Komu právě klečí celý módní svět u nohou?

Krása a móda / 8.5.2014

Módní svět se ze dne na den mění jako počasí. Nyní je ohromen výškově maličkou, ale stylově obrovskou blogerkou z Ruska. Její jméno je Miroslava Duma.

a

Klasické kousky s mixem novodobých detailů a střihů. Zdroj: www.buro247.ru

Kdo je tato mladá žena, která dobyla celý módní svět, odkud pochází a jak to dokázala? Mladá ruská módní ikona se obléká jako z reklamy na Haute Couture v časopisech a prezentuje se v ulicích po celém světě, kde je focena. Když vidí nádherné šaty, nad kterými zbytek světa jen vzdychá, sežene si je a pak si je jen tak vezme na večírek, přehlídku, kávičku s kamarádkou… Dělá to z lásky ke krásnému oblečení a dokazuje, že nálady a rozpoložení lze vyjádřit tisíce a jedním způsobem. Nejenom, že jí to sluší, ale inspiruje tak tisíce žen.

Kdo je vlastně Mira?

Miroslava Duma je především podnikatelka, matka a ještě k tomu módní ikona, což je výsledek jejího talentu se stylově oblékat. Pracovala jako editorka pro ruský Harper’s Bazaar a tím se jí cesta do světa krásného oblečení otevřela. Zamilovala si návrháře a jejich propracované střihy a to jak od klasiků, tak i nováčků. Mira si libuje v nadměrně velkém oblečení, které kombinuje s dokonalými doplňky.

Jak se Mira vypracovala

b

Všechny trendy má Mira již vyzkoušené a je průkopnicí nových. Zdroj: tumblr Miroslavy Dumy

Ve svých 28 letech se vypracovala a pronikla do světa módy jako málokterá jiná žena ve stejném věku. Jako bývalá editorka měla vědomosti a touhu vést vlastní společnost. Mira předtím studovala ekonomiku a business v Moskvě, a proto si později založila vlastní firmu s kamarádkou z dětství. Obě mladé dámy založily v Rusku chybějící stylové módní webové stránky, které nabízejí oděvní poradnu, luxusní oblečení, novinky ze světa módy a vše, co je s módou spjaté kromě módních drbů a života celebrit, které Mira nepovažuje za stylové nebo důležité.

Mira si založila svou firmu Buro 24/7 a prezentuje na jejích stránkách své vlastní já, z čehož navíc i těží, protože celý svět sleduje, co bude mít dnes nebo zítra na sobě a každý chce kousek jejího stylu. A Mira to ví.

Její práce jí zasvětila ještě více do už tak těžko proniknutelného světa módy a Mira se pomalu začala stávat nejvíce fotografovanou ženou planety. Má tisíce obdivovatelů, fanoušků a následovníků od Tumblr po Instagram. Ženy ji obdivují a jsou fascinovány jejími modely. Může si na sebe vzít navíc cokoli, protože její drobné postavě sluší téměř všechno.

Kdy poprvé zazářila její hvězda?

Mira se začala objevovat na přehlídkách po celém světě jen před pár lety. Nejdříve více méně experimentovala s módou a následovala skoro až nábožensky trendy, ale zlom přišel, když si zkrátila vlasy na šik mikádo a rázem se z ní stala dáma. Přitvrdila ve svém stylu z holčičích experimentů na dokonale sladěnou moderní ženu. To ji vystřelilo mezi nové módní ikony a začali se o ní zajímat editoři, novináři a fotografové. Všichni z ní chtějí alespoň malý kousek.

Mira šatyNeon jacket

Zdroj: tumblr Miroslavy Dumy

Jak to dělá?

Díky dobře promyšlenému stylu, eleganci, ale hlavně tomu, jak dokáže oblečení sladit k dokonalosti, se Mira zapsala do povědomí přísných kritiků oblékání v těch nejvyšších kruzích módy. Samozřejmě určitou roli hrají i finanční možnosti pořídit si to nejluxusnější a nejkrásnější oblečení světa, ale i přesto se svými 150ti centimetry dokazuje, že nepotřebuje nekonečně dlouhé nohy ani výšku modelky, aby si mohla oblékat módní kousky od nejprestižnějších návrhářů světa.

Mira samozřejmě miluje boty, a tak převážně jen v podpadcích běhá od jedné módní akce k druhé, a to spolu s nádhernými kabelkami a ještě oslnivějšími doplňky, pro které by leckterá žena vraždila!

 „Stylová Mira má jakýsi radar, díky kterému začala určovat trendy.“

Svým osobitým stylem, kde se vše k sobě hodí od hlavy až k patě, vyjadřuje přes tradiční motivy zkombinované spolu s moderním provedením svoje já a nebojí se ho každý den měnit. Mira si obléká vše dokonale propracované od trendy odstínů metalu, kůže, výšivek, opakujících se vzorů, neonových barev po psychedelické nápadité šaty. Miluje také obří květy.

[two_third]Trendy blogerka stále překvapuje a ví, jak na sebe na každé akci i ve všední den upozornit. Mira má slabost pro turbany, šály, prsteny, psaníčka, klobouky a vše, čím se dá celkový vzhled ještě doladit. Nedá se popřít, že vkus opravdu má.[/two_third]

Smysl pro detail

Mira se stále více zapisuje do módního deníku jak svým kouzlem tak odhodláním silné ženy podnikatelky, editorky, blogerky a vášnivé milovnice návrhářů. Její místo v prvních řadách nejočekávanějších přehlídek je jí dlouho dopředu rezervováno. 

aba

Zdroj: tumblr Miroslavy Dumy

Obrázek1

Mira si potrpí na detaily a aby vše ladilo od hlavy až k patě . Zdroj: tumblr Miroslavy Dumy

 Zdroj perexové fotografie: tumblr Miroslavy Dumy

Sonia Pešková

Sonia Pešková

Ilustrátorka, PR a marketing, contributing writer. Miluje vše, co se týká módy a nebojí se zeptat.

Zanechte komentář