titulcity

PL: Citizens slaví. Po dvou letech znovu vyhráli anglickou ligu

Sport / 28.5.2014

Je dobojováno. Manchester City v posledním kole anglické Premier League po dvou letech znovu získal trofej pro mistra ligy.

Na Anfieldu doufali. Po zaváhání týmu z Liverpoolu mohlo k prvnímu místu vést pouze klopýtnutí Citizens. Ti v posledním zápase přivítali na Etihad Stadium West Ham. Souboj s papírově slabším soupeřem byl dlouho lehce nervózní, i když s jasnou převahou domácích. Skóre otevřel až těsně před přestávkou Nasri, který rozpoutal euforii vyprodaného stadionu. Čtyři minuty po přestávce dal zápasu závěrečnou gólovou tečku symbolicky kapitán Kompany. Manchester City vyhrál 2:0 a po sezóně, kdy trofej získali United, je znovu na stupni vítězů.

I přes nepříznivou výchozí pozici Liverpool bojoval až do konce. V případě tříbodového zisku mohl ještě na oslavy pomýšlet. Zápas se zpočátku pro Reds nevyvíjel dobře. Už po dvaceti minutách si Škrtěl dal vlastní gól. V druhém poločase ale během dvou minut otočili skóre Agger a Sturridge, kteří tak zařídili výhru 2:1. Ani tento výsledek však nestačil.

Fulham Crystal Palace 2:2

Sestupující Cardiff se utkal s londýnskou Chelsea, kde vládne zklamání po sezóně bez trofeje. Blues dvěma brankami v rozmezí tří minut strhli vítězství na svou stranu a minimálně pro ročník 14/15 zakončili cestu velšského klubu v nejvyšší soutěži – 1:2. Tottenham porazil v domácím zápase Aston Villu 3:0. Spurs dominovali hlavně v prvním poločase, kdy se prosadili Paulinho, Baker a Adebayor. Jasné vítězství – přesto poslední zápas trenéra Sherwooda na lavičce Londýňanů. Vedení klubu zřejmě mířilo výš než  „jen“ na  šestou pozici.

Kanárci rovněž opouštějí Premier League. Zajistil to zápas s jistým účastníkem Champions League Arsenalem. Po pauze se za Gunners trefili Ramsey a Jenkinson a dokonali sestup žlutozelených – 2:0. Posledním sestupujícím je Fulham. Epilog si svěřenci trenéra Magatha odbyli s Crystal Palace remízou 2:2. Poslední bod v PL zajistil David, který se trefil v poslední minutě utkání.

norwich_sestup

Norwich je jedním ze sestupujících klubů. Zdroj: youtube.com

Mizernou sezónu zakončili hráči Manchesteru United. V posledním zápase s Ryanem Giggsem coby hlavním koučem brali pouze bod za výsledek 1:1 se Southamptonem. Na Lambertův gól z první půle odpověděl za Rudé ďábly Mata. United se umístili na sedmém místě s dvaadvacetibodovou ztrátou na šampióny. Everton potvrdil účast v pohárové Evropě vítězstvím nad Hullem City. Tigers byli po celý zápas horším týmem. Už po devíti minutách skóroval McCarthy a minutu po pauze pečetil skóre Lukaku – velký příslib pro Belgii na mistrovství světa v Brazílii – 2:0.

V posledních dvou zápasech letošního ročníku Premier League prohrál West Brom a Sunderland. Prvně jmenovaní viseli nad propastí sestupu, ale i přes porážku 1:2 se Stoke udrželi ligovou příslušnost. Sunderland, který byl v sezóně dlouho na dně tabulky, nakonec končí čtrnáctý. Díky průběhu ročníku skvělý výsledek nezhatila ani prohra 1:3 se Swansea.

chelsea, liverpool

Liverpool i Chelsea budou letos bez trofeje. Zdroj: youtube.com

Fotbal v Anglii pro letošní sezónu skončil. V Manchesteru se minimálně půlka města raduje, druhá doufá v lepší zítřky, které třeba přinese nový kouč United Louis Van Gaal s asistentem Giggsem. Pro Norwich, Fulham a Cardiff cesta končí a objevuje se nová výzva – získat zpět místo na výslunní anglického fotbalu v ročníku 14/15. Hrdý Albion nyní obrací zrak směrem k Brazílii, kde ho čeká Mistrovství světa ve fotbale. Reprezentační výběr chce uspět a neopakovat čtvrtfinálový konec s Německem v JAR z roku 2010.

I vy sledujte MS – kvalitní fotbal těch nejlepších bude jistě zaručen. Děkujeme, že jste s námi tento ročník sledovali Premier League.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com