ROK 2013 – Co nás čeká a co vám přejeme?

V obraze / 1.1.2013

V roce 2013 bude podle numerologů  hrát prim především partnerství, láska a hojnost. A k tomu všemu vám přejeme…

Neseďte s rukama v klíně a nesmuťte se nad svým osudem. Nelitujte se. Pokud opravdu chcete, aby byl rok 2013 v něčem jiný, musíte proto něco udělat. Pro zdraví udělejte pár kroků navíc, pro štěstí vykonejte jeden dobrý skutek denně, pro pohodu stačí myslet dřív, než začnete mluvit. A pokud vám v životě něco chybí, přidejte se k nám!

Agata, šéfredaktorka, editoka sekce Na talíři

Trocha numerologie

Číslo 6 symbolizuje: Harmonie, rodina, krása, láska, hojnost, partnerství, obchodní schopnosti

Když sečteme jednotlivá čísla v roce 2013, dostaneme číslo šest. Zjednodušeně nás čeká krásný, láskyplný rok plný harmonie. Důležitá pro nás bude seberealizace a zkrásnění duše i těla. Budeme chtít vypadat lépe a také se tak cítit. Nejlépe vám to půjde, když si projdete sekci Krása, která pod vedením Lucky přináší nejnovější trendy.

Přeji vám, ať je nový rok lepší než ten starý. Ale příliš se neohlížejte zpátky, zpomalilo by vás to v cestě za štěstím. Nepřehánějte to s předsevzetím, jedno bohatě stačí. A když to bude jednoduché „Budu šťastný“, uvidíte, že se vám to vyplní.

Lucie, editorka sekce Krása

Touha po kráse se však projeví i v našem okolí. Rok 2013 bude rokem proměn našich domovů, převážně rekonstrukcí interiérů. Budeme hledat inspirace a zútulňovat naše bydlení. Na to se těší i editorka Designu Silvi.

Přeji vám, ať v roce najdete svůj opravdový domov. Ať víte, kam patříte a ať je vám tam dobře. Christian Morgenstern jednou řekl: „Domov není místo, kde bydlíš, ale místo, kde ti rozumějí.“ A já vám přeji, ať v roce 2013 najdete porozumění, klid a pokoru. Protože tam, kde žije slušný člověk, se často rodí i štěstí. 

Silvie, editorka sekce Design

Zvraty nastanou ve vztazích. I když pro ně byl už i rok 2012 plný změn, nyní dospějí podle numerologů vrcholu. Vztahy na pevných základech se ještě více utuží a osoby, které nejsou se svým partnerem spokojené, naleznou odvahu vztah ukončit. A ti, kteří jsou již delší dobu sami, by měli svou lásku nalézt. Editorku Vztahů Kristýnu tedy čeká rušný rok.

Do nového roku vám všem přeji, aby byla 13 šťastným číslem a celý rok byl úspěšný, plný lásky, smíchu, pohody a pochopení. Ať už budete postaveni před ta nejtěžší rozhodnutí, radím vám, abyste vždy poslouchali hlas svého srdce.

Kristýna, editorka sekce Vztahy

Trocha ekonomiky a kultury

Tady už tak veselá prognóza není, ale nezoufejme. Vždyť ona není skoro nikdy. Ekonomové vyhrožují, že budeme muset sáhnout hlouběji do kapsy snad při každém nákupu. Kromě všemožných reforem nám hrozí zvýšení daní ze 14 na 15 % a z 20 na 21 % přibližně pětiny položek spotřebního koše. To znamená, že zdraží potraviny, léky, energie (dodávka vody a komunální odpad), veřejná doprava a kultura. Daně by se totiž zvýšily i u knih, vstupenek na koncerty, výstavy, do muzeí, divadel, kin i zoologických zahrad. Nás to ale neodradí a stále vám pod vedením Janči a jejích pravých rukou Báry a Zuzky budeme přinášet tipy na knihy, kulturní akce či divadelní představení.

Milí čtenáři, za celou sekci Literatura bych vám ráda popřála spoustu krásných příběhů nejen na stránkách knih, ale i ve vašem životě. Ať rok 2013 není tragédií, ale romancí.

Jana, editorka sekce Kultura

Přeji vám, abyste měli dostatek sil na překonání překážek, které nám život tak rád chystá. Abyste zase o kousek posunuli své hranice. Abyste v sobě objevili něco nového a hezkého. Abyste něco hezkého objevili i kolem sebe a v ostatních lidech. A aby vám slunce nikdy nepřestalo svítit na cestu. Ale nezapomeňte, že to všechno nikdy nepřijde samo. Přeji vám, abyste v novém roce vyrazili správnou cestou – svému štěstí naproti. 

Barbora, editorka sekce Divadlo

Přitom nás čeká tolik filmových premiér. Těšit se můžete na Bídníky a opět do kin přijde Tim Burton, Quentin Tarantino či Steven Spielberg. Z české scény jsme zvědaví i na nový film Zdeňka Trošky. To už ale necháme na editorce Zuzce.

Milí čtenáři! Přeji vám život jako z pohádky, ať  pro vás rodinná setkání nejsou hororem a máte vždy v životě trochu komedie. Ať dosažení úspěchu není jen sci-fi a z vašich plánů se nestane tragédie. Vaše vztahy nejsou drama a němý film a máte dost situačních komedií. Ať už si tedy vyberete jakýkoliv žánr, přeji vám, aby se na vašem filmovém plátně v roce 2013 odvíjelo jen to nejhezčí.

Zuzka, editorka sekce Film

Trocha politiky

Nejdůležitější politická událost přichází již se začátkem roku. Prezidentské volby. Pokud nevíte, koho podpořit, můžete se těšit na náš seriál, který představí jednotlivé kandidáty a pomůže vám se zorientovat. Co víc čekat, bohužel nevíme nikdo. Sami vidíte, že posty a osoby se mění každý týden. Vždyť vlastně ani nevíme, jestli ty prezidentské volby budou v očekávaném termínu.

Do nového roku přeji všem, aby byli zdraví a šťastní. Ať už zamilovaní či sami, doma či na cestách, v práci i studiu. Přeji vám všem samá dobrá rozhodnutí, ať už u prezidentských voleb či v osobním životě. Prožijte nový rok s úsměvem a pohodou s těmi, které máte rádi a oni vás.

Alice, editorka sekce V obraze

Trocha počasí

„Je velmi pravděpodobné, že rok 2013 bude jeden z deseti nejteplejších roků od začátku měření v roce 1850,“ uvedl britský meteorologický ústav (zdroj: euractiv)

Podle britského meteorologického ústavu se můžeme těšit na nejteplejší rok v celé historii. Oteplí se o 0,43 až 0,71 stupně Celsia. Zdá se vám to málo? Jistě, my to zřejmě asi ani nepocítíme, ale podle vědců se zvedne do roku 2100 teplota až o 4, 8 stupně Celsia, což by mělo zřejmě neblahé důsledky pro níže položené ostrovy a země, které jsou ohroženy stoupající hladinou oceánů. Editorka Martina, která má na starost i cestování vám v novém roce představí země, kde se zatopení bát nemusíte.

Vážení čtenáři, vykročte do nového roku s úsměvem na tváři a hlavně správnou nohou! Prožijte ho tak, abyste nelitovali jediné minuty. Přeji vám v roce 2013 mnoho zdraví, úspěchů a hlavně dobré přátele okolo sebe, bez kterých by to nebylo ono. Nezapomeňte, že každý je svého osudu strůjcem a jak již bylo zmíněno, že i štěstí se musí jít občas naproti. Nezalekněte se problémů a nezapomeňte na své nejbližší. Přeji vám, aby váš další rok v životě byl nezapomenutelný, plný zážitků a nejcennějších vzpomínek.

Martina, editorka sekce Volný čas

Ovšem vědci se pouštějí i do větších experimentů. Rozhodli se také předpovědět počasí podle výpočtů samotného Johannese Keplera. I když bylo dílo přeloženo teprve v loňském roce, už máme velmi podrobnou předpověď na celý rok. Shrnout to můžeme tak, že nás údajně čeká teplejší rok a extrémní hodnoty. Kdo se těšíte na prosluněné léto, čekejte spíš přívalové deště a pár dní tepla.

Co nám přinese rok 2013 podle veřejnosti, víme. Jestli to však tak bude doopravdy, to si musíme počkat. Buďme však rádi, že nám (snad) nehrozí už žádný konec světa a pojďme si ten rok s (ne)šťastnou třináctkou pořádně užít!

Alice Jendelová

Alice Jendelová

Jsem holka plná protikladů. Ačkoliv už věkem přes 20, stejně milovnice pohádek, Hello Kitty a hlavně Harryho Pottera. Ačkoliv už ne studentka, stejně sběratelka lepíků, notýsků, zvýrazňovačů a všelijakých dalších roztomilostí a nutností z papírnictví. Ačkoliv milovnice domova a svého klidu, stejně cestovatelka celým srdcem s mnoha cestovatelskými sny. A ačkoliv kuchtička, co mnohokrát něco připálí a zaneřádí celou kuchyň, stejně redaktorka sekce Na talíři. ♥

Zanechte komentářVaše názory

  • Edie

    Jsem na ty volby zvědav. Uvidíme jaký ten rok bude. Hezké přání!!!