Otevřete nebeskou bránu, andílci přicházejí!

Krása a móda / 22.5.2014

Andělé, bohyně, říkejte jim, jak chcete – modelky Victorias Secret. Jaké je tajemství jejich krásných těl, tváří i nekonečně dobré nálady?

[dropcap]N[/dropcap]eustále slýchám od všemožných slečen, že by chtěly vypadat jako andílci Victoria’s Secret. Na tom není vůbec nic zváštního, která z nás by nechtěla, ale bohužel většina z nich zůstane jenom u onoho slova – chtěly. Mít postavu jako bohyně Adriana Lima nebo Miranda Kerr není ale vůbec procházka růžovým sadem. Je zapotřebí mnohem víc, ujít dlouhou cestu odříkání a tréninku. Pokud se to ale nakonec podaří, stojí to vážně za to.

Jak se stát andílkem?

Procházet se po mole jedné z nejočekávanějších módních show roku, nést andělská křídla a k tomu vypadat prostě dokonale je snem snad všech začínajících modelek. Aby také ne, účast na Victoria’s Secret fashion show katapultuje modelky na nejvyšší příčky nejkrásnějších žen světa a otevře dveře do světa modelingu. Každoročně je vedením této módní značky pořádán konkurz, který jen málokteré dívce dovolí vstoupit skrze nebeskou bránu. Pokud si však myslíte, že projdou jen slečny s váhou kolem čtyřiceti kilogramů, které spíše než bohyně připomínají reklamu na anorexii, opak je pravdou. S výškou to je relativně striktní, minimálně musí modelka měřit 177 centimetrů, ale nejmenší možná váha je 51 kg. Velmi důležitou součástí je ale i zajímavý obličej a dobře vytvarované, svalnaté tělo.

Autor: Toni Garrn

Andílek Toni Garrn, Victorias Secret Fashion show 2013. Zdroj: freerangestock.com

Vyvážená strava, duševní pohoda

Jak jistě víte, krása není jen o tom, jak vypadáme, ale nedílnou součástí je být zdravá a cítit se dobře. Sama si vzpomínám na dobu, kdy jsem se stravovala špatně, málo spala a nezáleželo na tom, jestli bylo ráno nebo večer, pořád jsem byla unavená. Celé to bylo jen o tom, abych dosáhla onoho ideálu – krásy. Výsledek byl ale bohužel úplně opačný. Díky únavě jsem měla obří kruhy pod očima a celkově jsem vypadala, že každou chvíli snad umřu. A tohle vážně není cesta, jak se byť jen přiblížit andílkům Victoria´s Secret. Můj jídelníček se skládá z velkého množství zeleniny, ryb a smoothies. Nevěřím na extrémy, věřím ve zdravý rozum a ten mi velí jíst zdravě a vyváženě,“ říká andílek Rosie Huntington-Whiteley, která ještě dodává, že vypije za den až čtyři litry vody, aby její pleť byla zdravá a organismus dobře fungoval.

Krásná Miranda Kerr, autor: Eva Rinaldi

Krásná Miranda Kerr. Autor: Eva Rinaldi

Trénink, trénink a zase trénink

Samozřejmostí pro dokonalé tělo je pravidelné cvičení. Není to ani o tom, kolik času v posilovně strávíte, je to spíš o intenzivitě. Skáču přes švihadlo, boxuju, zvedám činky. Když se nehýbu, začnu se nudit, říká božská Adriana Lima. Mezi andílky je ale velmi oblíbené i pilates, jóga nebo obyčejné běhání. Sportovat může kdokoliv, stačí si najít, co vás baví a vytrvat. Nazujte tenisky, vyjděte ven a hýbejte se!

Těhotenství? Žádný problém.

Pokud potřebujete motivaci nebo jen hledáte inspiraci, sledujte andílky i na sociálních sítích. Na Instagramu můžete být s modelkami s victoriassecret nebo vssport. Osobní profily modelek pak jsou adrianalima, caradelevingne, karliekloss nebo angelcandices. Občas není na škodu vidět pár střípků ze zákulisí nejočekávanější módní show roku, nebo jen sledovat selfies bláznivé Cary Delevingne.

Fakt, že po porodu jsou šance na pěkné tělo někde ve ztracenu, nám vyvrátila nejedna modelka VS. Kupříkladu brazilská kráska Adriana Lima předváděla luxusní spodní prádlo už dva měsíce po narození první dcery. Nebylo to zase tak zlé, nechala se slyšet modelka. Podobně se po krátké chvíli na molo vrátila i krásná Miranda Kerr nebo Alessandra Ambrosio, která předvedla podprsenku Floral Fantasy za zhruba 2,5 milionu a je jasné, že tento skvost by nebyl svěřen někomu, byť jen s malou vadou na kráse. Že to není možné? Ale je, andílci jsou důkazem.

[dropcap]J[/dropcap]e toho celkem dost, že? Bohužel platí známé přísloví, že pro krásu se musí trpět. Zkuste se na to ale podívat jako na výzvu, začátek neprozkoumané cesty, která vás dovede k vytouženému cíli. Vím, je to boj, ale kdyby to bylo snadné, mohl by to mít každý, ne?

Na závěr ještě fascinující módní show:

Zdroj perexové fotografie: victoriassecret.com

Zdroj videa: YouTube

 

Veronika Tázlerová

Veronika Tázlerová

Studium, káva, móda, jazyky, knihy, cestování, psaní... Co víc říct? Sledujte mě i na instagramu @veronikatazlerova

Zanechte komentář