Bláznivý barevný styling vlasů na letní párty

Krása a móda / 17.6.2014

Slyšeli jste už o chalkingu neboli křídování vlasů? Trend, který vám umožní udělat ze sebe vlasového chameleona.

Pokud vás lákají barevné vlasy, ale nemáte odvahu na trvalé odbarvení, jistě vás zaujme nový vlasový trend – křídování. Můžete si tak dovolit dočasně obarvit prameny výraznými barvami a vyrazit na divokou párty. Křídy by navíc na rozdíl od chemických barev neměly ničit vlasy.

Obyčejné versus speciální křídy

Vlasoví stylisté tvrdí, že je vesměs jedno, zda sáhnete po obyčejné suché křídě z papírnictví nebo zakoupíte speciální sadu. Hlavně se vyhněte olejovým pastelům. Ty byste z vlasů odstraňovali velmi těžko. Vyberte si jakoukoli bláznivou barvu a můžete se do toho směle pustit. Použijte starý ručník k zakrytí oblečení. Vezměte si pramen vlasů, smotejte ho a lehce navlhčete. Křídou poté přejíždějte přes mokrý pramen, dokud barva nebude rovnoměrně nanesena. Obarvený pramen vyfénujte a zafixujte lakem na vlasy. Nyní máte hotovo. Můžete tak vytvořit divoké barevné vzory či jen pár romantických růžových pramínků. Je to jen na vás.

Jednu nevýhodu tohle jednorázové barvení přece jen má. Nesmíte za žádnou cenu zmoknout nebo skočit do bazénu. Pak by křídy z vlasů začaly stékat přímo na vaše oblečení.

Varování pro blond dámy: Nenanášejte křídu na mokré vlasy. Barva vytvořená z čistého pigmentu a vody jde z blond vlasů špatně umýt.

L’oréal Hairchalk

cena: 279,- Kč

Koketuji s myšlenkou nechat si obarvit ve své hřívě pár růžových pramínků. Hairchalk pro mě byl skvělý způsob, jak zjistit, zda mi bude odvážnější vlasová kreace slušet. Nenašla jsem odvahu na své milované vlasy použít obyčejnou křídu, se kterou děcka čmárají po asfaltu. Naštěstí existuje alternativa alias tekutá křída od L´oréalu. Sice křída na silnici stojí kolem 10,- Kč a kadeřnická o 269,- Kč víc, ale zbavuje mě to pocitu strachu o vlasy. Hned na začátku barvícího procesu jsem však narazila na zásadní problém. K lahvičce tekuté křídy bohužel nejsou přiloženy aplikační papírky a musíte si je koupit zvlášť. Ovšem to u zboží popsáno nebylo. Takže jsem musela improvizovat.

Natáhla jsem gumové rukavice, kápla jsem barvu z lahvičky přímo na vlasy a roztírala směs dvěma prsty po prameni. Řeknu vám, že je docela obtížné nanést barvu jen na úzký pramen, aniž bych se ušpiněnými rukavicemi dotkla okolních vlasů. Pokud máte doma menší štětec na barvení, využijte ho na nanášení. Když bylo obarveno, stáhla jsem rukavice, pročesala pramen a vyfénovala ho. Zděsila jsem se následného stavu mých obarvených vlasů. Byly vysušené a na dotyk jejich struktura připomínala rozdrolenou křídu. Upřímně jsem čekala od profesionálního produktu víc hydratace. Neumím si představit, že bych takto vlasy ničila třeba každý týden.

Hairchalk zkrátka nelze provádět často. Křída totiž do sebe nasává přirozenou vlhkost z vlasu, proto jim po každém chalkování dopřejte hloubkovou regeneraci výživnou maskou.

Hairchalk

Zdroj: lphairchalk.com (lorealprofessionnel.com)

Líbí se vám trend barevných vlasů? Nebáli byste se obyčejných kříd?

Zdroj perexové fotografie: lorealprofesionnel.co.uk

Denisa Pánková

Denisa Pánková

Kosmetická fanatička, milovnice francouzských buldočků a studentka ekonomie s vášní pro psaní. Kreativní perfekcionistka, která má stále co říct :)

Zanechte komentář