Jarní úklid kosmetiky

Krása a móda / 31.5.2014

Kam s ním aneb reorganizujeme sbírku make-upu.

Také patříte do skupiny kosmetických nadšenců a nakupujete kosmetiku po kilech? Obaly se na vás sypou ze všech stran a malá taštička už tu spoustu produktů nezkrotí. Zahrňte uspořádání svojí sbírky kosmetiky do jarního úklidu a dejte skladování ten správný řád.

Klasika se zásuvkami

Zásuvkový díl ALEX 1400,- Kč Příborník 19,- Kč Zdroj: ikea.com

Zásuvkový díl ALEX cena 1400,- Kč
Příborník SMÄCKER cena 19,- Kč
Zdroj: ikea.com

Zásuvky jsou velmi vhodnými úložnými prostory, kosmetika je schována před okolními zraky a nesedá na ni prach. Pokud se rozhodnete produkty schovat do zásuvek u pracovního stolu, můžete využít obyčejného příborníku, který výborně poslouží jako organizér. Stejnou službu odvedou i krabičky od dárkových kazet, v nichž si vytvoříte přihrádky z kartonu. V Ikee, mece levného nábytku a doplňků, naleznete poloprůhledné plastové šuplíčky různých velikostí, které se dají libovolně skládat na sebe.

Výsuvný úložní díl cena od 129,- Kč Zdroj: ikea.com/cz

Výsuvný úložní díl cena od 129,- Kč
Zdroj: ikea.com/cz

S kufříkem jako profík

Kosmetický kufřík cena: 829,- Kč Zdroj: beibei.cz

Kosmetický kufřík cena: 829,- Kč
Zdroj: beibei.cz

Zaujaly vás stříbrné kufry, jaké při práci používají profesionální vizážistky? Stylové hliníkové kufříky jsou běžně dostupné pro všechny. Uvnitř se skrývá spousta prostoru ke skladování produktů. Jednotlivé přihrádky se rozkládají do stran a v mžiku máte všechny nezbytnosti po ruce. Pokud budete chtít s kufříkem cestovat, mohla by vás odradit příliš velká hmotnost. Skvělou alternativou jsou vizážistické brašny. Lehká taška obsahuje hned několik praktických kapes a držáků na štětce.

Taška pro vizážisty Zoeva cena: 1 126,- Kč Zdroj: zoeva.cz

Zoe bag cena 1 126,- Kč
Zdroj: zoeva.cz

Organizování s organizéry

Kocháte se rádi svoji kosmetikou a chcete si ji na svém toaletním stolku vystavit? V tom případě se vám jistě zalíbí plastové organizéry. Organizéry se nabízí v různých variantách a uložíte do nich prakticky cokoliv.

Kosmetický organizér

Akrylový organizér cena: 627,40,- Kč. Zdroj: profibeauty.com/cz

Projekt Do It Yourself

Pro ty, co hledají originalitu a rádi tvoří vlastní výrobky, se nabízí možnost vyrobit si hezké boxíky. Jistě se vám doma válí několik kartonových krabic. Nejvhodnější jsou dárkové krabičky či obaly od beauty boxů s pěkným designem potisku. Pro box se třemi zásuvkami budete potřebovat čtyři krabice s víky stejných rozměrů. Ze dvou vík vytvoříte bočnice tak, že odstřihnete jeden okraj. Spodek boxu vznikne ustřihnutím všech bočních stran krabice. Upravené díly krabic k sobě slepte kvalitním lepidlem. Nahoru položte víko jedné z krabic, zadní stanu pak utěsněte dalším víkem s odstraněnými okraji. Do připravené kostry boxu zasuňte zbývající tři spodní díly krabic. Jako úchytky poslouží sametové mašle. Výsledkem je vkusný a praktický doplněk vašeho interiéru za málo peněz a zároveň vás zahřeje pocit dobře vykonané práce.

Postup výroby praktického boxu Zdroj: pinterest.com

Postup výroby praktického boxu. Zdroj: bestdiytricks.com

Nezapomínejte, že i u kosmetiky se musí dodržovat datum spotřeby. U pečující kosmetiky sledujte symbol otevřeného kelímku s údajem o počtu měsíců. Expirační doba dekorativky se pohybuje kolem 6 – 12 měsíců. Make-up, pudr a práškové oční stíny vydrží až dva roky.

 Zdroj perexové fotografie: photl.com

Denisa Pánková

Denisa Pánková

Kosmetická fanatička, milovnice francouzských buldočků a studentka ekonomie s vášní pro psaní. Kreativní perfekcionistka, která má stále co říct :)

Zanechte komentář