Konference Internet a Technologie 14 se zaměří na bezpečnost

Technologie / 18.5.2014

Konference Internet a Technologie 14 se zaměří na aktuální témata spojená s internetovou bezpečností.

Další ročník dvoudenní odborné konference Internet a Technologie odstartuje ve čtvrtek 22. května v Paspově sálu smíchovského pivovaru v Praze. Akce bude především zaměřena na aktuální témata, která jsou spjata s internetovou bezpečností. Můžete se těšit na odborné přednášky, nebo na praktické workshopy.

Správce domény CZ - NIC.CZ | Autor: NIC.CZ

Správce domény CZ  | Autor: NIC.CZ

První den se představí odborník na IPv6 a vysokoškolský pedagog Pavel Satrapa s přednáškou o posledních novinkách spojených s nastupujícím internetovým protokolem. Po něm vystoupí Ondřej Filip s prezentací věnovanou aktuálním událostem v organizaci ICANN. Na řadu přijdou i zástupci českých registrátorů ACTIVE 24, Gransy, WebsupportWEDOS. Ti se vyjádří k problematice generických TLD či datacenter. Odpolední blok bude patřit zástupci sdružení NIC.CZ Martinu Semrádovi, který promluví o velice sledovaném projektu Bezpečná VLAN.

Co je bezpečná VLAN?

Projekt Bezpečná VLAN vznikl na půdě sdružení NIX.CZ, českého propojovacího uzlu, a je reakcí především na intenzivní DoS útoky z března minulého roku. Jeho cílem je lépe čelit útokům typu DoS a DDoS, které míří na internetové služby populární v České republice. Společnosti zapojené do projektu Bezpečná VLAN svým vstupem jasně ukazují, že mají zájem na zvýšení síťové bezpečnosti v této zemi a tedy i na větším bezpečí svých zákazníků. Na vstup do projektu se již nyní připravují další subjekty, píše se v oficiálním oznámení NIX.CZ.

Sál účastníků konference IT 13 | Zdroj: linuxexpres.cz

Sál účastníků konference IT 13 | Zdroj: Archiv linuxexpres.cz

Současnost a budoucnost Národního centra kybernetické bezpečnosti odprezentuje Vladimír Rohel z NBÚ. Ani tentokrát nebude chybět představení novinek ve službě mojeID a v registračním systému FRED.

Druhý den konference Internet a Technologie 14 otevře blok přednášek zástupců akademického sdružení CESNETspolečnosti Red Hat. Ti se budou věnovat především tématům spojeným s DNS a DNSSEC.

Workshop - testování zranitelnosti webových aplikací | Zdroj: Archiv linuxexpres.cz

Workshop – testování zranitelnosti webových aplikací | Zdroj: Archiv linuxexpres.cz

Poté by odpoledne mělo patřit workshopům. První dvojice prakticky zaměřených přednášek se bude věnovat projektům TurrisDNS serveru Knot DNS. V případě Turrisu budou představeny možnosti konfigurace a využití routeru Turris. Tato část bude zaměřena jak na OpenWrt obecně, tak na případná specifika routeru Turris. Další dvojici workshopů bude tvořit routovací daemon BIRD a jednočipový počítač Teensy.

Konferenci organizuje sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, ve spolupráci s českým peeringovým uzlem NIX.CZ. Kompletní program, registrační formulář a další informace najdou zájemci na webových stránkách sdružení. Vstupné na každý konferenční den je 200 korun.

Autor perexové fotografie: NIC.CZ

Vladimír Hurta

Vladimír Hurta

Na portálu Generace 21 zastávám pozici editora sekce Technologie. Pokud se zajímáte o hry, software, hardware a nové technologie, tak mi neváhejte napsat na vladimir.hurta@generace21.cz. Nebojte se rozšířit naše řady. Samozřejmě přijímáme i dámy, takže se hlaste! :-)

Zanechte komentářVaše názory

  • Sitar

    Bezpečnost se nyní skloňuje ve všech pádech, a to je myslím jedině dobře.