Ilustrační obrázek

Úvodní semifinále Ligy mistrů dohráno

Sport / 1.5.2014

Ačkoliv v úvodních duelech semifinále Ligy mistrů padl pouze jediný gól, rozhodně bylo na co se dívat. Nejblíže k postupu zatím mají hráči Realu Madrid.

Atletico Madrid-Chelsea

Úvodní duel semifinále Ligy mistrů obstarali hráči londýnské Chelsea a madridského Atletica. Před zápasem bylo do role mírného favorita pasováno Atletico, možná i proto, že ve čtvrtfinále vyřadilo silnou Barcelonu a v domácí soutěži mu patřilo první místo. Ani Chelsea však neměla ve čtvrtfinále lehký los a až po skvělém obratu na domácím hřišti a gólu v posledních minutách vyřadila zámožné Paris Saint-Germain.

Duel sliboval útočný fotbal od domácích hráčů a spíše defenzivní pojetí hry od Chelsea. A přesně to se také naplnilo. Hostující hráči od začátku zápasu sázeli spíše na rychlé kontry a do postupného útočení se příliš neměli. Atletico se zase snažilo najít jakoukoliv skulinku vedoucí k brance hostů, jejichž obranný val byl, zdálo se, téměř neprostupný. Proto by se s trochou nadsázky dalo říci, že nejzajímavější moment nastal v patnácté minutě, kdy se po skrumáži v pokutovém území Chelsea zranila česká brankářská jednička Petr Čech, pro něhož bohužel již sezona skončila.

Nepříjemné zranění pravděpodobně vyřadí Petra Čecha do konce sezony. Zdroj: Wikimedia commons

Nepříjemné zranění pravděpodobně vyřadí Petra Čecha do konce sezony. Zdroj: Wikimedia Commons

Duel nesoucí se ve znamení obléhání branky hostů příliš mnoho velkých brankových příležitostí nepřinesl, a tak se soupeři rozešli po výsledku 0:0. Pro hráče londýnské Chelsea je to dobrý výsledek, ovšem také velmi zrádný. Ačkoliv udrželi produktivní útok Atletica na nule, v domácím zápase musejí zvítězit, jelikož prohra nebo jakákoliv remíza od 1:1 výš by posunula dál hráče madridského celku. Jedinou jistotou, kterou tedy fanoušci před odvetou mají, je, že určitě v následujícím duelu uvidí branku, protože pokud by zápas skončil opět bez branek, šlo by se do prodloužení a případně by přišel na řadu i penaltový rozstřel.

Real Madrid-Bayern Mnichov

Jestliže první zápas měl mírného favorita v podobě Atletica, druhý zápas favorita rozhodně neměl. Duel, mnohými považován za předčasné finále, začali lépe hráči Realu, kteří již v devatenácté minutě šli do vedení zásluhou francouzského kanonýra Karima Benzemy. Obraz hry by se však dal přirovnat k prvnímu zápasu Atletica s Chelsea. V roli bránícího celku byli ovšem tentokrát domácí. Po většinu zápasu měli míč na kopačkách hráči Bayernu a obléhali branku soupeře.

Domácí Real však vyrážel do nebezpečných protiútoků, ze kterých plynuly velké šance. Jenomže jak Cristiano Ronaldo, tak Angel di Maria své možnosti neproměnili a jelikož Mnichovští měli také problém zamířit do černého, šlo se v polovině zápasu do šaten za stavu 1:0 pro domácí hráče, za které možná trochu překvapivě nenastoupil od začátku Velšan Gereth Bale.

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti může být zatím spokojen. Zdroj: Wikimedia commons

Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti může být zatím spokojen. Zdroj: Wikimedia Commons

Ve druhém poločase se pokračovalo ve vysokém tempu, ale ani jeden z celků si přesto nedokázal vytvořit velkou brankovou příležitost. Fanouškům bílého baletu pořádně zatrnulo až pět minut před koncem, kdy se v pokutovém území zjevil nikým nehlídaný Mario Götze, ale ve velké šanci mířil pouze do připraveného Ikera Casillase. Zbytek zápasu již nic nepřinesl a domácí se mohli radovat z cenné výhry.

Odvety obou semifinálových duelů jsou na programu již tento týden. Prima Cool a ČT4 Sport vysílají oba duely, takže každý fanoušek bude mít možnost sledovat, který z týmů se nakonec probije do lisabonského finále.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com