Pochutnejte si na paprikách plněných směsí z cizrny

Na talíři / 9.6.2014

Jednoduchá večeře, která zasytí a dostane vaše chuťové buňky na vrchol blaha.

Když se řekne „plněné papriky„, nejspíš každému ihned naskočí varianta plněných mletým masem, s omáčkou a knedlíky. My na to však dnes půjdeme jinak, obejdeme se bez masa a pozměníme způsob přípravy, ale pochutnáme si stejně tak, možná i více. V naší vegetariánské podobě tohoto pokrmu sáhneme po cizrně a místo vaření necháme papriky zapéct v troubě. Příprava je velice jednoduchá, tak se pojďme pustit do vaření.

Suroviny:

  • 3-4 menší papriky
  • 1 plechovka cizrny
  • 1 vejce
  • cca 3 lžíce vařené rýže (Výborný způsob, jak zužitkovat zbytek rýže, když neodhadnete její množství při vaření v předchozích dnech!), můžete použít i bulgur
  • kousek slaného sýra (niva, balkánský sýr,…)
  • sůl
  • koření dle chuti

Příprava:

1. Nejdříve si připravíme náplň. Do misky vysypeme cizrnu, rozklepneme vajíčko, přisypeme rýži a nastrouhaný sýr. Přidáme sůl a koření (doporučujeme lehce pálivé) a vše důkladně promícháme.

2. Papriky omyjeme, osušíme, zbavíme stopky a rozkrojíme na poloviny.

3. Poloviny paprik naplníme přichystanou směsí. Každou plněnou papriku zvlášť zabalíme do alobalu, položíme na plech a v troubě předehřáté na 220°C necháme péct 20 minut.

Pokud vám zbude v misce náplň, ale dojdou papriky, případně jich více nechcete či prostě hostíte také někoho, kdo papriky nerad, můžete směs využít i jinak. Naplňte jí formičky na muffiny a vyrobíte si tak svačinku, kterou si můžete nechat klidně i na další den. Tyto muffiny jsou totiž výborné nejen teplé, ale i studené.

Muffin na svačinu a plněná paprika jako hlavní chod. Zdroj: Barbora Švarcová, Generace 21

Muffin na svačinu a plněná paprika jako hlavní chod. Zdroj: Barbora Švarcová, Generace 21

Jako přílohu k paprikám můžete zvolit opékanou domácí veku, jako jsme to udělali my. Využijete tak už jednou rozpálenou troubu, navíc se papriky i veky mohou zapékat společně (čímž snížíte počet použitého nádobí). Ale chutím a fantazii se meze nekladou, uvařte si brambory či podávejte papriky s rýží. Nechte si chutnat!

Zdroj perexové fotografie: Barbora Švarcová, Generace 21

Barbora Švarcová

Barbora Švarcová

Najdete mě nejčastěji s knihou v ruce. Pokud nedržím knihu, snažím se držet tempo své rychlé chůze, protože neustále někam spěchám. Miluju hory v létě, na jaře i na podzim, jízdu na kole, pokud zrovna nemrzne. K přežití zimy mi pomáhají knížky a divadla.

Zanechte komentář