Ilustrační obrázek

Kdo ovládne finále Ligy mistrů ?

Sport / 16.5.2014

Finále fotbalové Ligy mistrů nabídne španělské derby. Proti sobě se postaví Real Madrid a jejich městský rival Atletico.

Semifinále ve španělské režii

Z hlediska výsledků se může jevit, že postup do finále Champions League měli snazší hráči Realu. Po domácí výhře 1:0 jeli hráči bílého baletu do Mnichova v roli mírného favorita na postup. Bavorský klub, který se celé semifinále střelecky velmi trápil, utrpěl doma debakl 0:4 a naděje na obhajobu titulu byla rázem pryč.

Atletico Madrid má na dosah ceněnný double. Zdroj: Wikimedia Commons

Atletico Madrid má na dosah ceněný double. Zdroj: Wikimedia Commons

Atletico po bezbrankové remíze na domácím hřišti dokázalo v odvetě porazit londýnskou Chelsea 3:1. Ačkoliv Chelsea šla první do vedení, Madridští předvedli útočnou smršť ve druhém poločase a dočkali se tak účasti v lisabonském finále. Pro Atletico to je další velký úspěch v již tak dost vydařené sezoně.

V lize bojuje Atletico o titul, Real už ne

V domácí lize však hraje Atletico také skvěle. Před posledním kolem drží první příčku a má tedy k titulu velmi blízko. V posledním kole ale narazí na silnou Barcelonu, která, když vyhraje, získá titul. Navíc se bude hrát na katalánském Camp Nou, kde domácí příliš často body nerozdávají. Každopádně to bude dramatické rozuzlení této napínavé sezóny a diváci by si ho rozhodně neměli nechat ujít.

Real Madrid to měl ve španělské lize rozehrané taktéž parádně. Ovšem výpadek v posledních kolech je stál naději na titul. Bílý balet nedokázal v posledních třech kolech ani jednou zvítězit a jejich trápení vyvrcholilo v posledním kole, kde dokonce prohráli na hřišti Celty Vigo. Jedinou omluvou pro tuto porážku může být fakt, že své největší hvězdy Real šetřil a do hry se nedostal jak Ronaldo, tak Benzema nebo Bale.

Rozhodnou finále klubové klenoty ?

Ačkoliv tedy Real Madrid může vypustit, na rozdíl od Atletica, poslední kolo španělské ligy a šetřit své hvězdy, do finále Ligy mistrů jistě nastoupí i největší hvězdy Atletica, jelikož týdenní pauza mezi posledním kolem ligy a finálem Ligy mistrů je pro regeneraci hráčů jistě dostatečná.

Bude to Cristiano Ronaldo, kdo rozhodne finále Ligy mistrů ? Zdroj: Wikimedia Commons

Bude to Cristiano Ronaldo, kdo rozhodne finále Ligy mistrů? Zdroj: Wikimedia Commons

Do hry tedy s největší pravděpodobností zasáhnou jak Cristiano Ronaldo, tak Diego Costa, nejlepší střelci svého týmu. Jestli to budou tyto hvězdy světového fotbalu, nebo někdo jiný, kdo rozhodne o finále nejprestižnější klubové soutěže, to se dozvíme 24. května, kdy se na stadionu Estadio Da Luz tento fotbalový svátek odehraje.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com

Lubomír Řepa

Zanechte komentář