Od vítězství dělily Atletico dvě minuty

Sport / 30.5.2014

Neuvěřitelný únik ze symbolické rakve předvedli hráči Realu Madrid ve finále milionářské Ligy mistrů a získali tak pro svůj klub desátý titul v této soutěži.

Velká rána hned ze začátku

Pro Atletico, čerstvého španělského mistra, to byl opravdu večer jako na horské dráze. Ale pojďme popořadě. Hraje se teprve devátá minuta finále a kouč Diego Simeone připravuje střídání. Všem je jasné, co to znamená. Ze hřiště musí kvůli obnovenému zranění odejít střelecký lídr Atletica Diego Costa. Z očekávaného souboje kanonýrů mezi Portugalcem Ronaldem a právě střídajícím Costou tedy sešlo prakticky ještě dříve, než mohl pořádně začít.

Právě tento moment po zápase označil kouč Simeone jako klíčový. Nicméně finále hrající se ve vysokém tempu pokračovalo a diváci mohli sledovat velmi pohledný fotbal. Právě aktivita směrem dopředu přinesla Atleticu chvíli před přestávkou také první branku. Do nezformované obrany Bílého baletu naběhl Diego Godín a hlavičkou překonal brankáře Casillase.

Hvězda Atletica Diego Costa musel střídat už v 10. minutě. Zdroj: Wikimedia Commons

Hvězda Atletica Diego Costa musel střídat už v 10. minutě. Zdroj: Wikimedia Commons

Po přestávce přebral otěže Real

Od začátku druhého poločasu byli jasně aktivnější hráči Realu, kteří potřebovali vymazat gólové manko. To se jim však dlouho nedařilo, především kvůli skvěle hrající obranné řadě Atletica. Rozhodující moment tedy přišel až ve třetí minutě nastavení.

Aktivita Realu se s blížícím koncem pochopitelně zvyšovala. Atletico Madrid se stáhlo, aby si pohlídalo jednobrankový náskok, a tak měli míč na kopačkách povětšinou hráči Bílého baletu. Zbývaly však dvě minuty do konce utkání a Real zahrává rohový kop. Luka Modrić perfektně nacentroval míč do vápna a Sergio Ramos vstřelil vyrovnávací branku. Dvě minuty dělily Atletico od vítězství.

Prodloužení jasně opanoval Bílý balet

Hráči Realu posilněni brankou těsně před koncem poté naprosto dominovali v nastaveném čase. Vyčerpaní hráči Atletica, kteří měli díky brzkému střídání na hřišti prakticky jen dva hráče nehrající od začátku, nedokázali rozjetému Realu vzdorovat a po brankách Balea, Marcela a Ronalda prohráli nakonec 4:1.

Hráči Bílého baletu získali jubilejní desátý triumf v Lize mistrů. Zdroj: Wikimedia Commons

Hráči Bílého baletu získali jubilejní desátý triumf v Lize mistrů. Zdroj: Wikimedia Commons

Tento zápas opět jen dokázal, jak je štěstěna ve fotbalovém světě vrtkavá a jak tenká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem. Přesto, nebo možná právě proto, se tento zápas jistě zařadí k nezapomenutelným zápasům této královské soutěže a diváci obou táborů na něj jistě budou ještě dlouho vzpomínat. Teď je však na programu další vyvrcholení této sezóny. Již za pár týdnů začíná dlouho očekávané mistrovství světa v Brazílii, kam se sjedou nejlepší hráči celého světa. Doufáme, že podobně krásných zápasů nás letos ještě čeká hodně.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com