Návod na klíčenku podle CZECHMADE

Největší inspirací je internet, říká autorka blogu CZECHMADE

Design / 19.5.2014

Jací čeští tvůrci stojí za to či kde čerpat inspiraci na DIY projekty? O tom jsme si povídali s Evou Dvořákovou, spoluautorkou blogu CZECHMADE.

HOLKY CZECHMADEKY

Autorky blogu CZECHMADE

Právě tak si říkají autorky blogu CZECHMADE. Kateřina, Eva a nově i jejich kamarádka Tereza přináší na svých stránkách informace o českých značkách, zajímavé rozhovory i velké množství inspirace od bytových doplňků až po kosmetické tipy. Rádi se necháte unést vlnami originálních nápadů? V tom případě si jejich web rychle zamilujete!

Představte si, že někdo na vašem blogu nikdy nebyl a vy byste mu ho měla popsat. Co byste o něm řekla jako spoluautorka?  

Czechmade je blog zaměřený na české značky, především na módu. Zajímáme se také o design a zajímavé akce, které s dějí v ČR. Čtenáři u nás také najdou DIY nápady a teď spolupracujeme s další naší kamarádkou Terezkou, která se chce zaměřit na kosmetiku.

Kde se vlastně vzala touha blogovat? Měly jste takový tvůrčí přetlak, že jste ho potřebovaly nějak dostat ven?

Pokud budu mluvit za sebe, tak touha blogovat u mě byla už pěkně dlouho, dokonce jsem si sama založila a pak taky zrušila několik blogů. Neměla jsem ten správný koncept. No a pak jsme se potkaly s Káťou, a protože jsem obě strašně rády objevovaly nové krásné věci, bylo jasné, o čem budeme psát.

Spoustu lidí při otázce, kde berou inspiraci, odpovídá: „Všude!“ Patříte mezi ně? Také vás témata článků napadají takříkajíc na ulici?

Pro mě je největší inspirací internet. České a především zahraniční blogy, Pinterest, Facebook, různé online časopisy.

CZECHMADE se pyšní oceněním Originální český web. Zdroj: idesigner

CZECHMADE se pyšní oceněním Originální český web.
Zdroj: idesigner

Váš blog se zabývá širokým okruhem témat. Prostupují i vaším životem? Necháte se nápady samy inspirovat, nebo se spíše realizujete ve formě blogu?

Nápady, které na blogu zveřejňujeme, nás určitě inspirují. Nemůžu říct, že bychom všechny hned realizovaly, ale když se nám něco hodí, tak to vyzkoušíme.

Svým čtenářům představujete zajímavé prodejce na Fleru. A že umíte najít skutečné poklady! Necháte se jimi často zlákat, nebo už jste vůči tomu imunní?

Nákupy na Fleru jsou pro moji peněženku strašné peklo. Mám tam už vytvořený opravdu velký seznam skvělých prodejců a sem tam, když si prohlížím, co je nového, tak neodolám a objednávám.

Skvělý tip od CZECHMADE

Proč si kupovat magazíny na stáncích, ve kterých najdete pořád to stejné? Zkuste raději bezplatné kreativní e-magazíny!

Další várka tipů se týká kreativních e-magazínů. Kdybyste měla vybrat své favority, na které nedáte dopustit, které by to byly?

Z českých bych jmenovala Annette, Soffa, Bohemia Living, Albert Magazín. Z těch zahraničních pak Adore Home Magazine, Heart Home Magazine, 91 Magazine, Sweet Paul.

Klíčovou roli na vašem blogu hraje česká tvorba. Jaké české tvůrce by měli naši čtenáři znát? Sama vidím, že je spoustu takových, kteří jsou šikovní, a přitom se o nich vůbec neví.

No na mém seznamu je toho víc, tak vám to rozdělím:

  1. MÓDA: Akari, Dara Bags, From Kaya with Love, sugkrasisa, anouk de poulain, youngprimitive, Zuzana Veselá, Zuzana Kubíčkov, Lazy Eye, Katu design, moje bags, KikiBike,
  2. PAPÍRNICTVÍ: Myokard, Booback, formace, paragraph, papelote, TP Grafika, Lucy Hudec,
  3. KERAMIKA: Ema Mamisu, sarkas, Studio Malínksá,
  4. DO BYTU: Bomma, Dechem, Lampori, Ahoj – 2012, Majestic.

Samozřejmě toto je jen malinkatý výběr, mám toho v počítači uloženo strašně moc, ale nechám si také něco pro naše čtenáře.

Kniha Blog INC.

Blog, Inc. – příručka pro úspěšné blogery.
Zdroj: ohjoy.blogs.com

Dovolte mi otázku z trochu jiného soudku – s blogy se roztrhl pytel. Kdo dnes nebloguje, jakoby nebyl. Jakou radu byste dala začínajícím blogerům, kteří chtějí mít úspěšný blog?

Koukněte na zahraniční blogy, jsou na vysoké úrovni a můžete se zde hodně inspirovat. Rozmyslete si, kde si blog založíme. My jsme zvolily wordpress a nemůžu si ho vynachválit. Přečtěte si nějaké odborné knížky. Já za sebe můžu doporučit Blog INC od Joy Deangdeelert Cho. Autorka je sama úspěšná bloggerka a knížka je velice dobře napsaná se spoustou příkladů. No a pak už jen pište a pište, sdílejte články mezi přáteli a uvidíte, že si vás čtenáři brzo najdou.

Vy samy jeden takový úspěšný blog máte. Uměla byste shrnout, co vám dal a vzal?

Blog nám dal hlavně mnohem větší přehled na českém trhu. Potkaly jsme zajímavé lidi a udělaly s nimi rozhovory. A hlavně já jsem získala v Kátě skvělou kamarádku a doufám, že i ona to vidí stejně. No a co nám vzal? Snad jen několik hodin našich životů, to když zrovna píšeme příspěvky, ale to je pro nás radost, takže se to asi nepočítá.

Zdroj perexové fotografie: CZECHMADE – návod i s popisem najdete zde

Silvie Olbrichová

Silvie Olbrichová

V duši stále malá holka, která má ráda milé lidi, hřejivé slovo, motivační citáty a fotografie. Inspiraci hledá všude kolem sebe a nachází ji i tam, kde ostatní ne. Miluje, když den prožije naplno a napíše hezký článek. Kontaktovat ji můžete na silvie.olbrichova@generace21.cz

Zanechte komentář