Jak na rozchod

Osobní rozvoj Vztahy / 22.11.2012

Srdce vám divoce buší, hlas se chvěje, ruce se třesou. Chce se vám brečet, řvát, ležet v posteli a už nikdy z ní nevylézt. Znáte to?

Pak vám jistě někdo zlomil srdce. Nezáleží na tom, jestli se to stalo poprvé nebo po dvacáté! Pokaždé to bolí stejně, ne-li čím dál tím víc. Mysleli jste si, že je všechno v pořádku, že se nic neděje a z ničeho nic vám drahá polovička oznámí, že je konec, že to bylo děsné, šílené, nudné. Obvykle to končí frází typu: „Zasloužíš si někoho lepšího, než jsem já,“ nebo „Třeba to jednou můžeme dát zase dohromady.“ Všechno tohle je obvykle zakončené slavnostním: „Ale stále můžeme být kamarádi.“

Jak ránu zacelit?

Všechny rozchody mají snad stejný průběh. První měsíc (minimálně, ne-li déle) je to absolutní ignorace okolí. Děláte jen to, co je nutné (občas se najíst, chodit do školy/práce) a zbytek času trávíte nad společnými fotkami a přemýšlením o tom, kde jste vy udělali chybu. Neustálé koukání do mobilu, kdyby si to náhodou druhá strana rozmyslela, a čtení starých zpráv. Co se týče něžného pohlaví, jsou tu hlavně slzy, slzy a ještě jednou slzy.

Ať se chce nebo ne, touhle fází musí projít každý. I když se přátelé snaží nás jakkoliv utěšit a rozptýlit, nelze se tomuto období vyhnout. K rozchodu prostě patří sebelítost a snaha o absolutní distanci od společnosti.

Společnost: Alkohol, kapesníčky
Cíl: Už nikdy se nezamilovat!

Kapesníčky

Slzy jsou zde na prvním místě. Zdroj: deviantart.com

Další fáze je rozdílná. Záleží totiž na tom, jaké máte přátele, jaký rozum a hlavně, co z toho, co vám radí okolí, si vezmete k srdci.

To vyléčí čas

Takhle se to tedy píše v psychologických knihách. Je to takovéto to, že časem člověk zapomene, jaký parfém dotyčný používal, jaké měl telefonní číslo, dokonce i jak dotyčný vlastně pořádně vypadal. Je to sázení na to, že časem se vám v hlavě rozloží jiné informace a tyto prostě vypudí. Ale! Je tu jedno veliké ale. Opravdu to netrvá půl roku, a dokonce ani dva roky. Každého člověka to časem přebolí, ale trvá to, opravdu to trvá. A ne každému se chce čekat.

Společnost: Smutné filmy, alkohol, kamarád/ka ochotný/á poslouchat dokola to samé
Cíl: Čekat, až to bude za námi.

Dle mého názoru je tohle naprosto k ničemu. Hlavně, jedná-li se o lásku, která trvala opravdu dlouho. S dotyčným člověkem jsou spojené různé každodenní činnosti, jako je například snídaně, dívání se na televizi, klidně i obyčejné čištění zubů. Takový stereotyp, který najednou zmizí ze života, je dost ubíjející. Dotyčného člověka vám bude připomínat všechno, co děláte. A když to necháte na času a budete sázet na to, že to jednou přejde, bude to takový jistý druh sebetyranie.

Čas

Časem přebolí ledacos. Zdroj: deviantart.com

Klín se má vyrážet klínem

Tuto radu uslyšíte hlavně od přátel. Aby ne, od takových rad tu přece jsou. A jak tato fáze probíhá? Ze začátku dost hekticky. Konečně se můžete rozhlížet po nových lidech. Chodíte s přáteli snad pořád kam se jen dá a snažíte se seznámit s co nejvíce novými lidmi. Ale je tu veliký otazník nad tím, jak celé to hledání nového klínu vlastně vezmete. Ve většině případů se z vás totiž stane milovník vztahů na jednu noc, bez ohledu na pohlaví.

Společnost: Přátelé, kluby, prázdná peněženka
Cíl: Lovit, lovit a nakonec ulovit.

Pokud se tento způsob nevymkne kontrole, dle mě, je to nejlepší lék. Díky nové lásce totiž rychle zapomene na tu starou. Ne úplně, ale budete se místo slz a trápení radovat z něčeho nového. Z nové lásky.

I´m sorry I´m busy

Ani nevím, jestli se dá rada tohoto typu někde vyčíst. Některé lidi to prostě napadne tak nějak samo. Celý fígl je v tom, že najednou člověk zjistí, kolik má volného času. A hodlá s tím něco dělat. Co třeba se naučit španělštinu nebo přestavět dům. Nebo co takhle si pořídit zvířátko, ať už pejska nebo jen rybičky. Váš cíl zájmu se rázem přesune na něco či někoho jiného a vy si po půl roce uvědomíte, že vám vaše bývalá drahá polovička už ani neschází.

Společnost: Noví přátelé, nové koníčky, vy sami
Cíl: Zaměstnat se natolik, aby vám zbylo minimum volného času.

Zlomené srdce

Zlomené srdce se dá také vyléčit. Zdroj: deviantart.com

Já tvrdím, že zaručený recept na to, jak se dostat ze zdrcené lásky neexistuje. Nejlepší je kombinace všech výše uvedených fází, ale každý si to na závěr stejně udělá po svém. Bohužel se může stát, že vaše nová láska vám srdce zlomí také. A můžete začít dělat vše znovu…

 Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Diana Hrdličková

Diana Hrdličková

"Není čas ztrácet čas, protože nežiješ ale umíráš."

Zanechte komentář