Švédské hokejové hry ovládli Finové

Sport / 7.5.2014

Poslední díl série Euro Hockey Tour hrající se před mistrovstvím světa opanovali hráči Finska

Čtvrteční zápasy byly dobré pro nás a Finy

Jako první se na tomto turnaji představily týmy Finska a Ruska. V sestavě Rusů nechyběl ani největší klenot pro nadcházející mistrovství světa, Alexander Ovečkin. Ani ten však nepomohl ruské sborné k prolomení střelecké krize. Ačkoliv Ovečkin a spol. vyslali na soupeřovu branku téměř dvojnásobek střel než jejich protivníci, přesto se po gólech Hietanena a Kontioli radovali z výhry 2:1 Finové. Za Rusy v závěru jen snížil Kulemin.

Do druhého zápasu již nastoupila naše reprezentace proti domácím Švédům. V atraktivním zápase, ve kterém jsme šli do vedení již v patnácté vteřině po gólu Mojžíše, se nám nakonec podařilo získat plný počet bodů, a to i přesto, že tlak domácí reprezentace v závěru sílil a brankář Salák, který v zápase zaznamenal také jednu asistenci, musel vytáhnout několik perfektních zákroků. Po výhře 3:2 jsme tedy získali možná trochu překvapivé tři body.

Domácí zklamání a ruský debakl

Začátek sobotního programu turnaje obstaralo skandinávské derby mezi Finy a Švédy. V zápase, v němž byli opticky lepší domácí Švédové, musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých prokázali lepší nervy hostující hráči a odnesli si z tohoto zápasu bod navíc. Domácí hokejisté vyprodukovali za zápas 38 střel na branku, ani to jim však nestačilo na více než dva góly a jediný bod do tabulky.

Finští hokejisté porazili své rivaly ze Švédska. Zdroj: Wikimedia Commons

Finští hokejisté porazili své rivaly ze Švédska. Zdroj: Wikimedia Commons

Odpolední duel měl jednoznačný průběh i vítěze. Rusové vlétli na naše hokejisty již od prvních minut a po první třetině vedli 4:0. Zápas se pak již jen dohrával a sborná přidala ještě dva zářezy a zvítězila 6:0. Paradoxem je, že čeští hokejisté v tomto zápase vypálili na bránu soupeře o sedm střel víc než jejich protivníci. Přesto se však gólu nedočkali. Ze zápasu si bohužel odnesla zranění i česká hvězda Jaromír Jágr. Naštěští pro české fanoušky by však neměl na mistrovství světa chybět.

Nedělní zápasy patřily Skandinávcům

Útočné trápení našich hokejistů pokračovalo hned v následujícím zápase proti Finům. Ačkoliv jsme opět soupeře předčili v počtu střel na branku, zvítězit se nám nepodařilo. Finové si stejně jako o den dříve, vítězstvím na nájezdy, zajistili první příčku na tomto turnaji. Naši reprezentanti si i přes hrozivé skóre 4:10 nakonec dokráčeli pro druhou pozici, ale pachuť ze střelecké nemohoucnosti stále přetrvala.

Zklamaní čeští hokejisté. Zdroj: Wikimedia Commons

Zklamaní čeští hokejisté. Zdroj: Wikimedia Commons

V posledním zápase turnaje byli lepší hráči Švédska, kteří porazili Rusy 2:0 a jen díky horšímu vzájemnému zápasu skončili na třetí příčce. Ruská sborná, která zvítězila na turnaji pouze nad Čechy a dopadla tedy nejhůře z celé čtveřice týmů, bude mít do mistrovství světa co zlepšovat, jelikož po olympijském propadáku by fanoušci jen těžce nesli kolaps i na světovém šampionátu, který se navíc hraje v Bělorusku.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com

Lubomír Řepa

Zanechte komentář