Chcete mít hezkou postavu? Pojďte cvičit s námi! 1. díl

Sport / 1.6.2014

Říká se, že každý začátek je těžký. Je tomu tak i u cvičení? Aneb jak mi šla měsíční výzva s OnlineFitness.cz.

O tom, že naše redakce je pro každou špatnost, není pochyb, a proto jsme se bez většího rozmýšlení pustili i do cvičení s portálem OnlineFitness.cz. Vyzkoušeli jsme skoro všechna dostupná cvičení a já se pustila rovnou do měsíční výzvy, kdy jsem si takzvaně dávala do těla alespoň třikrát týdně.

Osobně patřím mezi lidi, co se snaží se svým tělem stále něco dělat, ale vždycky jim do toho nečekaně něco vleze. Řadím se tedy mezi ty, co se snaží cvičit a hýbat se alespoň dvakrát týdně, ovšem samozřejmě jim to mnohdy nevyjde. Měsíční výzva tak pro mě byla občas opravdový oříšek. Jak to nakonec všechno dopadlo, jak probíhala moje měsíční výzva a jaké jsou postřehy i zážitky ostatních? To se dozvíte v našem třídílném seriálu.

Pondělí – Pilates s Terezou

  • Náročnost: střední

Na začátek týdne by se nemělo nic přehánět, a tak volím lekci pilates s Terezou Zahutovou. Lektorka je sice nemocná, ale nic to nemění na tom, že lekce se opravdu koná, i když ze záznamu. Na začátku se společně pořádně protáhneme a rozdýcháme a následně již probíhá cvičení přesně jako v každém jiném fitness centru. Společně jsme protáhly všechny svaly v těle a rozhýbaly obratel po obratli. Vzhledem k tomu, že to byla moje první lekce, tak po jejím uplynutí trochu necítím ruce, přeci jen některé cviky jsou opravdu pro pokročilé, ale jinak? Jinak je mi skvěle!

pilates

Pilates s Terkou bylo velice příjemné.

Tip Generace 21: Více o pilates si můžete přečíst v našem starším článku – zde.

Jak se nám líbilo – Port de Bras

Lekce byla zajímavá, lektorka velmi milá. Jediná věc, která mi moc nevyhovovala, souvisela s mou nezkušeností. Lekci Port de Bras jsem si vyzkoušela prvně, a tak jsem občas z obrazovky neodhadla, jak má daný pohyb přesně vypadat. Rozhodně to byl pozitivní zážitek, který si budu chtít zopakovat.

Jana Brouková, editorka sekce V obraze

Úterý – Problémové partie

  • Náročnost: nízká až střední

Po včerejšku cítím trochu natažené svaly, ale cvičení s názvem Problémové partie s Lucií Pelcovou je tak lákavé, že se do něj s úsměvem na tváři pouštím. Je to opravdu rychlé a již po prvních zhruba deseti minutách cítím, že to dneska bude ještě sranda. Dalších deset minut za mnou, Lucie zvesela pobízí a já jsem ráda, že mě nikdo nevidí. Mám rudý obličej, bolí mě nohy, mám žízeň jako trám a z notebooku se ozývá: „A ještě jednou pojď! A raz, dva, tři! A přátelé, teď si to dáme celé znova.“ A přesně v tuhle chvíli bych nejraději vraždila.

fitness, problémové partie

Lekce, při které se docela zapotíte – Problémové partie.

I přesto jdu znova. Konečně se přesouváme na posilování v oblasti břicha. Pak už to uteče jako voda a lekce je u konce. Jsem unavená, bolí mě svaly, ale jsem kupodivu dobře naladěna!

Jak se nám líbilo – HIIT

HIIT s Monikou Gavlovskou, autorkou blogu Fitness as a Lifestyle byl jasná volba. Můj cíl dát si do těla to ještě předčilo, HIIT je totiž hodně náročné cvičení. Doporučila bych ho jako zpestření těm, kteří jsou zvyklí na pravidelný pohyb, pro občasné sportovce to vhodné nebude. Samotné cvičení se mi zdálo fajn, Monika je sympatická a všechno jasně vysvětlovala, takže bylo fajn trávit s ní volnou chvíli. Trochu mi ale vadilo, že se zvuk občas trochu opožďoval nebo úplně vypadl, na tom bude třeba ještě trochu zapracovat. Lekci hodnotím kladně, ale jak už jsem uvedla, začátečníci se budou spíše trápit. 

Silvie Trebatická, šéfredaktorka portálu, editorka sekce Design

Čtvrtek – Pilates s Táňou

  • Náročnost: střední

Vzhledem k tomu, že středa byla plná slov au, sakra, to ale bolí, zvolila jsem na čtvrtek lehké protažení s důrazem na dýchání v podobě další lekce pilates. A udělala jsem dobře. Lekce pilates s Táňou Saidlovou je pohodlné cvičení a protahování celého těla. Opět jsme tedy rozhýbaly každičký obratel a jemně protáhly všechny svaly. Lekce pilates s Táňou jsou skvělé pro všechny, kteří chtějí pečlivě a zároveň jemně protáhnout celé tělo. Ať už před anebo po náročném dnu.

pilates Táňa

Pilates s Táňou bylo velice uvolňující.

Jak se nám líbilo – Tabata

Tabatu jsem znala z kamarádčina vyprávění jako dost náročné posilovací cvičení. Online fitness mi dal možnost si tabatu vyzkoušet, ale zároveň se přitom se svou kondičkou příšerně neztrapnit ve fitku. Filip Saidl mě pořádně protáhl, nečekala jsem, že se k takovému výkonu vyburcuji sama doma pod dozorem pouhé obrazovky počítače. Bylo to super!

Barbora Švarcová, editorka Divadla

Neděle – využijte kouzla Top lekcí!

Zákazníci, kteří mají zaplacené měsíční členství, mají kromě klasických lekcí také přístup do oddílu Top lekcí, kde naleznout ty nejlepší, které se kdy vysílaly. Díky tomu můžete cvičit a protahovat se například i o víkendu, kdy se žádné živé lekce nevysílají. Je to opravdu skvělá příležitost jak nevypadnout ze cvičebního plánu.

Bodystyling, fitness

Bodystyling s Jiřinkou vypadá náročně.

První cvičební týden mám tedy úspěšně za sebou a kromě bolesti svalů, které se zase jednou pořádně protáhly, je mi skvěle. Přeci jen, když cítíte své svaly, alespoň víte, že jste cvičili opravdu pečlivě. Čeká na mě další týden cvičení a já jsem zvědavá, jak ho zvládnu. Jdete do toho se mnou? Podělte se s námi o vaše zážitky a pocity ze cvičení!

 Zdroj všech fotografií: OnlineFitness.cz

Martina Baierová

Martina Baierová

Editorka sekce Cestování a šéfredaktorka portálu, která se snaží jít vždy za svým snem. A hlavně se nevzdávat, že jo.

Zanechte komentář