kate middleton

9 faktů o Kate Middleton aneb jak celý svět toužil po kanárkově žlutých šatech

V obraze / 19.5.2014

Elegantní, šarmantní, krásná, slušně vychovaná, chytrá.  Stala se idolem mnoha žen i mužů po celém světě. Existuje něco, co by zlé povahy mohly Kate Middleton vytknout?

Internet je zahlcen články věnovanými cestě královského páru na Nový Zéland a do Austrálie. V dnešním článku nebude řeč jen o módních kouscích, které si Catherine oblékla, nebo o malém Georgovi, jehož si zamiloval celý svět. Jak se obyčejná dívka dostala do povědomí veřejnosti na celém světě? Pojďme se společně podívat na zajímavá fakta o jejím osudu. Co všechno obnáší život po boku britského prince?

  • Kate Middleton je nejstarším dítětem letušky Carol Elizabeth Middleton a leteckého dispečera Michaela Francise Middletona. Zdá se, že cestu vzhůru měla již od narození díky svým rodičům vyšlapanou.  Těm se později narodily ještě další děti – dcera Philippa Charlotta a syn James William. Vzpomínáte si, jak Philippa (přezdívaná Pippa) upoutala veřejnost na královské svatbě, kde jí to v upnutých bílých šatech mimořádně slušelo?
  • Kate jako malá navštěvovala jazykovou mateřskou školku v Jordánsku, v jeho hlavním městě Ammánu. Rodiče na Blízkém východě nějakou dobu pracovali a také žili.
  • Vysokoškolskému studiu se vévodkyně věnovala na univerzitě v St. Andrews.  Jedná se o nejstarší univerzitu ve Skotsku a právě tam se potkala s budoucím manželem – princem Williamem. Zajímavé je, že Catherine byla první z rodiny, kdo si univerzitu mohl dovolit. Všichni ostatní dosáhli jen nižšího vzdělání.
2008

Catherine a princ Harry (bratr prince Williama) v roce 2008. Zdroj: commons.wikimedia.org/

  • Vztahy mezi Kate a Williamem byly zprvu přátelské, nikoli partnerské. V době, kdy se seznamovali, měla Kate dokonce přítele – jistého Ruperta Finche. Situace se změnila až ve chvíli, kdy její přítel odpromoval a díky velké vzdálenosti se vztah rozpadl. Souhrou náhod se poté Kate, princ a několik dalších přátel ocitli ve společně sdíleném studentském bytě.  Nový vztah mohl začít!
  • Jejich milostný vztah se poprvé podařilo paparazzi fotografům zachytit na výletě na lyžích v roce 2004. O dva roky později jí byla přidělena osobní 24hodinová ochranka. Jak vidíte, s královskou rodinou ani nemusíte být spojena oficiálně a už máte nové kamarády, kteří vás budou všude doprovázet!
  • Kate se potýkala s potížemi i při výběru zaměstnání. Bylo nutné najít dostatečně adekvátní práci vzhledem k jejímu postavení. Stejně tak se od ní vyžadovala časová flexibilita. Princova partnerka musí být připravena na jakýkoliv náhlý odjezd či odlet. Nakonec se přece jen zadařilo a Kate se stala zaměstnankyní v módním řetězci s luxusním oblečením zvaném Jigsaw.
  • 29. dubna 2011 proběhla v Londýně ve Westminster Abbey honosná královská svatba. Takovou událost si nechala ujít jen málokterá informační média. Víte, že Kate byla ve svém věku 29 let nejstarší královskou nevěstou?
798px-All_smiles_Wedding_of_Prince_William_of_Wales_and_Kate_Middleton

Kate Middleton a princ William během královské svatby. Zdroj: commons.wikimedia.org/

  • 22. 7. 2013 přišel na svět první a tolik očekávaný potomek. Rodiče ho pojmenovali George a jak odborníci potvrdili, jméno je to tradiční a jejich volba nebyla nijak překvapivá. Podle spekulací by v úvahu přišla ještě další jména. Philip a Arthur pro chlapce, Alexandra, Charlotte a Elizabeth pro dívky.
  • Poslední návštěvní destinací královského páru byl před nedávnem Nový Zéland a Austrálie. Díky popularitě módního stylu a oblékání Kate se novináři předhání, kdo dříve zveřejní outfity, které si ten den oblékla. Ikonické jsou například její kanárkově žluté šaty, jež sám princ William se smíchem okomentoval, že manželka v nich vypadá jako banán. Deník Hello později zveřejnil informaci, že na eBay se prodej žlutých šatů nárazově zvedl o 95 %.

Pokud se svět rozhodl pro honbu za dokonalou ženou, nemohl si vybrat lépe. Máte stejný názor?

Zdroj perexové fotografie: free2013.com

Markéta Popelářová

Markéta Popelářová

Na světě je plno věcí, které mě dokážou nadchnout. Ale když začnete konverzovat na téma vzdělávání, věřte mi, jdete na jistotu. Stejně tak si ale s vámi ráda popovídám o cestování, jazycích, zajímavých lidech, hezkých kavárnách a minimalismu. Nejen prostřednictvím článků se pokouším přispět k tomu, aby se lidé dozvídali o nových projektech a myšlenkách, které by je mohly inspirovat k cestě za svými vlastními cíli. Protože na dělání toho, co nás baví, není v životě nikdy pozdě.

Zanechte komentář