítřka, kde hlavní roli ztvárnil Tom Cruise. Film celkově vypráví o mimozemské rase, která je lidmi nazývána mimikové. Ta neustále útočí na Zemi a za sebou zanechává nespočet obětí. Zde přichází na scénu zelenáč Bill Cage, který má splnit určitý úkol – tak trochu za trest. Cage během chvíle umírá, ale tím to rozhodně nekončí. Při boji došlo k fyzickému střetu s mimozemšťanem, tudíž se dostává do časové smyčky, a tak musí opakovaně stále bojovat a umírat. Postupem času se Bill v boji zdokonaluje a ví, jak na mimozemskou rasu. Po jeho boku stojí Rita, ostřílená vojačka, s jejíž pomocí může najít způsob, jak zachránit naši planetu.

Česká letní komedie

Druhým neméně zajímavým dílkem tentokráte z české dílny je Zakázané uvolnění. To nám vypráví příběh jedné nevěsty, jejíž únos se zrovna dvakrát nepovedl, o hokejovém utkání a v neposlední řadě i o nadané barmance, která umí namíchat takový koktejl, po kterém, když zkonzumujete nadměrné množství, se může stát takřka cokoli.

Barmanka Vladana (Jana Stryková) umí namíchat vskutku zázračný koktejl. Zdroj: Bontonfilm

Barmanka Vladana (Jana Stryková) umí namíchat vskutku zázračný koktejl. Zdroj: Bontonfilm

Divoký západ nevážně

Máte rádi komedie? Pak určitě zamiřte do kina na Všechny cesty vedou do hrobu. Jedná se o westernovou komedii, u které se, jak vypovídá trailer, pravděpodobně královsky pobavíte. Děj filmu nás zavede do westernového městečka, kde se Albert (Seth MacFarlene) živí jako pasák ovcí žijící u rodičů. Zrovna nedávno se s ním rozešla Louise (Amanda Seyfried) a jemu nezbývá nic jiného, než se postavit na vlastní nohy.

Žije v době, kdy se každý konflikt řeší střílením, respektive soubojem s pistolí. I na něj se ale usměje štěstí, a to v době, kdy se ve městě objeví Anna (Charlize Theron), která je velmi trpělivá, a tak nemá problém naučit Alberta střílet už jen proto, že vyzval na souboj Foye (Neil Patrick Harris). Ačkoli je Anna vdaná za Clinche (Liam Neeson), má pro Alberta slabost, což se jejímu manželovi vůbec nezamlouvá. V komedii se objevuje plejáda známých jmen a neklade si jiný cíl než zkrátka pobavit.

Některá nekonečna jsou větší než jiná

Hlavními hrdiny filmu Hvězdy nám nepřály jsou Hazel (Shailene Woodley)Gus (Ansel Elgort), kteří se seznámili při sezeních podpůrných skupin mladých bojujících s rakovinou. Z Hazel a Guse se stane sehraná dvojka a postupem času se do sebe neodvratně zamilují. Jejich láska je komplikovanější a snad i hlubší, než je u jejich vrstevníků obvyklé, navíc vede i k obavám z jejich zdravotních problémů, které zdaleka nemizí.

Spojuje je mimo jiné i láska ke knihám, konkrétně k Hazelině oblíbené knize s názvem Císařský neduh, kterou napsal Peter van Houten (Will Dafoe). Gusovi se jednoho dne podaří spisovatele zkontaktovat a ten je naprosto nečekaně pozve do Amsterodamu, kde Hazel úplně zapomněla na odpovědi, které by jí mohl poskytnout sám spisovatel, a užívá si nového dobrodružství. Protože o tom Hvězdy nám nepřály jsou, o tom, že život si musíme užívat, nehledě na to, jak málo času nám zbývá.

