Maminko – všechno nejlepší

Osobní rozvoj Vztahy / 11.5.2014

A je tady po roce opět Den matek. Máte problém s tím, jak popřát mamince a co jí koupit?

Nebojte se, určitě nejste jediní. Ať už vám je dvacet nebo šedesát, už jste tento svátek slavili s maminkami mnohokrát a za tu dobu jste určitě realizovali všelijaké nápady. Takže se není čemu divit, když už vás po té době nic nenapadá.

Upřímné a srdečné přání zaboduje!

Ne vždy musíte něco nutně své mamince koupit. Kolikrát stačí, abyste opravdu srdečně popřáli. Každou maminku zahřeje u srdce, když na ni její syn nebo dcera nezapomene. Můžete přání pojmout i netradičně, pokud nepatříte mezi nejlepší řečníky, napište mamince dopis, ve kterém jí popřejete, a zároveň i poděkujete za to, že tady pro vás je. Navíc – v dopise se opravdu můžete rozepsat. A když jí psaní dáte tajně do tašky nebo do kapsy od bundy, bude to velmi milé překvapení po tom, co si jej přečte.

Vytvořte nějaké pěkné přání i vy. Zdroj: foter.com

Vytvořte nějaké pěkné přání i vy. Zdroj: foter.com

Co by dopřála naše redakce svým maminkám?

Den naprostého volna,“ řekla Peťka, redaktorka sekce V obraze.

Aby nemusela pracovat a vyřešily se všechny její starosti. Pokud by to mělo být něco, co souvisí se mnou, tak kdybych mohla, okamžitě bych úspěšně dostudovala,“ svěřila své přání Alice, editorka sekce Na talíři.

Aby ze všech zlobivých dětí, které má na starosti, byly najednou děti hodné a poslušné. Aby nemusela nic řešit a ničím se stresovat, mohla si v klidu uvařit čaj a vzít si do ruky křížovku,“ řekla Jana, editorka sekce V obraze.

Kdybych jí mohla splnit cokoliv, chtěla bych, aby se měla co nejlépe, splnilo se jí vše, co si v životě kdy přála, a neměla žádné starosti a trápení,“ řekla Kristýna, editorka sekce Vztahy.

Nemít peníze? Nevadí

Už se vám stalo, že jste dostali ručně dělaný dárek? Nebo že jste někomu z vašeho okolí takový dárek dali? Jaká byla reakce? Ve většině případů je ohlas více než pozitivní, jelikož ručně dělaný dárek značí to, že jste si s tím dali opravdu práci. Mnohokrát potěší více než nějaký drahý dárek z obchodu (který se dá objednat i jedním klikem na internetu). Zkuste zapojit fantazii a vytvořte třeba originální přání, napište knihu nebo vyrobte fotoalbum. Každý je jinak talentovaný, takže se klidně můžete pustit do šití šatů, pletení ponožek nebo tvoření plyšového medvídka. Je to jenom na vás a vaší snaze.

Věnujte svým maminka kousek svého srdce, stejně jako ho darovaly ony vám. Zdroj: foter.com

Věnujte svým maminka kousek svého srdce, stejně jako ho darovaly ony vám. Zdroj: foter.com

Kdybych mohl, splním mamince její tajný sen

Vciťte se do malých dětí, pro které jsou rodiče všechno, a zkuste popřemýšlet, co byste udělali pro svou maminku. Třeba to pro vás v tu chvíli bude mnohem jednodušší. My vám zde přinášíme roztomilá přání dětí.

Mamince bych dala velikánskou pusu a upletla jí květinkový věnec. Kačka z Opavy, 6 let.

Děti mají občas nerealizovatelná přání, ale jsou tak srdečná, že je člověk přijímá s úsměvem.

Až budu kosmonautem, tak ji vezmu na Měsíc. Ondra z Prahy, 7 let.

Naslouchejte celý rok!

Nejlepší je, když své mamince nasloucháte celoročně, protože jak naše maminky známe, občas nám dají mnohokrát najevo, co by si chtěly koupit, co by si přály apod. Zkuste i takto popřemýšlet, třeba si sami vzpomenete na něco, co vám maminka říkala – a hned jí můžete udělat radost. Pokud si nepamatujete, co jste slyšeli před rokem, půlrokem nebo měsícem, doporučujeme si takové nápady a tipy psát do diáře nebo telefonu, kde je lehce najdete.

Splňte to, co si sama dopřát nemůže

Nejkrásnější dárky jsou takové, kdy splníme člověku to, co by si hrozně moc přál, ale nemůže nebo mu to jeho životní situace neumožňuje. Maminka chtěla na dovolenou na Havaj, ale nemá dostatek peněz nebo nemá s kým jet? A vy jednu z možností dokážete splnit? Pak je to skvělý dárek! Maminka bude nadšená. Nebo chtěla vždycky nějaké zvířátko, ale nikdy se k tomu neodhodlala? Co takhle milé štěňátko? Chtěla vždycky podnikat, ale bojí se?

Dodejte jí odvahu, nějaký kurz do začátku. Každý dárek je krásný, ale ty nejkrásnější jsou darovány od srdce a je na nich vidět, že toho druhého posloucháte. Navíc jsou maminky v našich životech velmi důležité, vychovávají děti s láskou, starají se o ně, tak bychom jim taky měli opětovat tu jejich neustálou starost, podporu a lásku, kterou nám každý den dávají.

Krásný Den matek!

Zdroj perexové fotografie: foter.com

Denisa Jelínková

Denisa Jelínková

Miluju barvy, hudbu, focení a psaní. Možná se stanu jednou spisovatelkou - takovou, která bude po večerech vysedávat v houpacím křesle a psát a psát a psát. Fotografování je mou srdeční záležitostí - fotoaparát jsem dostala jako dárek ♥ Takže si užívám každé cvaknutí.

Zanechte komentářVaše názory

  • Krosna

    Spousta lidí tento svátek mine.. a to je myslím škoda.