Magaela: královna květin

Krása a móda / 16.5.2014

Lesní víla – která z nás by jí nechtěla být? Naštěstí tu je slovenská umělkyně Magaela, která dokáže tento sen splnit. Kde čerpá inspiraci a co jí nejvíc baví?

Květen je tu, ptáci zpívají, milenci se líbají pod rozkvetlou třešní a farmářské trhy jen překypují množstvím pestrobarevných tulipánů. Zkrátka květiny jsou všude kolem nás. Proč ale zůstat jen u toho a nepustit je i do našeho šatníku? Módní mola opět zaplavil trend květinových čelenek. I mě uchvátil, a proto jsem kontaktovala velmi šikovnou slovenskou designérku nádherných květinových doplňků, jejíž život je doslova jedna rozkvetlá louka.

MagaelaKdo je Magaela?

Michaela Gerhardová, neboli Magaela, je slovenská umělkyně vyrábějící nádherné květinové věnečky, čelenky i náušnice. Momentálně dokončila studium na vysoké škole a žije s přítelem v Rakousku. Je to velmi milá a skromná slečna, které talent rozhodně nechybí.

Jak jste se k vyrábění šperků dostala?

Jsem plně připravená dát z Magaely nejvíc, co dokážu.

Původně jsem začala vyrábět, neboť jsem si chtěla krátit „dlouhé“ chvilky zkouškového období na vysoké škole. Začalo to jako nevinné odreagování od učení a později jsem tomu propadla naplno. Po skončení školy jsem se tím rozhodla živit, první tři měsíce byly velmi těžké, protože jsem si sotva vydělala na slanou vodu. Zpočátku jsem vyráběla šité náušnice, náhrdelníky a sem tam i nějaký náramek, občas jsem se věnovala zápisníčkům. Během toho vzniklo několik zajímavých čelenek, ale moje květinové „bum“ přišlo až s kolekcí „Vinobranie“, ani nevím, jak jsem naskočila na rozjetý vlak, a zatím se v něm vezu, za což jsem nemírně vděčná.

Foto: Dominik Szombath

Foto: Dominik Szombath

Co Vás na na práci nejvíc baví?

Baví mě barvy, materiál, neomezená inspirace. Drobné příběhy mých zákazniček, které se se mnou podělí o radost ze zakoupeného kousku. Můžu vážně říct, že moje práce mě baví celá, tak jak je. Líbí se mi, že dokáže být flexibilní a mnohotvárná. Díky ní jsem poznala nesmírné množství úžasných lidí, objevila své skryté já.

[one_fourth]

Myslím, že tato květinovo-vílovská tvorba oslovuje každý den víc a víc lidí. Minimálně já jí propadám každým dnem víc a víc.

[/one_fourth]

Kolik času šperkům věnujete?

Pracuji od rána do noci, i když se snažím sama sebe krotit. Někdy si sednu za pracovní stůl a potom si uvědomím, že uběhly 4 hodiny, co v kuse sedím a vyrábím. Ale na druhou stranu si dokážu říct: „a dost, je třeba si i oddychnout“. Bohužel většinou to je až když mi svítí červená kontrolka.

Vyrábíte vše sama?

Zatím vše vyrábím sama, i když můj pracovní tým je můj přítel a jeho mamina, bez nich bych plno věcí nestihla. Pomáhají mi s drobnými věcmi, které nejsou náročné, ale zároveň jsou neodmyslitelnou součástí výroby. Za což bych jim i touto cestou chtěla velmi pěkně poděkovat.

Foto: Michaela Gerhardová

Foto: Michaela Gerhardová

Kde čerpáte inspiraci?

Příroda, příroda sem tam pinterest, svatební kytice a krásnou inspirací je mi materiál.

A co plánujete v budoucnu?

Já příjmám věci tak, jak jsou. Kamenný obchůdek je asi snem každého výrobce, ale nechám se překvapit, co mi život nabídne. Určitě bych ráda rozšířila Magaelu, ale však uvidíme…

Máte nějaké zakázky, jako focení, svatby…?

Právě pracuji tak na pěti svatebních objednávkách, plus mám objednávky na kousky na přání, několik rozběhnutých spoluprací, dohodnuté focení s modelkami a spoustu dalších jiných příjemných drobností.

Co vám dělá v životě největší radost a co je podle vás nejdůležitější?

Maličkosti a překvapení. Láska.

[dropcap]J[/dropcap]ak můžete vidět, Michaela je velmi skromná a šikovná mladá designérka, která se rozhodně neztratí. Mně poprvé uchvátily její šperky na jarním Dyzajn Marketu, kde se na mě v pozadí za všemi těmi květinami usmívala sympatická slečna. Tenkrát jsem vyzkoušela hned několik extravagantních věnečků, ale domů jsem si nakonec odnesla jen decentní růžovou čelenku. To mi doporučila sama Magaela, jen pro začátek , neboť je to prý velice návykové. No uvidíme, jak to se mnou v budoucnu dopadne, ale pokud ještě doma nemáte nic z Michaeliny tvorby, je třeba s tím něco rychle udělat. Dejte si do vázy čerstvé květiny, zapalte vonnou svíčku a nechte se unášet nekončícím přívalem květinových doplňků na stránkách Magaely.

Kde Magaelu najít?

Kromě toho, že ji můžeme potkat na různých trzích, jako třeba letním Dyzajn Marketu, prodává hlavně přes internet. Můžete se podívat na facebookovou stránku zde, český portál Fler nebo slovenský Sashe.

Zdroj úvodní fotografie: Michaela Gerhardová

Veronika Tázlerová

Veronika Tázlerová

Studium, káva, móda, jazyky, knihy, cestování, psaní... Co víc říct? Sledujte mě i na instagramu @veronikatazlerova

Zanechte komentář