Pít či nepít, to je oč tu běží

Osobní rozvoj Vztahy / 14.5.2014

Konzumace alkoholu ovlivňuje naše chování – někdy nese plody, jindy udělá zeleninu z nás.

Drtivá většina lidí má menší či větší zkušenost s alkoholem. Podstatná část z této většiny poznala jeho klady i zápory, tedy pocit příjemné a bezstarostné opilosti i krutost ranní kocoviny či několikanásobného loučení se s obsahem žaludku ještě během onoho večera. Spousta z nás se naučila najít tu správnou míru, kdy přestat pít, nechat se unášet na vlnách ethanolového opojení a ráno být opět použitelná pro běžný život. Někteří se tomuto umění stále učí, jiní raději nepijí vůbec a ostatním je to fuk. Jaký vliv ale může mít alkohol na lidské chování?

Co si dáte? Zdroj: sxc.hu

Co si dáte? Zdroj: sxc.hu

Proměny

Ukázkovým prostředím, kde můžeme smíchat drink zábavy, sestávající z alkoholu a množství lidí všech tvarů, velikostí a charakterů, jsou taneční kluby a diskotéky. Neexistuje lepší místo pro lidský kontakt než potemnělá, přeplněná „diskárna“. Přidejte k tomu všemu mačkání a vrážení ještě alkohol spolu s ohlušující hudbou a inkubátor pro chaosem zmítané „alko-rozence“ je na světě. V tomto zvláštním světě bez hranic lze identifikovat několik typů lidí podle toho, jakým způsobem se na nich přílišné požití alkoholu podepsalo. Pojďme si je představit.

 1. „Disco Stu“

  Který typ jste vy? Zdroj: sxc.hu

  Našli jste se? Zdroj: sxc.hu

Pro fandy „Simpsnů“ známá postava. Disco Stu se nedívá nalevo ani napravo, jen tančí jako o život. Výstřihem ani naditou peněženkou ho neohromíte. Z jeho divokých kreací až přechází zrak. Nezřídka jde o jinak plachého jedince, ale stačí pár panáků a parket je jeho druhým domovem.

 1. „Barney Stinson“

Dámy pozor, držte si kalhotky. Přichází lev salónů. George Clooney mladší. Mistr světa v rozepínání podprsenek na čas. Tedy… alespoň to si myslí on. Ne vždy tomu tak je. Alkohol nicméně má tu moc vynášet naše sebevědomí do nebes a zábrany nechat pěkně na zemském povrchu. V tom lepším případě tento borec uspěje, v tom horším se z něj stává…

 1. „Slizoun“

Šarm někdy prostě nestačí (nebo zkrátka schází). Tento typ diskofila se uchyluje k ne vždy žádoucímu fyzickému kontaktu. Když nepochodí u jedné či jednoho, jde prostě o dům dál. Šeptá vám do ouška „vzrušující“ návrhy a jeho ruka neustále spočívá (v tom lepším případě) na vašem rameni. Jeho úspěšnost je většinou nízká, dokud nenarazí na typ číslo 4.

 1. „Štětka“

Problémy s otcem ji přivedly do tohoto hnízda neřesti. Každý vypitý panák je jen dalším hřebíčkem do rakve, nebo chcete-li, postele jednoho ze zástupců dvou kategorií popsaných výše. Ráno přísahá, že už nikdy nebude pít a vynadá svému „Romeovi“ z předchozího večera za to, jak ji jen sprostě využil. Po devadesáté deváté.

 1. „Snorlax“         

Na rozdíl od tří výše zmíněných typů, Snorlax si užívá poloh čistě spánkových. Superman, rybář či embryo – tenhle týpek si ustele všude a jak se mu zlíbí. Stejně jako pokémona Snorlaxe, ani jeho není radno budit, pakliže nechcete poznat ničivou sílu jeho blicího útoku.

Alkohol a tanec - nerozlučná dvojka. Zdroj: sxc.hu

Alkohol a tanec – nerozlučná dvojka. Zdroj: sxc.hu

Tisíc tváří alkoholu

Alkohol je nevyzpytatelným fenoménem společenské zábavy. Na každého má odlišný účinek. Z nesmělého chlapce udělá sebevědomého kance stejně snadno, jako mu přišije nálepku úchyla. Dívkám tu ubere elegance, tu přidá povolnosti. Tak či onak, bez něj bychom přišli o bezpočet nezapomenutelných zážitků. Kolik skvělých historek totiž začíná „To jsem tenkrát snědl moc salátu…“? Určitě ne tolik, kolik jich nabízí možnost si jednou za čas zajít na diskotéku a prolít si hrdlo něčím ostřejším. A když už nic jiného, pohled na Snorlaxe slintajícího na baru či slizouna obtěžujícího třináctileté dívenky pobaví i střízlivého.

Zdroj perexové fotografie: sxc.hu

Martin Kovařík

Martin Kovařík

Mladý a pohledný student sociologie miluje hokej, plzeňské pivíčko a příjemnou společnost. Rád se projede na kole nebo potrápí nohy při běhu či florbalu. A samozřejmě napíše článek do G21.

Zanechte komentářVaše názory

 • Míša

  nápaditý článek 😀 🙂