Převzít Chanel může jen vyvolený – Karl Lagerfeld

Krása a móda / 28.5.2014

Černé brýle, nástupce Coco Chanel, muž, co nás nikdy nepřestane bavit. Jak vypadá den ikony i s jeho výstřednostmi vás bude zajímat, to mi věřte.

Karl Otto Lagerfeld

Narozen: 10. září 1933, Hamburk, Německo

Bílé vlasy stažené do ohonu, košile, černé sako, kalhoty a brýle, které nikdy nesundavá – tak přesně to je ikona jménem Karl Lagerfeld. Původně německý chlapec, který ve svých dvaceti letech i s matkou přesídlil do města módy, Paříže. Tam se zúčastnil soutěže o nejlepší návrh kabátu a začal pracovat pro Pierra Balmaina, kde započala jeho hvězdná kariéra. Nyní je kreativním ředitelem módních domů Chanel, Fendi a má i vlastní značku nesoucí jeho jméno.  

Autor: Eric Guillemain

Autor: Eric Guillemain

Originál je jen jeden

Troufám si tvrdit, že člověka jako je Karl na světě nenajdete. Urazil Adele i francouzského prezidenta, v 90. letech požádal striptérky, aby předváděly jeho modely, což tehdy donutilo k pohrdavému odchodu i šéfredaktorku časopisu Vogue. Je znám svou fobií z doteků a lidí a to je zřejmě důvodem, proč žije sám v luxusním pařížském bytě jen se svou velkou láskou – kočkou Choupette. Za několik měsíců života poťapala víc oblečení Chanel, než vůbec většina žen uvidí za život, píše na Twitteru. Mlží o svém datu narození a letošní kolekci Chanelu předvedl v supermarketu, což svědčí o tom, že Karl si s názorem okolí hlavu vážně neláme. V neposlední řadě docházel i k turecké věštkyni, jejichž služeb využíval i Christian Dior, jemuž předpověděla velký úspěch ve světě módy a parfému. Jak je vidět, rozhodně se nemýlila.

Nikdy se sebou nesmíte být spokojení. To je to, co vás požene dál.

– Karl Lagerfeld

Nový Karl, o čtyřicet kilo lehčí

Prostě jsem se najednou chtěl oblékat jinak. Chtěl jsem nosit věci od Hedi Slimane, řekl, „ale ty střihy předváděné velmi hubenými hochy mě donutily shodit, tvrdí návrhář, který během pouhých třinácti měsíců shodil celých 42 kg. Dietu na míru mu připravil dr. Jean-Claude Houdert, nic zdravého ale nečekejte. V tomto režimu se konzumuje výhradně zeleně zbarvená zelenina a mléčné výrobky s nulovým obsahem tuku. Tento tvrdý režim zvládne jen silná povaha, což Lagerfeld bezpochyby je. Kdyby vás přeci jen zajímalo, jak dieta funguje, tak ze spolupráce vzešla i kniha pod názvem The Karl Lagerfeld Diet.

Držení diety je jediná hra, kterou vyhrajete, když o něco přijdete.

– Karl Lagerfeld

Autor: Stephan Kahlhamer

Autor: Stephan Kahlhamer

24 hodin Císaře

8.00 Svých sedm hodin spánku v košili ušité po vzoru pánských nočních úborů ze sedmnáctého století si nenechá vzít. Následuje snídaně – dva proteinové drinky a pár jablek. Karl nesnáší teplé nápoje, přes den pije ve velkém jen colu light. Po snídani se usadí na kanape s výhledem na Seinu a čte. Noviny, deníky francouzské, německé i americké. Karl čte úplně všechno, sleduje úplně všechno. Cpe do sebe nezávislou kulturu i tu etablovanou, takže ví o všem. Je jako stroj,“ řekla o něm pařížská stylistka Camille Bidault-Waddingtonová.

11.00 V tuto dobu mu kadeřník dělá vlasy. Nesnáší, když mu při skicování lezou do tváře. V noční košili je tedy až do oběda, při malování se promění v malířský plášť a pak jde do prádelny. Karl totiž miluje, když ulehá do čistě bílého povlečení. Na bílé nic neschováte,“ tvrdí. Poté se naloží do vany a oblékne jeden ze dvou klíčových looků – speciální smoking od Diora nebo pánské sako Dior. Vzal jsem si jich hned pět, takže si lidi myslí, že nosím pořád jedno a to samé.

Pokud chcete vědět z nevyzpytatelného návrhářova života víc, můžete se podívat na www.karl.com nebo sledovat Lagerfeldův profil na Twitteru  nebo Instagramu. Nenechte si nic ujít, nikdy totiž nevíte, co nového se v jeho blonďaté hlavě zase zrodí.

16.00 Po cestě do práce se rád dívá na Paříž. Ten pohled mě nikdy neomrzí.“ Do studia se dostane vždy až pozdě odpoledne, kde stráví tak tři hodiny. Sám tvrdí, že na akce a večeře chodí jen výjimečně. Nesnáší spěchat, dívat se na hodinky a vědět, že někde musí být. Takovým situacím se raději vyhýbá. Na sklonku dne záleží na tom, jak je unavený. Buď si opět čte, nebo si hraje s jeho milovanou Choupette, která čas bez něj tráví se svými dvěma chůvami.

Karl dostal padáka

…ale jen od svého malého oblíbence Hudsona Kroeniga, chlapce, který je pravidelnou součástí přehlídek Chanel. Jak jinak, navedla ho k tomu sama modelka Cara Delevingne, která tento kouzelný okamžik zveřejnila na svém instagramovém profilu, podívejte se také:

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: photogen.com

Veronika Tázlerová

Veronika Tázlerová

Studium, káva, móda, jazyky, knihy, cestování, psaní... Co víc říct? Sledujte mě i na instagramu @veronikatazlerova

Zanechte komentář