chelsea, liverpool

PL: Reds padli s Chelsea, Giggs začal v United vítězně

Sport / 30.4.2014

Liverpool už nedrží osud ligového titulu ve vlastních rukou. Doma podlehl Chelsea 0:2 a trumfy má nyní v rukou Manchester City.

Mistr taktiky. Tak by se mohlo říkat trenérovi londýnské Chelsea za plán na střetnutí proti fotbalistům z Anfieldu. José Mourinho už poněkolikáté dokázal předvést precizní práci a Liverpool nedokázal skórovat. Bez zraněného Čecha nebo Terryho i dalších hvězd modrého týmu, který čeká ve středu odveta Ligy mistrů proti Atlétiku Madrid, nastoupili Londýnští do šlágru kola. Do základní sestavy se tak poprvé podíval i český obránce Tomáš Kalas. Domácím naopak nechyběla žádná klíčová postava uplynulých měsíců. Na hřišti od první minuty byli třicetigólový Suaréz i kapitán Gerrard. Právě nejzkušenější hráč Liverpoolu byl u první obdržené branky. Gerrard v nastavení první půle podklouzl na kritickém místě a Ba svůj únik bezpečně proměnil. Domácí si vytvářeli šance, ale narazili na skvělou obranu v čele s brankářem Schwarzerem. Jejich zkázu dokonal opět v nastavení, tentokrát v druhém poločase, střídající Willian, kterému v už otevřené obraně naservíroval míč před prázdnou branku Torres. Liverpool prohrál 0:2 a i když je stále první, musí věřit ve ztrátu Citizens.

giggs

Ryan Giggs začal v United výhrou 4:0. Zdroj: youtube.com

Ti mají zápas k dobru a utkání 36. kola zvládli také na výbornou. Crystal Palace se pod vedením trenéra Pulise dostal výbornými výkony do středu tabulky, ale Manchester byl příliš velké sousto. Citizens zvítězili 2:0 a v případě dalších úspěchů mohou reálně myslet na trofej. Sousedé z United dosadili po odvolání Moyese na trenérskou židli Ryana Giggse, který odstartoval svou, zatím prozatímní, trenérskou štaci vysokou výhrou nad topícím se Norwichem. Dvě branky Rooneyho a Maty v konečném výsledku 4:0 oslavoval mohutně celý Old Trafford.

West Bromwich West Ham 1:0

V souboji o místo zajišťující Ligu mistrů zaváhal Everton, který prohrál na hřišti Southamptonu 2:0 poté, co si dal dva vlastní góly. Arsenal naopak využil šance a dostal se výsledkem 3:0 nad Newcastlem do čtyřbodového trháku. Spurs, kteří už jsou venku z bitvy o Champions League, na kterou ztrácí sedm bodů, porazili Stoke 1:0 po gólu Rose.

V záchranářských soubojích se běží famózní cílová rovinka. Sunderland rozdrtil Cardiff 4:0 a dostal se ze sestupového pásma. V bezpečí je zřejmě Swansea, která i s přispěním branek Bonyho a brilantního voleje Shelvyho brala body z Villa Parku – 4:1. West Brom uspěl doma proti West Hamu – Berahino se trefil už v jedenácté minutě – 1:0. Fulham zůstává předposlední, protože neudržel dvougólový náskok proti Hullu a remizoval 2:2.

Boje o udržení vrcholí, stejně jako souboj o titul. Favoritem je náhle Manchester City, ale fotbal je hra nevyzpytatelná. Dvě poslední kola vyluští konečnou tajenku anglického mistra.

Zdroj perexové fotografie: youtube.com