Hazel a Gus, hlavní hrdinové filmu Hvězdy nám nepřály. Zdroj: CinemArt

Hazel a Gus, hlavní hrdinové filmu Hvězdy nám nepřály. Zdroj: CinemArt

Ze života kněžny

Grace, kněžna monacká je životopisný film, ve kterém hlavní roli ztvárnila Nicole Kidman. Ta zde hraje slavnou Grace Kelly, které Hollywood leží u nohou a které se i přes veškerý nevídaný úspěch vzdala své kariéry a provdala za Rainiera III., monackého knížete. Grace Kelly si musí na svoji novou roli neprodleně zvyknout, ačkoli to není nějak jednoduché. Musí totiž bojovat o osud své nové země. Film se zaměřuje především na filmové nabídky, které přicházejí z Hollywoodu, a na výhružky pocházející z Francie. A tak není divu, že se Grace chcemusí postavit na stranu svého nového domova.

Další kapitola dračího života

Jak vycvičit draka 2 je pokračování úspěšného prvního dílu. Vikingskou vesnici už všichni známe, jinam se tedy přesouvá děj. Ten se odehrává na ostrově Bip, ze kterého se stal dračí ráj. Astrid se stala oblíbenkyní dračích závodů, zatímco Škyťák se raději čas od času věnuje letům s Bezzubkou. Během těchto letů objevují nejen nové draky, ale narazí i na ledovou jeskyni, kde se seznamují s Dračí jezdkyní neboli Valkou, což je vlastně Škyťákova matka.

A aby toho nebylo málo, objevuje se na scéně samozvaný „Dračí bůh“ a má v plánu pořádně všem zavařit. Škyťák a Bezzubka tedy sestaví starou známou partu a společně se rozhodnou postavit nepříteli.

Škytáka i Bezzubku čeká ve druhém pokračování nemalé dobrodružství. Zdroj: CinemArt

Škyťáka i Bezzubku čeká ve druhém pokračování nemalé dobrodružství. Zdroj: CinemArt

Ještě jedna česká porce

Pokud máte v oblibě české filmy, pak je tu film Všiváci. Samotný snímek vypráví příběh dvou bratří, kteří spolu tak trochu nevychází proto, že je kdysi dávno rozdělila žena. Jeden z nich se vrací z Afghánistánu a po návratu domů neví, jak se začlenit do normálního života, už jen kvůli svým dluhům. Za to jeho bratr je neurochirurg, jehož takřka životní náplní jsou operacemilostné avantýry. Korunku tomu dodává jejich matka, která to všechno řídí. Oba bratři se setkávají, ať už náhodou či úmyslně, s dalšími postavami i z minulého života, a odhalují, že s nimi mají i leccos společného… Všichni jsou totiž všiváci.

Jedním z bratrů je i Jiří Langmajer. Zdroj: Bontonfilm

Jedním z bratrů je i Jiří Langmajer. Zdroj: Bontonfilm

Transformers opět s jinými herci

Cílem Cadea Yagera (Mark Walhberg) ve filmu Transformers: Zánik je uživit sebe i svou jedinou náctiletou dceru. Určitou dobu se mu nedaří, dokud se z jednoho z jeho vraků nevyklube Transformer, a to sice ten nejlepší. Kvůli předešlé bitvě mezi Transformery a Decepticony z toho není zrovna nadšený, ale elitní vědecké mozky chtějí vytvořit pozemské Transformery, tak se jim Optimus bude hodit.

Cadea tak díky jeho novému kovovému kamarádovi sledují Optimovi krajané a dokonce i vláda. Cade má dost svých starostí s nadešlou situací, ale ačkoli nerad, musí ještě řešit to, že se jeho dcera zamilovala.

Dalšími filmy, které nás v červnu čekají v našich kinech, jsou například krimi thriller Loft nebo bulharská komedie Mission London. Máte se zkrátka nač těšit.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu, stránky distributorů, upraveno

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentářVaše názory

  • MarkétaS

    Super přehled :). Já se z toho chystám jen na Všechny cesty vedou do hrobu, ten trailer je výbornej. Je to od tvůrců Médi, tak myslim, že to bude fakt parádní podívaná. Konečně pořádná komedie.

  • Michael.Z

    Určitě bych ještě nezapomněl na další zajímvavej snímek tohoto léta a to je pokračování filmu Očista. Jednička byla hodně zajímavá a v kinech hodně úspěšná, věřím, že to potvrdí i dvojka. V českých kinech je na premiéře 31.7.2014