Co nás čeká a nemine v nové seriálové sezóně

Film Kultura / 19.5.2014

Tiskové konference, kde jednotlivé stanice poukazují na novinky v sezóně 2014/2015, jsou již u konce. Pojďme si tedy shrnout, co nás čeká.

Těchto tiskových konferencích, které se zpravidla konají v americkém New Yorku, se zúčastňuje nespočet herců – a jak už to tak bývá, zveřejňují se nové informace, traileryfotografie k seriálům, které se nadcházející sezónu, tedy 2014/2015, objeví na televizních obrazovkách.

NBC: Hit s názvem Blacklist se vrací na obrazovky

Největším hitem loňského roku se stal právem televizní seriál stanice NCB s názvem Blacklist, a tak není divu, že se dočkal druhé série.

Dalším takovým seriálem, který se dočká již v pořadí šesté série, je seriál Parenthood, kdy stanice NBC uzavřela smlouvy s hlavními hrdiny. Ve skutečnosti ale nebylo jasné, zda-li se tento seriál vrátí na televizní obrazovky. Oproti loňským rokům si Parenthood polepšilo, ačkoli změna vysílacího dne poznamenala sledovanost. Šestá série je zároveň podle všeho sérií poslední, tedy kdo tento seriál sleduje, může se těšit na finále.

Naopak seriálem, který už neuvidíme, je Dracula. Fanoušci jsou pochopitelně zklamáni hlavně proto, že seriál měl docela dobré šance na prodloužení. Po celou dobu vysílání si udržoval celkem stabilní sledovanost a ačkoli v různých statistikách stále rostla oblíbenost tohoto seriálu, NBC se jej přesto rozhodla ukončit. Prezident této televizní stanice sám do role Draculy obsadil právě hlavní hvězdu J. R. Meyerse, ačkoli měl problémy se závislostí.

Velké změny chystá NBC ve čtvrtečním vysílacím plánu. Vzhledem k tomu, že NBC už delší dobu nemá s vysíláním komedií úspěchy, rozhodla se, že komedie budou vysílány pouze hodinu a po skončení SuperBowlu by mělo vysílání komedií skončit definitivně.

V seriálu Parenthood účinkuje mnoho zajímavých herců. Zdroj: NBC

V seriálu Parenthood účinkuje mnoho zajímavých herců. Zdroj: NBC

FOX: Sběratelé kostí stále okouzlují diváky

Ačkoli Sběratelé kostí kralují na televizních obrazovkách již několik let, pořád je tento seriál oblíbený. A aby toho nebylo málo, dočká se další série. V programu televizní stanice tentokrát chybí fenomén Glee, jehož premiéra ještě není známá. 

V neděli večer budou pravidelně vysílány animované filmy a komedie. Pro nadcházející sezónu si Foxové objednali celkem devět nových seriálů.

ABC: Agents of S.H.I.E.L.D. pokračují

Marvelovská komixovka Agents of S.H.I.E.L.D. se řadí mezi úspěšné seriály, a tak není divu, že byl prodloužen na další sérii. I když se fanoušci dočkali pár krušných dní, kdy pokračování seriálu nebylo úplně jisté kvůli nízké sledovanosti počátku série, nakonec všechno zachránily poslední díly a finále. Vysílán bude v úterý kolem 21. hodiny.

Seriál Agents of S.H.I.E.L.D se probojoval do další sezóny. Zdroj: youtube.com

Seriál Agents of S.H.I.E.L.D. se probojoval do další sezóny. Zdroj: youtube.com

Chystanou novinkou z marvelovského univerza bude i série Agent Carter o jedné ze zakladatelek S.H.I.E.L.D.u, pravé ruce kapitána Ameriky ve dnech, kdy byl ještě vojákem a ne členem avengerského týmu. Ten bude vysílaný v zimní pauze již výše zmíněných Agentů.

Do vysílacího plánu se nově chystá hudební pohádka Galavant o rytíři, který po ztrátě životní lásky propadne opilství a následně se z něj zase snaží vyhrabat.

Součástí programu je i další řada seriálu Resurrection o postavách vracejících se z mrtvých podle úspěšné knižní předlohy. Od toho si stanice ABC objednala přibližně 16 epizod.

Dalšího pokračování se dočkají i oblíbení Chirurgové, ABC navíc chystá do svého programu mimo jiné i dvě nové komedie.

CBS: Kriminálky se drží na pomyslném žebříčku oblíbenosti

Hlavní zprávou, ačkoli ne zrovna nejnovější, je to, že po dlouhých devíti letech skončil seriál Jak jsem poznal vaši matku. Konec Tedova hledání té pravé je tedy již všem jasný a ne každý fanoušek je s ním spokojený.

Několik seriálů bude mít změněný vysílací plán, tudíž bude vysílán v jiném dni, a jedno z hlavních slov mají kriminálky jako NCIS: LA či CSI. Novinkou je i spin-off s názvem NCIS: New Orleans. Řešení zločinů se zkrátka neokouká.

Samozřejmě nás čekají i komedie, které však v nadcházející sezóně okrouhají. Celý komediální blok povede velmi oblíbený seriál o partičce vědců a jejich přítelkyních Teorie velkého třesku následována klasikou Dva a půl chlapa. Druhý zmíněný sitcom čeká mimo jiné nadcházející sezónu finále, jedná se tedy o poslední sérii. 

Vysílání populárního seriálu Mentalista ještě nemá přesný plán.

CW: CW přinesla fanouškům zklamání

Televizní stanice CW by se mohla v úvozovkách pyšnit tím, že ruší dobré seriály, které si fanoušci nadmíru oblíbili. Jedná se o seriály Star-CrossedThe Carrie Diaries. První z nich byl novinkou a ačkoli si poslední dobou vedl dobře, k obnovení seriálu nedošlo, což vedlo k velkému zklamání všech jeho fanoušků.

Kristin Kreuk v seriálu Kráska a Zvíře, jehož vysílání ještě není známé. Zdroj: youtube.com

Kristin Kreuk v seriálu Kráska a zvíře, jehož vysílání ještě není upřesněno. Zdroj: youtube.com

Pokračování se samozřejmě dočkaly seriály jako The OriginalsUpíří deníky, naopak přesný vysílací plán ještě nemá Kráska a zvíře.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář