Pátek třináctého vstoupí do světa seriálů

Film / 12.5.2014

Kdo by neznal již klasický horor Pátek třináctého, který se dočkal hned několika verzí. Ta nejnovější je z roku 2009 a nyní nás čeká seriál.

V roce 2009 přišel Michael Bay s tím, že po 29 letech od prvního dílu tohoto filmu natočí další remake. A nyní, v roce 2014, sám Bay prohlásil, že příběh Jasona Voorheese jen tak neupadne v zapomnění: bude se totiž pravidelně objevovat v seriálovém kabátu nejen na vašich televizních obrazovkách.

Remake

Jedná se o nové zpracování staršího uměleckého díla, nejčastěji hudebních skladeb, počítačových her či filmů.

V současné době je nový seriál ve fázi vývoje. Měl by se vysílat jednou týdně a každý díl by měl trvat přibližně hodinu. Součástí tvůrčího týmu bude Sean S. Cunningham, který pracoval i na původní filmové verzi.

Trailer k filmové verzi Pátku třináctého.

Bill Basso a Jordu Schell společně pracují na scénáři, který se bude zaměřovat především na různé obyvatele Crystal Lake. Právě tito obyvatelé musí čelit návratu násilnického maskovaného vraha. Děj seriálu se bude pravděpodobně odehrávat v různých časových obdobích, které by nám, divákům, přibližovaly postavu samotného Voorheese. A jako bonus se dozvíme něco víc; jeho rodinná historie bude v seriálu prozkoumávána do větší hloubky, než jak tomu bylo ve filmu.

Ačkoli se v současné době píše scénář, není to jediný velký úkol, který musí tvůrci seriálu splnit. Ještě je čeká sepsání smlouvy s televizní stanicí, na které bude seriál vysílán. Pokud půjde vše tak, jak má, seriálové dílko Pátek třináctého by mělo začít 13. března 2015.

Filmová předloha Pátku třináctého

Partička studentů z filmu Pátek třináctého. Zdroj: Bontonfilm

Partička studentů z filmu Pátek třináctého. Zdroj: Bontonfilm

Pátek třináctého se mezi lety 1980 až 2009 dočkal až 12 filmových zpracování. Všechny do jednoho mají stejný název až na snímky Jason Goes to Hell: The Final Friday (1993), Jason X (2001)Freddy vs. Jason (2003).

Ve všech 12 filmech této série bylo zabito celkem 194 lidí.

Zdroj perexové fotografie: Bontonfilm

Zdroj videa: youtube.com

Monika Faltýnková

Monika Faltýnková

Filmová fanynka, literární maniak a zcela nevinná slečna v jednom ;)

Zanechte komentář