V muzeu voskových figurín se to celebritami jen hemží

Cestování / 9.5.2014

V muzeu voskových figurín máte možnost poznat české i zahraniční celebrity.

Helena Vondráčková

Ve WAX muzeu najdeme i Helenu Vondráčkovou. Zdroj: Martina Baierová, Generace 21

Toužili jste se někdy setkat  tváří v tvář s Václavem Havlem, Karlem Gottem nebo třeba Michaelem Jacksonem? A co kdybychom vám řekli, že všechny tři a mnoho dalších osobností můžete spatřit na jednom místě? Jediný háček spočívá v tom, že jsou z vosku.

Příležitost potkat se s českými i zahraničními celebritami máte hned na třech místech v republice – v Praze, na Karlštejně a v Českém Krumlově. Právě zde se totiž nachází jedinečné WAX museum, které uchvátí návštěvníky všech věkových kategorií.

Jednotlivá muzea se od sebe částečně liší. Zatímco v Praze je výstava věnována největším velikánům historie a současným českým i světovým hvězdám, expozice v Českém Krumlově se zaměřuje především na osobnosti z jižních Čech. Vedle současných hvězd i osobností z historie zde také narazíte na řemeslníky, pohádkové a nadpřirozené bytosti a mnohé další.

Inspirace z Británie

OTEVÍRACÍ DOBA

Praha – denně od 10:00 do 21:00

Karlštejn – denně od 10:00 do 16:00

Český Krumlov – denně od 9:00 do 20:00

Vůbec první muzeum voskových figurín bylo otevřeno v Londýně už v roce 1835. Založila ho Marie Tussaudová, která se naučila vytvářet voskové figuríny od lékaře Filipa Curtise, u kterého pracovala jako hospodyně. Muzeum se neustále rozrůstalo a v roce 1885 bylo přemístěno tam, kde se nachází dodnes. V současné době se jedná o jedno z nejatraktivnějších míst britské metropole.

Madame Tussauds ale není záležitostí jen Velké Británie. Ve světě vzniklo mnoho poboček a uvažuje se o mnoha dalších, mimo jiné i v Praze. Od 11. dubna zde probíhá výstava, která návštěvníkům představuje výběr hollywoodských hvězd, mezi nimiž nechybí Brad Pitt, Angelina Jolie či George Clooney. Zda rozšíří Madame Tussauds své řady i do České republiky, záleží hlavně na zájmu veřejnosti.

tribuna diktátorů

Tribuna diktátorů nám představí vůdce minulého století. Zdroj: foter.com, mellodoubt

Ve čtvrtek 1. května poprvé přivítala návštěvníky pobočka francouzského muzea Grévin v Celetné ulici v Praze nedaleko původního muzea voskových figurín. Jak je vidět, celebritami se to v Praze skutečně jen hemží, i když jen voskovými.

Zdroj perexové fotografie: foter.com, aftab

Michal Voráček

Michal Voráček

Student žurnalistiky s hlubokým zájmem o historii, cizí jazyky a společenské vědy, vášnivý cestovatel, milovník umění, dobrého vína a čokolády ve všech podobách.

Zanechte komentář