Divadelní cesty po Praze 6 – druhá část

Divadlo / 30.5.2014

Pokračujeme v seriálu o divadelních scénách napříč republikou – dnes druhým dílem pražské šestky. 

Kulturní centrum Kaštan

  • Vznik: Kulturní centrum Kaštan je prostorem pro experimenty, projekty nových forem, který se nebojí přizvat ke spolupráci kolegy ze zahraničí. Provozovatelem je Unijazz (občanské sdružení, které pod tímto názvem pracuje od roku 1987 a sdružuje především zájemce o hudbu, ale i další oblasti umění nejrůznějších žánrů). Kaštan je samostatně stojící objekt v jedné z břevnovských tříd, která je obklopena vzrostlými jírovci maďaly – odtud název Kaštan. Kaštan funguje jako scéna Unijazzu od roku 1994, předtím prostory využívalo Dejvické divadlo.
  • Co hrají: Kaštan se snaží prezentovat jako prostor pro nejrůznější projekty, takže se zde lze kulturně vzdělat každý den, a to bez ohledu na věk návštěvníků. Měsíčně Kaštan nabízí až 26 akcí; 11 koncertů, 3 divadelní představení, 4 filmové večery, 4 dětská představení a až 4 další programy (přednášky, poslechové pořady, hudební filmy atd.) Kulturní klub Kaštan je dále pořadatelem několika festivalů; Jazsix, Bluesix, Teatrucho či Festival Osamělých písničkářů.
  • Jak se tam dostat: Kulturní klub Kaštan sídlí v Bělohorské ulici 150, je tedy dostupný ideálně tramvají číslo 22.
  • Na kolik to vyjde: Ceny vstupenek se pohybují od 70 (za film) do 150 (za koncert) Kč.
  • Kde to zapít: Součástí budovy je bar s kapacitou 21 míst k sezení, není tedy třeba dalších cest a vzhůru do Kaštanu. 

Kaštan. Zdroj: www.kastan.cz

Kaštan. Zdroj: www.kastan.cz

Divadlo POTRVÁ

  • Vznik: Kavárna Potrvá vznikla původně jako divadelní prostor; několik studentů se roku 2006 rozhodlo založit divadlo a po několika pokusech zakotvili tito v Dejvicích a DIVADLO POTRVÁ bylo na světě. Po čase vyšlo najevo, že nejen divadlem může být člověk živ, a tak tvůrci rozšířili oblast svého působení i o kavárenské služby.
  • Co hrají: Dnes lze do POTRVÁ zajít také na koncert, přednášku či filmové projekce a užít si kultury až 15x do měsíce.
  • Jak se tam dostat: Kavárna POTRVÁ se rozkládá v Srbské ulici č. 2, v Praze 6, blízko stanice metra A Hradčanská.
  • Na kolik to vyjde: Divadelní kus vás bude stát od 80 do 120 Kč, koncert až 300 Kč, ocenění autorských čtení nechává POTRVÁ na aktuálním rozpoložení návštěvníků.
  • Kde to zapít: Doporučujeme menu přímo kavárny POTRVÁ – lze si pochutnat na čerstvě upražené kávě či čepovaném Kvasničáku.

Prostor POTRVÁ. Zdroj: www.potrva.cz

Prostor POTRVÁ. Zdroj: www.potrva.cz

Kromě zmíněných scén lze na Praze 6 ještě zavítat do Divadla Ořechovka, které je součástí známějšího kina, nebo do loutkového Divadla Tineola. Věříme, že jsme na žádnou divadelní scénu na šestce nezapomněli, pokud přece jen, neváhejte nás doplnit!

Zdroj perexové fotografie: divadloorechovka.cz

Hana Bulejová

Zanechte komentář