O Sladkém designu s Hankou Rawlings

Na talíři / 11.6.2014

Chtěli byste tvořit krásné dorty a ohromovat příbuzné na oslavách? Hanka Rawlings a její Sladký design vám poradí, jak na to.

Na knihu Sladký design, která vyšla poprvé v prosinci loňského roku, jsem se těšila už od té doby, co paní Hanka Rawlings oznámila na svém blogu, že ji chystá vydat. Právě tam se začaly množit dotazy o zdobení dortů, cupcakes a jiných dobrot, což nakonec Hanku přesvědčilo k sepsání knihy. Nebudu o knize mluvit jako o kuchařce, protože receptů je tam pomálu, ale je to skvělá sbírka nápadů, jak si pohrát s ozdobami, jak oživit rodinné oslavy a nebo jak udělat radost svým nejbližším něčím sladkým a roztomilým na pohled.

Portret Hana

Kniha je doplněna krásnými ilustracemi autorky Kelly Smith.

Paní Hanka v knize ukazuje nevyčerpatelnou studnu inspirace, která odráží všechny její zkušenosti, jenž posbírala na mnoha kurzech absolvovaných na australském kontinentu, kde se svým mužem nějaký čas žili. Právě tam ji zdobení sladkostí uchvátilo, když si vybírala dort na vlastní svatbu. Díky podpoře svého manžela a své silné vůli se učila o potahování fondánem a zdobení cukrovou polevou v designerské škole Planet Cake pod vedením Anny Marie Roche a řemeslo ji začalo bavit natolik, že se po několika dalších kurzech stala členkou asociace Cake Decorators Association Australia.

Chtěla se podělit o své zkušenosti, radit odvážlivcům, co se nebáli experimentovat s fondánem a zdobením, a tak si založila blog, kde sdílela své úspěchy i neúspěchy a radila, jak vyzrát na určité techniky sladkého dekoru. Blog se začal těšit oblíbenosti a vysoké návštěvnosti a díky jeho popularitě se paní Hanka často stávala hvězdou tištěných časopisů o vaření, jako jsou Apetit, Food a mnoho dalších. Vydání knihy už pro ni musela být jenom třešnička na dortu.

Sladké cake pops ve tvaru kytiček

Sladké cake pops ve tvaru kytiček.

Kniha paní Hanky Rawlings – Sladký design je přesně taková, jakou si ji paní Hanka vysnila a je i taková, jakou jsem si ji já představovala, když jsem se s paní Hankou poprvé setkala a mohla obdivovat její práci. Je plná pastelových barev, roztomilých precizně provedených ilustrací od malířky Kelly Smith a hlavně jemně dekorovaných zátiší se sladkostmi, o které se zasloužila Denisa Bartošová a její designové umění. Velký podíl na celkovém dojmu knihy má i celistvá grafika, která je sladká jako samy dobroty. Puntíky na pozadí úvodu kapitoly o narozeninách holčičky krásně doladí Hančiny dojmy a vzpomínky ze života, při kterých si určitě mnozí povzdechnou nad tím, jaké to byly krásné časy.

Celkově z knihy dýchá atmosféra lásky, pokory a poklidu. Není to jen kuchařka se 101 nejlepšími recepty na narozeninové dorty, ale je to soubor krásných fotek a užitečných rad, jak vyzrát nad těžkostmi, které by vás mohly při zdobení potkat. Na začátku je pomocí obrázků jasně znázorněn seznam potřeb, které na zdobení a pečení potřebujete, ale jak sama paní Hanka říká, není nutné si všechno kupovat najednou. Mohla by to být také dost drahá záležitost. V první části knihy jsou také ukázány základní techniky na výrobu cupcakes, sušenek a cake pops i s recepty a tipy, jak vše připravit tak, aby se to zaručeně povedlo.

Dalším krokem k úspěchu ve zdobení sladkostí jsou kvalitní suroviny. Paní Hanka ulehčila čtenářům práci a sepsala obchody, kde nakupuje, a prodejce, na jejichž zboží nedá dopustit. Člověk si asi řekne, na co je belgická čokoláda, když v ní budete „jen“ máčet cake pops? Věřte mi, je to potřeba. Sama mám zkušenosti, že na takových věcech by se šetřit nemělo, protože když už jste se do zdobení pustili, měli byste to dělat pořádně.

