Zapletený vlasový trend na léto

Krása a móda / 7.6.2014

Copy, copany, dračáky a všelijaké zamotané rozcuchy povedou účesovou hitparádu. Zapleťte si vlasy jako modelky na módních přehlídkách.

Módní rozcuchaná verze klasického dračáku. Zdroj: http://photobucket.com

Messy-braids-Rachel-Zoe

Učesaná či neučesaná? Zdroj: http://www.rachelzoe.com

Klasicky zapletené vlasy do nenáročného a upraveného francouzského copu nosil někdy snad každý a to většinou v dětství nebo v dospívání. Tento účes lze zaplést již z mikáda, takže není potřeba dlouhých vlasů až po pás. Nostalgie dětství se vrátila prostřednictvím copu, který je dnešníma očima viděn jako elegantně zapletený rozcuch. Nosí se zkrátka copánky ve dne i v noci a čím zapletenější a rafinovanější, tím lépe.

A proč se vlastně nazývá francouzský cop francouzským?

Originálně se francouzský cop objevil poprvé v roce 1871 v tehdejším módním magazínu, a to v kontextu s příběhem venkovanky, která si takto vlasy zapletla, když na ni manžel zavolal, ať si pospíší a zaplete si vlasy do francouzského copu. Pravdou však zůstává, že ženy si vlasy zaplétaly ve stejném stylu již tisíce let. Již ve staré Spartě si ženy pracně zamotávaly vlasy, přesto však tento praktický a krásný účes nikdy nedosáhl takové slávy jako tehdy, když se o něm zmínil právě tento francouzský módní časopis. Trend se rozšířil do celé Evropy a dnes se pyšní mnoha variacemi od holandského přes řecký až po tzv. rybí cop.

2014-05-25 11.26.02

Volně spletené vlasy do francouzského copu. Zdroj: Sonia P.

Jak by to mělo vypadat?

2014-05-25 11.25.40

Volnost a nadýchanost účesu je klíčová. Myslete v první řadě na objem. Zdroj: Sonia P.

Je třeba dát si pozor na lehkost účesu a jeho rádoby jednoduchost. Cop by měl vypadat jako by byl upleten rychle (skoro za chůze) a přitom vhozen dozadu, aby nepřekážel. Během dne, když máte čas, k němu ledabyle dopleťte více menších. Účes by měl být praktický, ale i moderní a to mu dodává právě módní rozcuchanost. Gumička na sepnutí by měla být co nenápadnější, aby vynikla precizní práce vašich rukou.

Dnešní pojetí

Jde o éterické účesy víl z lesů, ale i precizně smotané vlasy řeckých bohyň či hustě zamotané vlasy italských venkovanek. Dnešní pojetí klasického copu značí smysl pro detail s lehkostí pohybu smotávání a velkým důrazem na objem. Účes by měl rozhodně vypadat nadýchaně a stylově. V žádném případě nesmí působit, jako by vám ho v šesti letech zaplétala sestřenice, která měla dlouhou chvíli, ale příliš ho utáhla a tím vznikla vaše celoživotní averze k francouzskému copu. Je třeba vidět starou klasiku v dnešním futuristickém světle. Nebojte se své vlasy řádně natupírovat, pak rozcuchat a nakonec zaplést. Cílem je, aby cop vypadal krásně jednoduše a na oko nenáročně.

TIP: Nejlépe se zamotává z vlasů, které nejsou právě čerstvě umyté. Dva až tři dny po umytí je naprosto ideální. Vlasy jsou těžší a tím se lépe zaplétají. Nebojte se vytahat prameny z již zapletených vlasů. Čim více, tím lépe. Nic vám nebrání v opětovném zamotávání.

Jednoduše zaplétáme

Vlasy rozčešte, naneste pěnové tužidlo na vlasy a natupírujte v místech, kde chcete mít největší objem. Samozřejmě postupujte s opatrností při tupírovaní, aby vlasy poté bylo možné zaplést. Začněte zaplétat od poloviny hlavy nebo od spánků. Cop vypadá zapletený krásně odkudkoliv. Jde jen o to vlasy správně sčesat tím směrem, kudy pletete.

Zdroj perexové fotografie: Sonia P.

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentářVaše názory

  • Soniška

    moc pěkné