Stylově do práce, přelstěte dress code

Krása a móda / 27.6.2014

Že není možné se stylově oblékat i do práce? To sotva. Pojďme se podívat na pravidla z trochu jiného úhlu, budete mile překvapení.

Inspirujte se.

Inspirujte se. Autor: Mary Orton, www.theclassycubicle.com

Pracovní dress code – žádné vězení, jen vodítko

Když vidím, jak pracovní dress code zabíjí v lidech jejich vlastní styl, chce se mi až brečet. Samozřejmě vím, že vyrazit do práce v etno kalhotách nebo minišatech není zkrátka společensky přípustné, ale to ještě vůbec neznamená, že se máte omezit jen na černé kalhoty a top na milion způsobů. První, co si musíme říct, je, že máme obrovskou výhodu, že jsme ženy. Narozdíl od našich protějšků máme neomezené možnosti, v létě se nemusíme potit v teplém obleku nebo dusit v upnuté košili, ale stačí vklouznout do šatů a nazout letní sandálky. Ve většině firem je slušnost oblékat takzvaný Buisness casual, což je kombinace neformálnosti s pracovním lookem. Nejvhodnější je nakoupit si základní kousky šatníku v ladících odstínech šedé, bílé, černé a hnědé. říká stylistka.

„Pro mě je oblékání forma sebevyjádření – existují jisté nápovědy o tom, kdo jste, v tom, co si oblékáte.“ – Marc Jacobs

Jednoduché, elegantní a stylové. Takhle to má vypadat. Autor: Toni Fordh

Jednoduché, elegantní a stylové. Takhle to má vypadat. Autor: Toni Fordh

Každé ráno ten samý příběh

Známe to každá – jednou rukou si čistit zuby, druhou malovat řasy a k tomu ještě vymýšlet, co si vzít na sebe, může být vážně nadlidský výkon. A právě tehdy se hodí mít ve skříni většinu ladícího oblečení. Pokud sluníčko dovolí, vezměte si jednoduchou sukni, zastrčte světlou košili a celkový outfit dolaďte šperky nebo neobvyklým líčením. Uvidíte, jak bude okolí jásat. Skvělé budou i neutrální lodičky, ale pokud se necítíte v podpatcích, zvolte klasické balerínky, je přece tolik možností!

Móda by měla být formu úniku, ne vězení. – Alexander McQueen

Bez čeho se neobejdete

Sako, které se hodí doslova ke všemu, je základním prvkem tzv. casual dress codu. To můžete zkombinovat s tmavými kalhotami, kde si samozřejmě pohrajte s nějakými decentními vzory. Už po mnoho let jsou klasikou i pouzdrové šaty a sukně, které sluší vážně každé postavě a zdůrazní ženské křivky. Pořiďte si i univerzální bílou košili a kvalitní boty na podpatku. Do těchto kousků investujte i větší částky, protože, a to mi věřte, vydrží vám ještě spoustu let.  A co je ze všeho nejdůležitější, neoblékejte se jen podle pravidel, berte je jako jakési vodítko pro vyjádření sebe sama, to je to, co dělá z módy styl.

Zdroj: wikimedia.com

Zdroj: wikimedia.com

Zazařte ve vyšší společnosti

A když si přeci jenom nevíte rady s obnovou šatníku, můžete si nechat poradit od profesionálních stylistů, například na stránce stylista.eu nebo využít služeb webu promena.cz. Samozřejmě můžete zajít i do některého z kamenných obchodů, kde vám školení prodavači velmi rádi poradí.

Pokud patříte mezi ty šťastné, kterým alespoň jednou za čas přijde pozvánka na nějakou formálnější akci, je třeba věnovat nemalou pozornost i výběru oblečení. Co si ale vzít za šaty? A boty? Zase to bude faux pas. Něco podobného se vám teď honí hlavou, že? Je to ale velice prosté, odpověď na všechny tyto otázky najdete rovnou na pozvánce. Pokud jde o velmi formální událost, bude zde stát Black tie, což pány nutí vzít si smoking s černou kravatou či motýlkem a dámy dlouhou večerní róbu. Setkat se můžete i s White tie nebo Ultra formal, kde ženy zase volí dlouhé šaty a páni frak s bílou košilí, vestou, bílým motýlkem a lakýrkami. Když na pozvánce bude stát Coctail, tak jak už název napovídá, nejvhodnější budou takzvané koktejlky. Neuděláte chybu ani když obléknete malé černé a doplníte je vysokými lodičkami. Předpisem na pozvánce se řiďte, vážně. Nejen, že tím projevujete úctu majiteli, ale zároveň vyjadřujete i sama sebe, svůj styl a eleganci.

Zdroj perexové fotografie: photl.com

Veronika Tázlerová

Veronika Tázlerová

Studium, káva, móda, jazyky, knihy, cestování, psaní... Co víc říct? Sledujte mě i na instagramu @veronikatazlerova

Zanechte komentářVaše názory

  • Alina

    Do práce bych nešla bez elegantních lodiček. Krásné a pohodlné páry jsem si právě koupila na http://www.answear.cz