Zejtra napořád: letní film v kinech od 17. července

Film / 12.6.2014

„Všechny doopravdy důležité věci jsou v našich snech.“

Zejtra napořád

komedie

Česko / Slovensko, 2014, 100 min

Režie: Rudolf Havlík

Scénář: Rudolf Havlík

Hrají: Pavel Batěk, Filip Blažek, Vica Kerekes, Anna Kulovaná, Jan Přeučil

Samotný děj tohoto nového českého filmu nás zavede k Petrovi (Pavel Batěk), který si žije svůj free a pohodový život. Často cestuje, obchoduje s nebezpečnými lidmi, dává si schůzky naslepo – a aby toho nebylo málo, občas se dostane do nějakého průšvihu, ze kterého ho musí vysekat jeho nejlepší kamarád Pavel (Filip Blažek). Petr je ten typ člověka, který zdaleka neví, co chce. A když se zrovna vrací z Číny, má v plánu pořádně zapařit se svým kamarádem či pokecat si se svou kamarádkou Terezou (Vica Kerekes).

Film nás přenáší do několika dnů Petrova nevázaného života. Ty nám jasně ukazují, že situace, kdy nám ne vždy všechno vychází podle našich plánů, mohou být i pozitivní, protože díky negativním zkušenostem Petr přijde na to, co chce v životě změnit.

Havlíkův první režisérský počin

Režisér Rudolf Havlík je bezpochyby nadaným člověkem, o čemž pravděpodobně svědčí i tento nově natočený film. Jedná se totiž o jeho první režisérský počin. Dokonce si sám napsal i scénář, čemuž napomohl jeho spisovatelský um – je autorem 4 knih a je poměrně známým blogerem. Havlíkovou inspirací pro film byla jeho práce v Asii, kde přišel do styku i s čínskou mentalitou. Film má své specifické kouzlo, které divákovi dopřává neopakovatelnou atmosféru – byl totiž z části natáčen v Hong Kongu.

Dalo by se říct, že Rudolf Havlík se trochu liší od svých kolegů. Jeho cílem bylo dostat do filmu mužskou a zajímavou postavu, která by diváka zaujala. Dle režisérova názoru chybí českému filmu silné mužské charaktery a tímto se to rozhodl změnit. V plánu bylo vytvořit zajímavý film, na který by se dalo dívat, ale přitom se i normálně pobavit. Film, při kterém nebudeme neustále přemýšlet nad komplikovanými souvislostmi, který se nebude brát tolik vážně. Zejtra napořád je dle slov režiséra zkrátka velký letní film.

Pavel Batěk byl pro režiséra Havlíka jednoznačnou volbou. Chtěl do filmu obsadit herce, který bude něčím zajímavý. A to přesně Batěk splňuje. Režisér je s hercem naprosto spokojený a v hlavní roli si prý nedovede nikoho jiného představit. Pavel Batěk je pro režiséra člověk, který má sex appeal, charismaumí si udělat legraci sám ze sebe.

Změna je život

Zejtra napořád je film zaměřující se na naše sny a také změny v životě, které se kolikrát bojíme podstoupit. Film o našich rozhodnutích či o nečekaných přátelstvích. Také je o pocitu, že se po dlouhých cestách máme kam vrátit. Je to film o muži, který chce žít tak, jako by všechno nové v jeho životě by mělo začít zejtra.

Kromě hlavní trojice ve filmu uvidíme i Jiřího Lábuse, který zde ztvární mafiánského bosse, Rudu z Ostravy nebo Kláru Issovou. Film vstoupí do kin pod záštitou filmové distribuční společnosti Falcon dne 17. července 2014.

Zdroj perexové fotografie: Falcon

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář