Filmový přehledník: Květen ve znamení kouzel měsíčního svitu

Film / 2.6.2014

Máme tu konec měsíce května a s ním i shrnutí těch nejzajímavějších zpráv ze světa filmu.

Měsíc květen byl, co se týče novinek z filmového světa, bohatý. A protože jich bylo opravdu spoustu, kdybychom vypsali úplně všechny, budete je číst ještě dlouho. Proto si pojďme připomenout největší  a nejzajímavější novinky za měsíc květen, které rapidně ovlivnily filmový svět.

Spin-off Harryho Pottera v kinech od listopadu 2016

Chcete se dozvědět více o připravovaném spin-off? Pak neváhejte a vydejte se hledat fantastická zvířata.

První zprávou z uplynulého měsíce se budou pročítat především fanoušci Harryho Pottera. Studio Warner Bros se rozhodlo, že konečně přestane napínat své fanoušky, a zveřejnilo zcela jasné datum, kdy vtrhne do kin spin-off Harryho Pottera s názvem Fantastická zvířata a kde je najít.

Zapište si tedy do kalendáře základní datum 18. listopadu 2016 a vyčkávejte, kdy přesně se objeví u nás. Scénář bude psát samotná J. K. Rowlingová, která se v roli scenáristy objeví poprvé v životě. Konkrétní obsazení ještě nebylo určeno, ale vzhledem k době, ve které se film odehrává, nečekejte ani Harryho Pottera, ani jeho kamarády.

Hugh Jackman už nechce být Wolverine

Role Wolverina bude brzy pro Hugha Jackmana minulostí. Zdroj: Bontonfilm

Role Wolverina bude brzy pro Hugha Jackmana minulostí. Zdroj: Bontonfilm

Pokud vás zajímá naše recenze na zatím poslední čistě wolverinovský počin, přečtěte si tento článek.

Ano, je to tak. Hugh Jackman přiznal při jednom z rozhovorů, že pravděpodobně končí s rolí Wolverina. „Ještě přesně nevím. Wolverine je velmi ambiciozní postava a mám pocit, že co se Wolverina týče, jeho příběh jsme zakončili v posledním filmu, ale zase se může objevit něco, co nás podnítí k natočení dalšího dílu. Kdyby se natočení dalšího dílu o Wolverinovi stalo skutečností, jsem si na 99,9 % jistý, že to bude moje poslední práce na tomto projektu.“

Ačkoli se Wolverinův osud blíží ke konci – aspoň tedy v podobě Hugha Jackmana – sám herec řekl, že filmy o Wolverinovi můžou diváka ještě ledačím překvapit.

Nový trailer k filmu Jupiter vychází je na světě

Nedávno byl zveřejněn nový mezinárodní trailer pro film s názvem Jupiter vychází, ve kterém hlavní role ztvárňují Channing Tatum a Mila Kunis. Roli královského tyrana zde ztvárňuje mladýnadějný herec Eddie Redmayne, kterého můžeme znát z muzikálu Bídníci.

Děj filmu nás zavede do nedaleké budoucnosti, ve které Zemi sledují bytosti z vesmíru. Královna vesmíru se tak dozvídá, že ruská imigrantka (Mila Kunis)stejnou DNA jako ona, což pro ni znamená hrozbu. Proto vysílá na Zemi Djanga Wise (Channing Tatum), aby se o ni postaral. Vše se ale zkomplikuje tehdy, kdy se do ní Django zamilujebojuje po jejím boku.

Chystá se sequel filmu Spring Breakers

Sequel

Dokumentární, literární či filmové dílo pokračující v příběhu již dříve vydaného díla.

Chystá se sequel k filmu Spring Breakers, který se bude pyšnit názvem Spring Breakers: The Second Coming. Podle všeho bude v ději zapojená křesťanská sekta.

Scénáře se ujme Irvine Welsh a na režisérské křeslo usedne Jonas Åkerlund. Vzhledem k výše zmíněnému štábnímu obsazení je možné, že film bude poněkud kontroverzní.

„Není to přímé pokračování, ale určitě se ve filmu objeví narážky na některé postavy z původního díla,“ řekl Wild Bunch. Mimo jiné i prozradil, že se ve filmu budou prolínat jak noví, tak staří herci. Jestli se v pokračování Spring Breakers objeví čtveřice hereček ztvárňující hlavní role či James Franco je ještě ve hvězdách.

Jak bude vypadat Julianne Moore v Hunger Games?

