Diesel oslavuje rockery a punkery ve své nové kolekci

Krása a móda / 12.5.2014

Vyplní se punková vize budoucnosti od Diesel Black Gold kolekce na příští podzim a zimu? Je na čase přitvrdit jak ve stylu, tak v životě!

Diesel je klasická značka denimu a je známá svou kvalitou. Každý, kdo má něco od této konzervativní značky, tak ví, že investoval do potřebného kousku šatníku. Ale co se stane, když se klasika rozhodne pro změnu v podobě punk-rockové revoluce, kde zipy, cvočky, díry, kůže, barevná kožešina a batika obzvláštní nenápadné kousky džínoviny?

hana2

Ilustrace Sonia P.

Odkud přišla inspirace?  

Punk se objevuje a zasahuje významně do kolekcí od různých návrhářů již přes třicet let od svého vzniku v osmdesátých letech v Anglii. Poprvé ho vymysleli mladí Angličané, kteří chtěli revoluci v politice, životě a společnosti. Začali projevovat svůj názor nejen přes muziku, ale i styl oblékání. Trávili hodiny i celé dny navrhováním osobních kousků oblečení a čím více cvočků, děr, špendlíků, domácí batiky a ručního psaní na oděvy, tím lépe. Tato domácí činnost se přeměnila v módní trend, který módu čas od času ovlivňuje dodnes. Dále se tak začali oblékat také rockeři. Sice po svém, ale také drsně. V dnešním pojetí v kolekci Diesel se jedná o důraz kladený především na detaily.

46_170835402_north_552x

Super mini a barevné cákance. Zdroj: Voguedefiles.com

Originální džínovina

Bohatě zdobené vesty, rukávy od bund, kde nášivky, odznaky na šatech či zipy na kůži zdobí látku až do té míry, že se stávají hlavním prvkem místo džínoviny. Denim se stal plátnem pro vyjádření stavu duše, názoru a rozpoložení skrz nekonvenční, leč již známý drsný styl. Z kolekce přímo sálá dojem domácí výroby oděvu a silná snaha učinit každý kousek originálem. Nejeden kousek by se dal splést s uniformou malíře. Cákance barev tu figurují místo potisku. Modelky a modelové této kolekce jsou skutečnými lidmi a i oblečení na příští sezónu má být skutečné.

Detaily jsou důležité.

82_104776894_north_552x

Vesta a pruhy. Zdroj: Voguedefiles. com

Pruhy jsou samozřejmě součástí kolekce a objevují se tu v celé škále kombinací a barev, od duhových po černobílé. Naprosté klasiky originální punkové generace se tu velice vyjímají, avšak s tím rozdílem, že tenkrát byly tyto motivy používány především proto, že nic jiného nebylo k mání, a proto se oblečení vylepšovalo vším, co se doma našlo. Módním trendem se u Dieselu stává jakási obnošenost materiálu s nadmírou detailů v podobě děr, cvočků, zipů, záplat a to vše je doplněno flanelem, černou kůží a pár klasickými střihy bund a džísek.

 A co je vlastně na této kolekci zvláštního?

Klasické pojetí džínoviny se může zapsat jako jistota, na kterou vsadíte znovu a znovu. Avšak dokázat šikovně pozměnit klasickou džínovinu v zajímavě pojaté střihy a materiály, které jsou zaměřeny hlavně na detail, je lákavé nejen pro zákazníka Diesel. Ten mu našeptává, že je na čase přitvrdit a nebát se ukázat své tělo buďto v sexy červených kožených šatech, nebo v naprosto dokonale proděravěném džínovém kompletu. Preciznost těchto malých děr vytváří opakující se vzor a to je také unikátní. Ženy i muži mají opravdu na výběr a je na nich, jestli se rozhodnou pro kožené kalhoty, které lze díky zipům změnit na ultra mini šortky, nebo se rozhodnou pro jako savem odbarvené super úzké džíny.

Způsoby, kterými se dříve zakrývaly nedokonalosti oblečení, se nyní stávají ozdobou.

Grafity obzvláštňují rukávy u bund pro muže i ženy, které v kombinaci s černou kůží naprosto vynikají. Neonové barvy dávají tomuto celému street vzhledu nový rozměr. Dokonalý mix barev a použití výrazných grafických prvků jen na částech oděvů vytváří decentní míru jedinečnosti.

76_80761456_north_552x

Grafity na rukávech. Zdroj: Voguedefiles.com

Volte detaily opatrně

Je na každém, který kus z rockerské kolekce by si do svého šatníku zvolil a čím by reprezentoval svoje já, ale jedno je jasné, u Dieselu není příští podzim i zimu místo pro stydlivé. Je opravdu na čase vyměnit roztomilé květované vzory, volánky a minimalismus za přehnané kovové detaily, kožené šaty a maximální džínový styl? Pokud vás rockerský nebo punkerský styl nadchl, tak si zvolte  jen jeden prvek, který bude šokovat. Méně je vždycky více a vy přece nechcete okolí úplně omráčit. Ale pokud ano, tak si nezapomeňte také svérázný postoj ke všemu kolem vás, ať to ladí s drsným Diesel stylem. Nosí se totiž sebevědomí.

Nebojte se ukázat své drsnější já.

84_253259770_north_552x

Batika i pro muže. Zdroj: Voguedefiles.com

83_511748393_north_552x

Zdobené rukávy. Zdroj: Voguedefiles.com

6_598380017_north_552x

Jako savem. Zdroj: Voguedefiles.com

31_506177313_north_552x

Malé precizní dirky, které vytváří vzor. Zdroj: Voguedefiles.com

18_617751929_north_552x

Kožené univerzální kalhoty. Zdroj: Voguedefiles.com

Zdroj perexové fotky: Voguedefiles.com

 

 

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentář