Jak nenaletět na triky finančních poradců?

V obraze / 16.5.2014

Začíná to asi takhle: „Ahoj, mám pro tebe práci, která by tě mohla zajímat. Pojď, sejdeme se a řeknu ti k tomu něco víc.“

První schůzka

Určitě se vám stalo, že jste přijali telefonát, skrze který se vás volající snažil přesvědčit ke schůzce. Buď vám volal známý, jehož jste už nějaký ten pátek neviděli, nebo člověk, který na vás dostal doporučení, jen si zrovna nemůže vzpomenout od koho. Společné mají však to, že vám za žádnou cenu nechtějí říci, čeho se bude vaše schůzka týkat.

Neřeknou vám to z jednoho prostého důvodu. Když se řekne finanční poradce, naprosté většině lidí se automaticky obrací oči v sloup. Tito lidé se na vás proto budou snažit zapůsobit až při osobním setkání a vsaďte se, že na něm ono proklínané spojení vůbec nezazní.

Nejde o finanční poradenství

Finanční poradci už vynalezli hned několik nových synonym, která znějí mnohem vznešeněji. Nabízet vám proto budou práci certifikovaného prodejce, obchodního zástupce nebo finančního manažera. Dokonce jsem se setkal i s neuvěřitelným pojmem – finanční architekt. Ale pořád jde o jedno a to samé.

Jejich záměrem je, abyste jim postupně začali povolovat. A pokud jsou dobří, může se jim to podařit i přes váš počáteční odpor.

Manipulační techniky

Dost často se vám stane, že odejdete ze schůzky téměř nadšení. Něco vám totiž říká, že by to nemuselo být zase tak špatné. Jak je to možné?

Za prvé nepoužil slovo finanční poradce a vůbec se k „těmto lidem“ nehlásil. Za druhé se vás snažil namotivovat velkým výdělkem. Za třetí vám slíbil obrovské zázemí a možná i auto navrch. A za čtvrté si s vámi domluvil schůzku hned na další den, což bylo jeho hlavním cílem.

Za tak krátkou dobu z vás totiž počáteční nadšení nestihne vyprchat. A právě toho on musí využít a bude využívat i nadále. Na další schůzce vám proto oznámí první nepříjemnost, která vám však nakonec vadit nebude. Požádá vás, abyste si založili živnost s tím, že za vás veškeré náklady s ní spojené uhradí. A to je další klička, kterou si vás zaváže.

Takových setkání proběhne třeba pět v horizontu jednoho týdne. Každé sezení se bude týkat jen jedné administrativní věci. Kdyby to na vás totiž vybalil všechno, můžete se leknout a utéct.

Zrození nového finančního poradce

No a vy najednou zjišťujete, že se z vás postupnými krůčky stává finanční poradce jako vyšitý. Najednou totiž máte živnost, podepsanou smlouvu na pozici „obchodní zástupce“ a vaše skripta obsahují slova jako penzijní připojištění, životní pojištění či přepisování hypotečního úvěru.

Proč to ten člověk vlastně dělá?

Váš finanční guru už si pomalu může mnout ruce. Samozřejmě, že mu nešlo o vaši budoucnost, ale pouze o sebe samého. Vy totiž poputujete přímo pod něho, což znamená, že z vás bude mít provize.

Pokud budete chtít, můžete s tím kdykoliv skončit. Jen vás zase čeká to otravné běhání po úřadech, odstupování od smluv, pozastavování živnosti…

Rada na závěr: Nikdy nechoďte na pohovor bez toho, abyste si předem přesně zjistili, čeho se bude vaše práce týkat. 

Zdroj videa: youtube.com

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Václav Komárek

Václav Komárek

Netrpím předsudky, rád říkám své názory. Na věci nahlížím z více stran. Svět totiž není černobílý, ale krásně barevný!

Zanechte komentář