Boticky susenky

I sušenky mohou být neobyčejné.

Já jsem měla tu čest vyzpovídat samu autorku knihy, Hanu Rawlings, se kterou jsem se poprvé osobně setkala už v roce 2013 na Apetit Pikniku v Praze a od té doby k ní chovám nesmírný obdiv za to, co všechno dokázala. Právě podle jejího návodu jsem dělala svá první cake pops. Poprosila jsem paní Hanku, zda by nesdílela něco víc, než se můžeme dočíst v knize, a byla jsem mile překvapena, když s potěšením souhlasila.

Bila ruze

Umělecká díla, která jsou k jídlu.

Jaký byl váš první dort? Povedl se? 
První dorty jsem s maminkou zdobila už jako malá holčička a byly většinou čokoládové. První fondánový byl až po mnoha letech v Austrálii, když jsem začala objevovat krásu potahovaných dortů. Vyrobila jsem trojrozměrný středověký hrad pro šéfa, který miloval rytíře. Bylo to podle knihy mé oblíbené anglické designérky. Měl v práci obrovský úspěch, moc se líbil i chutnal. Byl vanilkový.

Jaké jste měla pocity, když jste se poprvé ocitla v kůži lektorky na svých kurzech?
Úžasně. Splnilo se mi velké přání. Povoláním jsem lektor a práci s lidmi mám moc ráda. Vlastně to není snad ani práce, ale poslání. Výuka zdobení byla přirozeným posunem. Lidé si o kurzy začali říkat, a tak jsem je začala vymýšlet a plánovat. Reakce na ně byly skvělé, tak jsem s nimi pokračovala.

Pečete a zdobíte někdy i na objednávku, nebo jen na slavnostní příležitosti pro známé?
Pouze pro rodinu a známé. Věnuji se především výuce zdobení.

Jaká je vaše nejoblíbenější dortová příchuť?
Čokoládová, jednoznačně. Ale mám ráda i kombinaci s malinami, mátou nebo jahody a citron.

Cupcake ze srdce

Hravé cupcakes v pastelových barvičkách.

Co nejraději zdobíte? Cupcakes, cake pops nebo klasické dorty?
Nejraději cupcakes. Fascinuje mě, jak se na malém prostoru dá dosáhnout jednoduché, čisté krásy a křehkých detailů. Ráda si s nimi hraju.

Jaká je vaše oblíbená technika zdobení a co byste se ještě ráda naučila?
Moc ráda zdobím bílkovou polevou na fondán, zjemní to celkový vzhled. Toto řemeslo je krásné svými nekonečnými možnostmi a novými technikami, které se neustále objevují jako houby po dešti. Je vždycky co se učit a to mě na tom moc baví. Neomrzí vás to. Moc ráda sleduju novinky ze zahraničí.

Kde vás mohou obdivovatelé vaší knihy a práce najít a potkat?
Informace o kurzech a různých gurmánských akcích a autogramiádách najdou zájemci na mém webu a mé facebookové stránce. Budu se na setkání moc těšit. Mohou mi také napsat nebo poslat obrázky své práce – vždy se ráda podívám, jak je Sladký design inspiruje ke tvoření.

Přeji, ať se kniha líbí a dělá radost nejen při pečení a zdobení, ale i při krájení a ochutnávání. Moment předání vlastnoručně nazdobeného dezertu oslavenci mám na celém procesu nejraději. Pohled do očí obdarovaného, když prvně dort spatří, stojí za čas, který přípravě věnujete.

Knihu vydalo nakladatelství Smart Press a je možno si ji koupit přímo v e-shopu.

Zdroje fotografií: Smart Press

Barbora Němečková

Barbora Němečková

Miluju všechno, co se týká jídla, a obzvlášť, když je to bez masa a zdravé. Mám svůj vlastní blog varenislecnyb.blogspot.cz kde zveřejňuju zdravé recepty na mňamky, po kterých se netloustne. Chci se stát dietoložkou a potom doma po večerech experimentovat v kuchyni.

Zanechte komentář