Po dlouhé době se objevily první informace k třetímu pokračování Hunger Games. Jednou z novinek je fotografie s herečkou Julianne Moore, která ve filmu ztvárňuje Almu Coinovou a je předsedkyní 13. kraje. Hereččina postava by podle všeho měla být spojenkyní Katniss.

Julianne Moore v Hunger Games ztvární roli Almy Coinové. Zdroj: Lionsgate

Julianne Moore v Hunger Games ztvární roli Almy Coinové. Zdroj: Lionsgate

Třetí pokračování bude opět režírovat Francis Lawrence. Zahrají zde nám již známí herci z předchozích dílů, jako jsou například Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson či Liam Hemsworth, z nováčků kromě Moore také například Natalie Dormer (Margaery z Hry o trůny). Natáčení bylo navíc poznamenáno smrtí herce Philipa S. Hoffmana, jehož scény musely být dotvořeny počítačově. Britská premiéra se plánuje na 21. listopadu 2014.

Matt Damon by si klidně znovu zahrál Jamese Bournea

Samotný představitel Jamese Bournea se nechal nedávno slyšet, že nemá nic proti návratu této postavy na filmové plátno. „Vždycky jsem si stál za tím, že by Bourneův příběh mohl pokračovat, zvláště pokud by byl režisérem Paul Greengrass,“ prozradil Matt Damon, když se ho redaktoři CNBC zeptali, zdali uvažuje o návratu této postavy. „Byl by to jeden z dobrých způsobů, jak příběhy Jamese Bournea celkově zakončit. Jsem rád, že jsem měl tu možnost zahrát si tuto postavu a rád bych, stejně jako fanoušci, věděl, co se s ním stalo,“ dodává herec.

Matt Damon se pokračování nebrání. Zdroj: Bontonfilm

Matt Damon se pokračování nebrání. Zdroj: Bontonfilm

„Pokud máte nějaký nápad ke zfilmování dalšího filmu o Bourneovi, neváhejte a volejte společnost Universal a svůj návrh jim předložte,“ zažertoval Damon.

Emma Stone a Colin Firth září ve filmu Kouzlo měsíčního svitu

Kouzlo měsíčního svitu

komedie/romantický

USA, 2014

Režie: Woody Allen

Hrají: Emma Stone, Colin Firth, Jeremy Shamos, Jacki Weaver a další

Níže zveřejněný trailer je prozatím úplně prvním, který spatřil světlo světa. Jedná se o romantickou komedii Woodyho Allena, ve které hlavní role ztvárnili Colin FirthEmma Stone. Děj se odehrává ve Francii v roce 1920.

Mladá herečka v podání Emmy Stone o sobě tvrdí, že umí rozmlouvat s duchy, čemuž málokdo věří. A právě v tuto chvíli přichází na scénu Colin Firth, který se zařekl, že přijde na to, jestli se nejedná o podvod.

Premiéra tohoto filmu je v USA plánována na 25. července 2014, česká premiéra pak na 7. srpna 2014.

Channing Tatum, Jonah Hill a jejich 22 Jump Street

Hlavní role v nově chystaném filmu s názvem 22 Jump Street ztvárnili Channing TatumJonah Hill. Oba dva herci zde ztvárňují své role v přestrojení.

Hlavním tématem této komedie je pašování drog, díky čemuž Channing Tatum a Jonah Hill nastupují v přestrojení jako prváci na místní vysokou školu. Tentokrát ve filmu vystupují jako dva bratři. O jejich hereckém výkonu se můžete přesvědčit sami v níže uvedeném nejnovějším klipu.

Johnny Depp v kouzelnickém hávu

Harry Houdini

* 24. březen 1874

† 31. říjen 1926

Maďarsko-americký kouzelník, iluzionista, skeptik, amatérský herec. Říkávalo se mu mistr úniku.

Johnny Depp se před pár dny upsal nové roli: zahraje si roli iluzionisty Harryho Houdiniho ve filmu s názvem The Secret Life of Harry Houdini. Film bude natočen na základě knižní předlohy od Williama Kalushe a Larryho Slomana, přičemž režie se ujme Dean Parisot, což není také velkým překvapením.

Tento román je charakterizován jako průkopnická biografie. Autoři se pokusí mimo jiné i vysvětlit, kvůli čemu se Houdini stal takovým odvážlivým iluzionistou. Společnost Lionsgate předpokládá, že film bude akčnější, ve stylu Indiana Jonese.

Johnny Depp v zatím jeho nejnovějším počinu s názvem Transcendence. Zdroj: Bontonfilm

Johnny Depp v zatím jeho nejnovějším počinu s názvem Transcendence. Zdroj: Bontonfilm

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář