Zahradní slavnost v Hostětíně byla plná zdraví

Na talíři / 9.5.2014

Centrum Veronica Hostětín nabídlo návštěvníkům Zahradní slavnosti nejen rady, jak pečovat o zahradu, ale i něco zdravého na zub.

Ekologický institut Veronica s centrem v malé vesničce jménem Hostětín v srdci Bílých Karpat proslul ekologicky orientovanými událostmi, jako jsou podzimní Jablečné slavnosti nebo výukovo-zážitkové kurzy zaměřené na zdravý životní styl a ochranu životního prostředí. Zahradní slavnost, která se konala v prvomájovém prosluněném odpoledni, nebyla výjimkou a návštěvníci se zde mohli dozvědět, jak se starat o svou zahradu a neničit při tom životní prostředí nebo jak využít škůdce ve svůj prospěch.

Jak to vypadalo na Zahradní slavnosti

Jak to vypadalo na Zahradní slavnosti. Zdroj: Ilča Remešová

Byly zde přichystány aktivity pro děti, prohlídka unikátní přírodní zahrady pro dospělé a mimo jiné také občerstvení v souladu s přírodou v podobě pomazánek z plevelů. Návštěvníci měli možnost ochutnat kopřivový špenát, tvarohovou pomazánku z ptačince žabince, kopřivy či medvědího česneku, nebo z jiných rostlin jako je kozlíček polníček, bršlice kozí noha, kokoška pastuší tobolka a mnoho dalších.

Využití zdánlivě bezcenných plevelů.

Využití zdánlivě bezcenných plevelů. Zdroj: Ilča Remešová

Sílu bylin si mohli návštěvníci vychutnat ve výluhu z meduňky, máty, dobromysli a kopřivy. Pro ostýchavce, kterým to přece jenom přišlo příliš zelené, byly přichystány mošty z Hostětínské moštárny a taky konopná sodovka.

Někdy jemná, jindy výrazná chuť bylin a plevelů.

Někdy jemná, jindy výrazná chuť bylin a plevelů. Zdroj: Ilča Remešová

Hosté si mohli smlsnout na tradičních frgálech, táčích s ovocem nebo zdravých nepečených koláčích. K zakoupení byly i bezlepkové raw (vitariánské) quiche a koláče, které ocenili lidé s alergiemi a cukrovkou. Koláče byly bez cukru, sóji, éček a konzervantů a hlavně vyrobené s láskou v domácím prostředí z lokálních surovin.

Tradiční frgále nesměly chybět

Tradiční frgále nesměly chybět. Zdroj: Ilča Remešová

Na výběr bylo ze špenátového koláče, raw koláče s marinovanými žampiony nebo kysaným zelím a sladkého makového koláče se sušenými švestkami. Na zahnání chutí byly k dispozici oříškovo-rozinkové nepečené kuličky nebo veganský čokoládový dort.

Zdravé dobroty

Raw dobroty pro zdravé mlsání. Zdroj: Ilča Remešová

Podobné akce nebo naučné kurzy pořádá Centrum Veronica Hostětín každou chvíli. Nejbližší akcí bude Fairtradová snídaně, která se bude konat 10. května od 9:30 hodin v piknikovém stylu v eko-penzionu a v zahradě Centra Veronica. Je to akce pořádaná v rámci mezinárodního dne Fair Trade a půjde o příjemné posezení a vzájemné ochutnávání dobrot vyrobených ze surovin označených certifikátem Fair Trade. Nabídku kurzů pořádaných Centrem Veronica najdete na internetových stránkách.

Zdroj perexového obrázku: Centum Veronica Hostětín

Barbora Němečková

Barbora Němečková

Miluju všechno, co se týká jídla, a obzvlášť, když je to bez masa a zdravé. Mám svůj vlastní blog varenislecnyb.blogspot.cz kde zveřejňuju zdravé recepty na mňamky, po kterých se netloustne. Chci se stát dietoložkou a potom doma po večerech experimentovat v kuchyni.

Zanechte komentář