Festival módy podporuje mladé talenty

Krása a móda / 10.5.2014

Jedna z módních akcí, která je nepřehlédnutelná a podporuje mladé designéry v jejich tvorbě, je akce s názvem Arcolor

Občanské sdružení Arcolor bylo založeno za účelem podpory mladých talentů, a to nejen módních designerů. Slučuje také další kreativní obory, jako začínající kapely, vizuální kreativce či jiné performery. Sdružuje veškeré mladé talentované lidi, kteří se nebojí ukázat, co umí, a spoluutváří tak festival.

,,Jsme festival, který je utvářen mladými lidmi, pro co nejširší publikum. Nijak se nechceme zaměřit na užší okruh skalních fandů, snažíme se přivádět módu mezi širokou veřejnost,“ říká jedna ze zakladatelek Arcoloru.

Co nás na festivalu ale opravdu baví je unikátní přehlídka přímo v ulicích Prahy na nejdelším mole světa, která se rok co rok schází s velkým ohlasem obecenstva. Ne omylem je heslem festivalu ,,Móda pro lidi – móda mezi lidi.“

Momentálně Arcolor vyhlašuje 4. Ročník soutěže o titul ArFashion designer 2014. Tedy šance pro talenty v oblasti módní tvorby, kteří o sobě chtějí dát vědět.  A jak to funguje?

vyhlášení nového ročníku

Zdroj: Arcolor

Porota složena z profesionálů v oboru vybere ze všech přihlášených kolekcí osm nejlepších, které budou prezentovány na finálovém večeru Festivalu mladé módy Arcolor v září 2014 v experimentálním prostoru NoD.

Z těchto osmi vybraných designerů bude zvolen nejlepší návrhář, který získá titul ArFashion Designer 2014. Vítěz získá hmotné ceny v hodnotě 10.000,- Kč, celoroční profesionální podporu od Arcolor o.s. a hlavně možnost prezentace své další kolekce na nejrušnější přehlídce přímo v ulicích v rámci Festivalu mladé módy Arcolor 2015. Tato přehlídka je pověstná svým nejdelším molem na světě vedoucí pražskými ulicemi i metrem.

Porota soutěže v roce 2014:

  • Módní návrhářka Iška Fiškárková
  • Oděvní výtvarnice a vedoucí ateliéru Oděvní a textilní design na FUD/UJEP doc. ak. mal. Eliška Nová
  • Módní návrhářka Petra Balvínová (Tiqe by Petra Balvinova)
  • Módní kritik Daniel Chodusov
  • Oděvní výtvarník a pedagog ak. mal. Česlav Jaroš

Podrobnosti o podmínkách účasti v soutěži a o akci samotné naleznete zde.

Zdroj perexové fotografie: Arcolor

Veronika Šubrtová

Zanechte komentář