Pečujte o pleť podle kosmetické guru Caroline Hirons

Krása a móda / 14.5.2014

Slyšeli jste už o revolučním programu péče o pleť, jehož autorkou je Caroline Hirons? Určitě stojí za povšimnutí.

Caroline Hirons je všeobecně oblíbená specialistka na péči o pleť. Všechny tipy můžete nalézt na jejím blogu. Já trpím na problematickou pleť, která má sklon se mastit, ale zároveň postrádá patřičnou hydrataci. Vyzkoušela jsem už spousty pleťové kosmetiky. Po žádné jsem nemohla konstatovat, že má pleť je konečně uzdravená. Z objevu zásad čištění pleti podle Caroline Hirons jsem byla nadšená. Pečlivě vyčištěná pleť je mnohdy klíčem pro zdravou bezproblémovou pokožku. Řekla jsem si, že se tedy pustím do testování. Nyní přináším shrnutí všech kroků správné péče a přesně za měsíc se můžete těšit na zhodnocení výsledků plus recenzi produktů, které budu používat.

Dvakrát čisti

Jste zvyklé večer pleť odlíčit pouze pár tahy vatového tampónku napuštěného v micelárce? Chyba. Micelární voda na nastřádané nečistoty nestačí. Tajemství dokonale vyčištěné pleti spočívá v dvojitém čištění. Caroline prosazuje odličování pomocí čistících balzámů. Póry se pomocí nich vyčistí do hloubky a jemně odstraní přebytečný maz. Možná vám připadá mastné čistění jako nesmysl, ale skutečně funguje lépe než sulfátová odličovadla. Prsty naberte malé množství balzámu a vmasírujte ho do suché pleti. Příjemná minutová masáž pokožku nejen důkladně vyčistí, ale i prokrví. Poté balzám setřete malým navlhčeným ručníkem. Vždy použijte čistý, v mokrém použitém ručníku pověšeném v koupelně přímo bují bakterie. Na oči můžete použít micelární vodu. Odličovací balzámy bohužel nejsou v ČR běžně k dostání. Vhodnou alternativou je oblíbený extra panenský kokosový olej, který můžete používat i na vaření nebo jako výživu vlasů. Kokosový olej je označován jako dvojče slavného REN cleansing balm.

Čistící balzám/kokosový olej

Missha Cleansing Balm/Bio kokosový olej. Zdroje: missha.cz, xparfemy.cz

Nikdy nepoužívejte čistící ubrousky a cokoli na bázi alkoholu. Poslední dobou se na trhu rozmáhá mokré čištění pomocí přístroje zvaného Clarisonic. Caroline ho neshledává nijak prospěšným. Také si mimochodem myslím, že na denní odlíčení nepotřebujete stroječek za tisíce. Caroline taktéž nefandí peelingu.

Neopomeňte ani ranní čistění, které je stejně důležité. Ráno stačí pouze jedna fáze s přírodní odličovací pěnou.

Tonizuj na vlně exfoliace

Dobré tonikum vám zmenší póry a uzamkne pleť před nečistotami. Pleť tonizujte v rámci ranní i večerní péče. Obyčejná tonika s alkoholem ovšem vysušují pokožku. Nejlépe poslouží exfoliační tonikum, které podpoří účinnost ostatních produktů. Chcete jednoduše zabít všechny bakterie, které vám během dne ulpěly na pokožce? Použijte Serozinc, antibakteriální termální vodu obohacenou o chlorid sodný a síran zinečnatý. Tento zázrak by měl pomoci problematické pokožce vyzmizíkovat červené flíčky po pupíncích.

La Roche Posay

La Roche Posay Effaclar Lotion a Serozinc. Zdroj: laroche-posay.com

Hydratuj chytře

Každý typ pleti potřebuje pravidelnou dávku hydratace. Krémy na bázi vody ji ale nedokážou dodat, voda se z nich totiž přirozeně odpařuje. Caroline propaguje Hydraluron, u nás opět nedostupný. Doporučuji ho nahradit krémy s kyselinou hyaluronovou. Během dne pleti dopřávejte osvěžující mlhu z hydratačních sprejů. Obyčejné termální vody nemají žádný účinek, jen předražená voda s minerály. Oční krém je neméně důležitý, vyberte si z pestré nabídky pro váš typ pleti očního okolí.

Le Chaton krém s kyselinou hyaluronovou Zdroj: lachevre.cz

Le Chaton krém s kyselinou hyaluronovou. Zdroj: lachevre.cz

Zdroj perexové fotografie: carolinehirons.com

Denisa Pánková

Denisa Pánková

Kosmetická fanatička, milovnice francouzských buldočků a studentka ekonomie s vášní pro psaní. Kreativní perfekcionistka, která má stále co říct :)

Zanechte komentář