E.ON Energy Globe Award ČR 2014

E.ON Energy Globe Award ČR 2014 se otevírá i studentům

V obraze / 29.4.2014

Autor:

Soutěž Energy Globe Award ČR 2014 společnosti E.ON pro letošní ročník připravila novinku – kategorii Nápad. Ta je zaměřena především na studenty.

Ekologický oskar – i tak se přezdívá soutěži, která odstartovala již šestý ročník. Přihlásit se může každý, neboť snaha, která jakýmkoliv způsobem šetří energii a životní prostředí, je ceněná. Do letošního ročníku lze přihlašovat i dosud nezrealizované projekty, a to do kategorie Nápad. Už samotný název napovídá, že odborná porota bude hodnotit především myšlenku.

„Tuto kategorii jsme zavedli pro zájemce z řad široké veřejnosti, zejména jsme mysleli na studenty středních a vysokých škol, u nichž chceme podpořit jejich tvořivost, energeticky úsporné a ekologické myšlení,“říká Zdeněk Filip z marketingového oddělení společnosti E.ON Energie, a.s.

I z těchto důvodů je možné přihlásit rozpracované projekty, tedy ve fázi plánování. Podmínkou je nutnost praktické realizace projektu,“ dodává Filip na závěr.

Společnost E.ON vybraný projekt finančně podpoří a bude nápomocna také při jeho realizaci. Přihlášení a účast v soutěži je zcela zdarma. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2014.

Vítěz kategorie bude vyhlášen na slavnostním galavečeru společně s vítězi ostatních kategorií (Firma, Kutil, Obec a Mládež). Bližší informace o soutěži a přihlášku naleznete zde.

V Česku je soutěž velice populární

Ekologické oskary si v České republice získávají stále větší popularitu, o čemž svědčí jak rostoucí počet přihlášek do soutěže, tak zájem médií a veřejnosti. O vítězích jednotlivých kategorií rozhoduje odborná porota, celkového vítěze pak vybere široká veřejnost pomocí internetového a SMS hlasování. V loňském roce se soutěže E.ON Energy Globe Award ČR zúčastnilo celkem 217 firem, obcí, institucí a jednotlivců, což znamená jednu z nejvyšších účastí ze všech 165 zemí, v nichž se soutěž pořádá.

V České republice loni získal ekologického oskara Jiří Marian z Mikulova s projektem Hotel – vinařství Galant, který maximálně šetří energie a v němž se i skleníkové plyny využívají dále k výrobě vína a wellness programu pro návštěvníky.

Zdroj perexové fotografie: E.ON

Generace21

Generace21

Zanechte komentář