liverpool_suarez

PL: Liverpool v slzách, Citizens sahají po titulu

Sport / 8.5.2014

Patnáct minut, které možná změní celou sezónu. Liverpool si nechal vzít tříbrankový náskok proti Palace a Manchester je krok od trofeje.

Brendan Rodgers zvedá ruce nad hlavu. Lodivod největších aspirantů na titul se raduje ze třetí branky v zápase, kterou Luis Suaréz pojišťuje vedení Reds. Jenže poslední čtvrthodinka šokuje celou Premier League. Crystal Palace stačí ještě odpovědět a dvě minuty před koncem dokonce srovnává. Závěrečný hvizd a remíza 3:3 znamená možný konec nadějí. Suaréz pláče, kapitán Gerrard ho chlácholí a vede své hráče mimo dosah televizních kamer. Se dvěma koly do konce je na tahu Manchester City.

V rukou Manchesteru

A předvádí dokonalý šach. Na půdě Evertonu otáčí zápas a vítězí 3:2. Barkley sice poslal domácí do vedení, ale branka Aguera a dvě Džeka vyslaly bleděmodré vstříc důležitým třem bodům. Lukaku ještě stačil korigovat výsledek, ale Citizens zvládají koncovku a se zápasem k dobru se blíží ke špici. A Chelsea se zdá být ze hry. Svěřenci trenéra Mourinha v zápase s topícím se Norwichem tahali jistě za delší konec, ale jejich pokusy nacházely pouze brankovou konstrukci. Na Stamford Bridge se tak na gól čekalo marně a Blues můžou na titul zapomenout.

Citizens title

Titul na Etihad? Zdroj: youtube.com

Zatímco v boji o první místo jsou stále drobné otazníky, jisté je, kdo si zahraje Ligu Mistrů. Vytouženého čtvrtého místa dosáhl Arsenal. V zápase 37. kola porazil West Brom, který bude mít ještě co dělat, aby zůstal v nejvyšší soutěži. Jediný gól Girouda a výsledek 1:0 stačil na oba protivníky v souboji o milionářskou soutěž. Ke zmiňované porážce Evertonu totiž náleží i neúspěch Tottenhamu s West Hamem. Kladiváři rozhodli o tom, že Spurs se podívají do Evropy v méně prestižní, Evropské lize.

Tři týmy sestoupí…

Dva zápasy před velkým finále vrcholí i bitva o udržení. Skvělým finišem si zřejmě zachránili krk fotbalisté Sunderlandu. Ve venkovním zápase vstřelili gól na Old Trafford proti United a brali všechny body. Manchester poprvé prohrál pod vedením Ryana Giggse – 0:1. Swansea se s největší pravděpodobností také udrží, i přes porážku 0:1 se Southamptonem. Podle posledních zpráv má jisté místo u týmu také trenér Gary Monk, který převzal tým z Liberty Stadium uprostřed sezóny. Stejným směrem se vydali i majitelé Fulhamu. Felix Magath zůstane v londýnském klubu, i když to vypadá, že Fulham spadne. Předposlední mančaft Premier League to pravděpodobně stvrdil porážkou 4:1 se Stoke.

Cardiff City je potopen nejníže. Na posledním místě ztrácí šest bodů na záchranu a jejich cesta do druhé ligy je po zápase s Newcastlem téměř jistá. Magpies si na domácím stadionu zastříleli a Cardiff si odvezl prohru 3:0. Ve Villa Parku domácí zavařili Hullu. Pokud by Tigers zaváhali v posledních dvou kolech, mohli by si černého Petra odnést i oni. Aston Villa vyhrála 3:1.

Arsenal West Bromwich 1:0

Na začátku nového týdne fanoušci viděli i tři dohrávky. V první porazili United v posledním domácím zápase Hull. Dvakrát se trefil debutant WilsonRyan Giggs, který nasadil sám sebe na posledních dvacet minut, řekl sbohem aktivnímu fotbalu. Ve druhé se definitivně zachránil Sunderland. V záchranářském souboji porazil West Brom 2:0. Asi nejsledovanějším zápasem byl duel Citizens s Aston Villou. Manchester jasně dominoval, když po půli zlomil brankou Džeka odpor hostů, došel si pro pohodlné vítězství 4:0 a poskočil na první příčku.

Vypadá to, že titul zůstane v Manchesteru, i když na jeho odvrácené straně. Nebo nás čeká ještě dramatická zápletka?

Zdroj perexové fotografie: youtube.com