Modeling: Konečně se nosí pár kilo navíc a zdravé sebevědomí k tomu

Krása a móda / 6.7.2014

Skutečně krásné ženy s normálními či většími proporcemi se v módě prosazují stále více. Krásné boubelky válcují hubené modelky.

Která žena nezatoužila alespoň jednou za život být tak štíhlá jako modelka v časopise. To je ale přeci jen těžké, protože se většinou jedná o dokonale vyhublé a retušované krásky bez jediné chyby, gramu váhy nebo dokonce větším bříškem. To bylo do nedávna přísné modelingové tabu. Doba se ale mění stejně jako trendy a nyní jsou super modelkami ženy s normální postavou, krásnou tváří, konfekční velikostí nad 40 a zdravím sebevědomím.

Již před pár lety se nenápadně začala zvedat vlna nevole vůči anorekticky hubeným kráskám, která se v dnešní době změnila v modelingovou tsunami. Inspiruje tak tisíce žen a dívek k tomu, aby byly samy sebou. A o to přeci jde, nebo ne?

Kdy to začalo?

Před pár sezónami se objevily první vlaštovky v podobě boubelatých žen v modelingu, které měly šokovat a jít proti proudu nemožně vyhublých modelek. Nikdo nečekal takovou bouři. V čele jim šla krasavice Sophie Dahl. Světu módy se začalo zvedat obočí, až se nakonec rozdělil a půlka začala tyto ženy podporovat a druhá půlka ignorovat. Nelze však ignorovat zdravou krásu a něco, po čem veřejnost prahla a stále touží. Tyto ženy mají pravé ženské tvary. Bylo to skoro, jako by se znovu prosazovala dokonalost ženské postavy z dob Venuše či sexy Marylin Monroe.

Přirozeně krásná Sophie Dahl. http://www.sophiedahl.com

Sophie Dahl jako průkopnice plnéjších tvarů v reklamě na parfém, která byla svého času v mnoha zemích zakázána. http://media.photobucket.com

Kdo je průkopnicí nyní?

Novodobá ikona modelingu s naprosto normální ženskou postavou, Lara Stone, vzala svět módy útokem přímo jako uragán. Byla a je všude. Otevřela dveře dalším ženám, které jsou prostě skutečné. Začalo se nosit sebevědomí a ženská krása v pravém slova smyslu: silnější stehna, větší pozadí, vyvinuté poprsí, pár faldíků na břiše, plnější tváře atd. Boubelaté modelky daly naději obyčejným ženám, že krása opravdu netkví v hubenosti.

 Přišel čas své proporce oblékat tak, aby vynikaly a ne je zakrývat.

Všechny modelky označované “plus velikost“ mají něco společného: větší konfekční velikost, plnější leč pevné tvary, krásné obličeje, osobní kouzlo a fotogenický talent. Čiší z nich vyrovnanost, mír a odhodlanost. Je naprosto odzbrojující a tak inspirující vidět modelku plnějších tvarů, jak se prochází po molu v haute couture oblečení nebo propaguje parfém v rouše Evině.

 Pokaždé má divák pocit, jako by chtěl vstát a zatleskat tomuto odhodlání a změně.

Lara-Stone-Victorias-Secret-Model

Lara Stone na Victoria Secret přehlídce dokazuje, že má ty správné tvary. http://healthyceleb.com

Jsou to ženy jako vy

Mají rády dobré jídlo, nepočítají kalorie, žijí normální život a neomezují se, ale samozřejmě o sebe pečují. Nelámou si hlavu s kilem dole či nahoře. Tvrdý svět módy je akceptoval takové, jaké jsou. Návrháři je vyhledávají. Snad si uvědomují, že ženy jsou skutečné a nejsou to modelky s dětskými velikostmi. Stále jde však o úsilí, silnou vůli, pár slz a sebezapření. Jsou spokojené? Jaké to pro ně bylo začínat? Jak se prosadily?

Vzrušující práce

Není přeci nic lepšího než se zeptat přímo u zdroje. Generace 21 investigativně zapátrala kolem světa od Austrálie až po USA a zpět do České Republiky a zjistila, že plnoštíhlé modelky slaví úspěch po celém světě a stále jejich vliv stoupá. Tato módní a modelingová inspirace motivuje ženy všude a ty začínají věřit, že pravá krása tkví ve zdraví a zdravém životním stylu, kde pár faldíků navíc je jen pár centimetrů navíc, které mají milovat stejně jako své dokonalé tvary.

Nechte se inspirovat a milujte své tělo takové, jaké je, právě jako tyto krasavice. Zářným příkladem vám bude krásná a úspěšná Tanesha. Několikrát po sobě vyhrála blogerku roku za svůj plus size blog. Těšte se na exklusivní rozhovor právě s modelkou, blogerkou a inspirativní ikonu s pravými ženskými křivkami Taneshou!

Zdroj perexové fotografie: Marilyn Monroe na pláži. http://media.photobucket.com

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentář